Multimedya

Discord’da Müzik Çalma Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde bilgisayar oyuncularının favori programı olan Discord’da, müzik çalma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Siz de bu işlemi gerçekleştirerek Discord kanalınızdaki bütün arkadaşlarınızla istediğiniz müziği dinleyebilirsiniz. Ancak işlem aşamalarına geçmeden önce bu işlemi yalnızca kendi kurduğunuz bir ses kanalında ya da size yönetici yetkisinin verildiği bir ses kanalında gerçekleştirebileceğinizi belirtelim (Eğer Discord’da kendi kurduğunuz bir ses kanalı bulunmuyorsa ve Discord’da nasıl kanal açacağınızı bilmiyorsanız https://help724.com/discord-nasil-kullanilir/ linkine tıklayarak sitemizden bilgi alabilirsiniz). Discord’da müzik çalmak için:

Discord’da Müzik Çalma Nasıl Yapılır?

 • Öncelikle https://probot.io/ (alternatif olarak “https://chipbot.gg/home“) linkine giderek, açılan pencerenin sağ üst kısmında bulunan seçeneklerden “Invite Rythm” seçeneğine tıklayın.

Discord’da Müzik Çalma Nasıl Yapılır?

 • Daha sonra, açılan pencerede yer alan e-posta ve şifre kutucuklarına tıklayarak Discord için kullandığınız e-postayı ve şifreyi girin ve “Giriş” butonuna tıklayın.

Discord’da Müzik Çalma Nasıl Yapılır?

 • “Giriş” butonuna tıkladıktan hemen sonra görseldeki gibi bir pencereyle karşılaşacaksınız. Burada “Bir Sunucuya Bot Ekle” ibaresinin sağ alt tarafında yer alan “Aşağı Yönlü Ok İşaretine” tıklayarak açılan menüden müzik botu eklemek istediğiniz sunucuyu seçin ve pencerenin sağ alt köşesinde yer alan “Doğrula” seçeneğini seçin (Örneğin biz burada HELP724 sunucusunu seçtik).

Discord’da Müzik Çalma Nasıl Yapılır?

 • Sonrasında, karşınıza çıkan penceredeki “Ben Robot Değilim” ifadesinin yanında bulunan kutucuğa tıklayarak, kutucuğu işaretleyin.

Discord’da Müzik Çalma Nasıl Yapılır?

 • Kutucuğu işaretledikten sonra “Thanks For Adding Rythm! (Rythm’i eklediğiniz için teşekkür ederiz!)” şeklinde bir bildirimle karşılaşacaksınız. Böylece Discord’da müzik çalma işlemini gerçekleştireceğimiz müzik botunu seçtiğimiz Discord sunucusuna eklemiş olduk. Artık Discord’a girerek bu müzik botunu kullanabiliriz.

Discord’da Müzik Çalma Nasıl Yapılır?

 • Discord’a girerek müzik botunu eklediğiniz sunucunun ses kanalına bağlandığınızda, görseldeki gibi bir bildirimle karşılaşırsınız. Burada, “!join” komutunu girip “Enter” tuşuna basarak müzik botunu ses kanalına davet edin.

Discord’da Müzik Çalma Nasıl Yapılır?

 • “!join” komutunu girdikten sonra, görselde de gördüğünüz gibi daha önceki işlem aşamalarında seçtiğimiz HELP724 sunucusunun ses kanalına, Rythm müzik botunu eklemiş olduk. Artık gerekli komutu girerek Discord’da müzik çalma işlemini gerçekleştirebiliriz.

Discord’da Müzik Çalma Nasıl Yapılır?

 • Discord’da müzik çalma işlemini gerçekleştirmek için yapmamız gereken son şey metin kutucuğuna !play yazdıktan sonra, görseldeki gibi, çalmasını istediğiniz müziğin linkini yapıştırmak ve “Enter” tuşuna basmak (Dilerseniz !play komutunu girdikten sonra çalmasını istediğiniz müziğin linkini yapıştırmak yerine müziğin ismini yazdıktan sonra da “Enter” tuşuna basabilirsiniz. Örneğin: !play Pearl Jam Black).

Belirttiğimiz bu işlemleri yaptıktan sonra linkini kopyalayıp yapıştırdığınız müzik otomatik olarak çalmaya başlar ve ses kanalındaki bütün arkadaşlarınız çalan müziği duyabilir. Böylece müzik çalma işleminin nasıl yapılacağını anlattık. Ancak makalemize son vermeden önce sizlerle Rythm müzik botunu daha iyi kullanabilmeniz için gerekli olan birtakım komutları paylaşacağız. Bu komutlar:

 • “!Stop”: Çalan müziği durdurur,
 • “!Disconnect”: Müzik botunu ses kanalından çıkartır,
 • “!Skip”: Sıradaki müziğe geçer,

şeklindedir. Son olarak, !skip komutunu kullanabilmek için listeye başka şarkılar da eklemeniz gerektiğini, listeye başka şarkılar eklemek içinse herhangi bir şarkı çalarken “!play+çalmak istediğiniz şarkının linkini ya da ismini” girip “Enter” tuşuna basmanız gerektiğini belirterek Discord’da müzik çalma nasıl yapılır? adlı makalemize burada son veriyoruz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu