settingsGiris Yap | Uye Olsettings
Üye Ol
Kategoriler

Google Chrome'da Flash Player Nasıl Etkinleştirilir?

0 oy
Google Chrome'da Flash Player nasıl etkinleştirilir? Yardımcı olur musunuz? Yapılması gereken işlem aşamaları vb. konular hakkında ayrıntılı bilgi iletir misiniz ?
18 Mayıs 2019 Google kategorisinde aslı karahan (150 puan) sordu

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

İnternette yer alan, videolar, reklamlar, interaktif haberler gibi içerikler ve internet sitesi üzerinden oynanan oyunlar Flash Player aracılığıyla hazırlanır. Dolayısıyla bahsedilen bu içerikleri görüntülemek için bilgisayarımızda Adobe Flash Player’ın yüklü olması gerekir (Bilgisayarınızda Adobe Flash Player yüklü değilse https://get.adobe.com/tr/flashplayer/ linkine giderek yükleyebilirsiniz).

Tarayıcı tabanlı bir çalıştırıcı platformu olan Adobe Flash Player Chrome, Yandex, Mozilla, Opera, Safari gibi çoğu internet tarayıcısında kullanılabilir. Ancak internette yer alan içerikleri sorunsuz görüntüleyebilmek için yalnızca tarayıcınıza Flash Player’ı yüklemek yeterli değildir. Aynı zamanda Flash Player’ı aktifleştirmeniz de gerekir. Şimdi sizlere Google Chrome’da Flash Player’ı nasıl etkinleştirebileceğinizi adım adım anlatacağız.

  • İlk olarak Google Chrome’u açın ve pencerenin sağ üst köşesindeki “Üç Nokta” simgesine kullanarak, açılan menüdeki “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra, açılan sayfada yer alan arama kutucuğuna “Site Ayarları” yazıp aratın ve karşınıza çıkan “Site Ayarları” bölümüne tıklayın.
  • Site ayarları bölümüne giriş yaptıktan sonra “İzinler” menüsündeki “Flash” seçeneğine tıklayın.
  • Bu adımda “Sitelerin Flash Çalıştırmasını Engelle” başlığının sağ tarafında yer alan butona tıklayın. Butona tıkladıktan sonra başlık “Önce Sor (önerilir)” olarak değişecektir.

Bu sayede Google Chrome, Flash Player’ın çalışması gereken durumlarda, size bildirimde bulunarak onay isteyecektir. Böylece Chrome, Flash Player’ın çalışmasına onay verdiğiniz her siteyi kaydeder ve bu sitelere bir dahaki girişinizde size tekrar sormadan, otomatik olarak Flash Player kullanımına izin verir.

18 Mayıs 2019 Sancak [Helper] (440 puan) cevapladı
18 Mayıs 2019 aslı karahan seçti
Teşekkürler :)

İlgili sorular

+1 oy
1 cevap
0 oy
2 cevap
22 Haziran 2019 Google kategorisinde Bekosako (160 puan) sordu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
4 Haziran 2017 Donanım kategorisinde fehmi tekin (120 puan) sordu
...