settingsGiris Yap | Uye Olsettings
Üye Ol
Kategoriler

Laptop siyah ekran sorunu

+1 oy
Arkadaşlar benim sorunum windows 7 pc im açılıyor gibi oluyor ama windows başlatılıyor siyah ekraninda kaliyor. Güvenli mod seçeneklerinin hepsini girmeyi denedim girmiyor. Yardımcı olabilecek var mi ?
24 Mart Bilgisayar kategorisinde Ultio_23 (160 puan) sordu

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Merhaba, tabii ki yardımcı olmak isteriz. Kullandığınız Windows 7 işletim sistemi büyük olasılıkla zarar görmüş veya donanımsal bir problem söz konusu. Fakat bu sorun genellikle sistem dosyalarında oluşan sorunlardan sebep ortaya çıkmaktadır.

Windows kaynaklı siyah ekran sorununda genellikle sisteme güvenli mod ile giriş yapılır ve sistem kurtarma işlemi gerçekleştirilir. Sorunuzda da belirttiğiniz gibi güvenli mod ile giriş sağlayamıyorsunuz. Sorunu çözmek için Windows 7 kurulum medyasına ihtiyacınız var.

Windows 7 kurulum medyası ile bilgisayarınıza tekrar format atmadan Windows'u kurtarabilirsiniz. Bu işlem için Windows 7 kurulum medyasını bilgisayarınızda çalıştırın. Ardından şimdi yükle seçeneğinin bulunduğu ekrandan ''Bilgisayarınızı onarın'' tercihine giriş yapın.

Karşınıza gelen seçenekler ile Windows işletim sistemini kurtarabilirsiniz. Windows 7 kurulum medyası ve Boot etme konuları hakkında bilginiz yok ise ekstra olarak konuya yer verebiliriz.

Kolay gelsin :)

24 Mart Mehmet Karaman (7,940 puan) cevapladı
25 Mart Ultio_23 seçti
Komut istemi genel olarak ileri derecede bilgisayar bilgisi olan kullanıcıları hitap etmektedir. :)
Evet bende de o yok :) nasıl düzelticem bilemiyorum elimden geleni yaptım. Önemli bilgileri kurtarmak için ne yapıcaz. Hirens boot ile mi? Neler gerekli acaba.
İlk olarak yeni bir soru başlığı oluşturalım. Burası biraz karmaşıklaştı sanırım :)
Elbette siz nasıl uygun görürseniz :)
Teşekkür ederiz...

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
23 Nisan 2017 Bilgisayar kategorisinde Eylem Kinay (130 puan) sordu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
15 Ocak 2017 Bilgisayar kategorisinde Serblood (120 puan) sordu
...