Multimedya

Discord’da Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Discord, oyun oynayan kullanıcıların yaygın olarak kullandığı, sesli ve görüntülü bir iletişim programı. Üstelik Discord’u kullanmak da Tıpkı Skype’da ve Zoom’da olduğu gibi ücretsiz. Elbette bu durum da Discord’un kullanım alanlarını artırıyor. (Eğer discord uygulamasının nasıl kullanıldığını merak ediyorsanız buraya tıklayarak ilgili makalemizi okuyabilirsiniz)

Discord aynı zamanda kullanıcılara mesajlaşabilme olanağı da sağlıyor. Böylece arkadaşlarınızla paylaştığınız ortak sunucular üzerinden onlarla yazışabiliyorsunuz. Ancak ne yazık ki Discord’da mesajlarınız asla silinmiyor. Dolayısıyla bir arkadaşınızla uzun süre önceki yazışmalarınız bile sunucunun “Chat” bölümünde kalarak varlığını sürdürüyor. Bu yüzden birçok insan Discord’da mesaj silme nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını arıyor.

Bu işlemi gerçekleştirmek için:

  • İlk olarak, Discord’a girin ve ekranın sol tarafındaki sunucu isimlerinden “Mesaj Silme” işlemini gerçekleştireceğiniz sunucuyu seçin.

Discord Mesaj Silme

  • Daha sona, pencerenin sol üst kısmında yer alan “Metin Kanalları” başlığının altındaki “# genel” bölümüne girin. Böylece karşınıza ilgili sunucudaki mesajlar zaman sıralamasına göre görüntülenecektir. Bu kısımda silmek istediğiniz mesajları bulmanız gerekmektedir.
  • Şimdiyse, imleci silmek istediğiniz mesajın üzerine getirin ve mesajın sağ tarafında bulunan “Yan Yana 3 Nokta” simgesine tıklayarak açılan menüdeki “Mesajı Sil” seçeneğiyle devam edin.

Discord Mesajı Sil Seçeneği

  • Son olarak, karşınıza çıkan uyarı penceresinde “Sil” butonuna tıklayın.

Bu sayede Discord mesaj silme işleminin nasıl yapılacağını anlatmış olduk. Ancak bu işlemi gerçekleştirmenin farklı bir yolu daha var. Dilerseniz bu yöntemi de sizlerle paylaşalım.

  • Öncelikle, Mesajı silmek istediğiniz sunucuya girin ve “Chat” kutucuğuna tıklayın.
  • Sonra sırasıyla “Yukarı Yönlü Ok Tuşu”> “CTRL+A”> “Space”> “Space” tuşlarına basın. Böylece karşınıza yine son görselimizde yer alan “Mesajı Sil” penceresi gelecektir ve “Sil” butonuna tıkladığınızda sunucuda görüntülenen son mesaj silinmiş olacaktır.

Artık, Discord’da mesaj silme nasıl yapılır? Sorusunu iki farklı yöntemle cevapladık. Ancak yine de aklınıza takılan bir soru varsa makalemizin sonunda yer alan yorum yap bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu