Multimedya

Dinleterek Şarkı Bulma PC (Online Siteler)

Dinleterek şarkı bulma ile PC’de beğendiğimiz tüm şarkıların kime ait olduğunu öğrenebiliriz. PC üzerinde kullanacağınız online dinleterek şarkı bulma siteleri sayesinde bu mümkün olmaktadır. Genellikle bu işlemi telefon üzerinden yapıyor olsak da bazen bilgisayar üzerinden de ihtiyaç duyduğumuz durumlar olabiliyor.

Dinleterek Şarkı Bulma PC

Dinleterek Şarkı Bulma PC

En iyi online dinleterek şarkı bulma site “Midomi” olmaktadır. Bu web siteyi ziyaret ederek mikrofon için gerekli izinleri verdikten sonra şarkıyı dinletmeniz yeterli olacaktır. Size şarkının kime ait olduğunu ve bu şarkıyı hangi platformlarda bulabileceğinizi belirtecektir.

Dinleterek Şarkı Bulma PC

Midomi web sitesinin Türkçe kaynakları da kolaylıkla bulabildiğini yukarıdaki görseldeki sanatçıdan anlayabilirsiniz. Sizin için yaptığımız küçük bir test sonucunda web site gayet güzel sonuçlar çıkardı. PC dinleterek şarkı bulma konusunda en başarılı sonuçları sadece bu siteden aldığımızı belirtmek isteriz.

Google ile Dinleterek Şarkı Bulma PC

Google bizlere birçok soruların yanıtlarını bulmamıza yardımcı olurken bunun yanında PC’den dinleterek şarkı bulma konusunda da çözümler sağlamaktadır. YouTube sayesinde büyük bir veriye sahip olan Google bunu en iyi şekilde kullanıcılarına sunabilmektedir.

Dinleterek Şarkı Bulma PC

Google ile dinleterek şarkı bulmak için Google.com web sayfasını ziyaret edin. Arından arama bölümünde yer alan “Mikrofon” simgesine tıklayın ve ilgili şarkıyı dinletin. Kısa süreler içerisinde Google şarkının kime ait olduğunu gösterecektir.

Dinleterek Şarkı Bulma Uygulamaları

PC’den dinleterek şarkı bulma sitelerinin yanı sıra mobil telefonunuzu kullanarak da bu işlemi sağlayabilirsiniz. Bu konuda en iyi uygulama “Shazam” ve “SoundHound” olmaktadır. Sizlere bu iki uygulama hakkında bilgi paylaşıp, Android ve iOS sürümlerinin linklerini paylaşacağız.

  • Shazam

Shazam 1 Milyardan fazla indirme ile en sevilen mobil uygulamalar arasında yer almaktadır. Dinleterek şarkı bulma konusunda geliştirdiği üst düzey algoritma ile istediğiniz şarkının kime ait olduğunu saniyeler içerisinde sizlere sunmaktadır.

Uygulamanın en artı yönü Instagram, WhastApp, TikTok gibi uygulamalarda çalan şarkıları arka planda sizlere bulabiliyor olmasıdır. Uygulama içerisinde yer alan Pop-up Shazam özelliği ile bunu sağlayabilmektedir. Ayrıca otomatik Shazam özelliği ile internet bağlantınız olmadığı durumlarda da dinleterek şarkı bulma özelliğini koruyor.

GOOGLE PLAYAPP STORE

  • SoundHound

SoundHound ise 300 Milyondan fazla indirme ile ikinci en çok tercih edilen dinleterek şarkı bulma uygulamasıdır. SoundHound uygulamasını farklı kılan en önemli özellik sizlere şarkı sözlerini de sunuyor olmasıdır. Eğer şarkıyı bulmaktan çok şarkının sözlerine odaklanıyorsanız bu uygulama sizin için en iyi tercih olacaktır.

Uygulamanın en iddialı olduğu diğer bir özellik bulmak istediğiniz şarkıyı mırıldanarak veya söyleyerek bulmaktır. Bu teknolojiyi sadece bu uygulama sunmaktadır. Dinleterek şarkıyı bulmak değil de söyleyerek şarkıyı bulmayı tercih ediyorsanız, sizlere bu konuda da yardımcı olacaktır.

GOOGLE PLAYAPPLE STORE

Mobil cihazınıza bu iki uygulamadan herhangi birini yüklemeniz dinleterek şarkıyı bulma konusunda en iyi sonuçları verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu