settingsGiris Yap | Uye Olsettings
Üye Ol
Kategoriler

Adsense Onayı Almanın Yolları

0 oy

Google Adsense onayı almak için yapılacaklar listesi bu yazımızda sizlerle birlikte olacak. Adsense, bilindiği gibi web sitelerinin gelir sağlamak amacıyla oluşturulduğu reklam bölümüdür ve ciddi kazançların kapısını aralayan bir köprü görevi görmektedir. Web sitesi olan herkesin yapmak istediği en büyük hamle adsense onayı almaktır. Peki, adsense onayı almak istiyorsanız neler yapmalısınız?

Adsense Onayı Almanın Yolları

İlk olarak blogunuzun Google tarafından benimsenmiş olması gerekiyor. Bunu yapabilmek için de bazı ipuçları var elbette. Eğer size vereceğimiz ipuçları sitenizde mevcutsa hemen adsense onayı almak için başvuruda bulunabilirsiniz.

1. İpucu- Sitenin Yaşı

Google için site yaşı çok önemlidir. Örneğin, blogunuz yeni açılmış ve içerisinde 10-15 adet yazı var. Bu durumda yapacağınız başvurunun kabul edilmesi mümkün değil. Çünkü, Google devamlılığın sağlandığı, ziyaretçi sayısının yüksek olduğu sitelere büyük önem veriyor. O nedenle, eğer ki adsense onayı almak istiyorsanız sitenizin en az 6-7 aylık bir geçmişe sahip olması ve bunun yanında ziyaretçi sayınızın da iyi olması gerekmektedir.

2.İpucu-Özgün İçerikler

Google, kopya içeriklere karşı önlem alabilmek için çeşitli algoritmalar üzerinde yazılımlar geliştirmektedir. Google’nin kendisini koruması için ve en çok kullanılan arama motoru olabilme yolunda sırayı kimseye kaptırmaması için kopya içeriklerin bulunduğu siteleri algoritmasıyla tespit edip, bu siteleri devre dışı bırakmak ister. Bu nedenle eğer özgün içeriklere sahip değilseniz Google tarafından onay almayı beklememelisiniz.

3.İpucu-İçerik Kalitesi

Aslında bu konu az önce bahsettiğimiz özgün içeriklerin dolaylı yoldan anlatımı gibi olacak ama yine de tekrar edelim. Eğer ki adsense onayı almak istiyorsanız girdiğiniz içeriklerin kopya olmamasına özen göstermelisiniz. Bu içeriklerinizin kaliteli olduğunu gösteren en önemli etkendir. Tabi ki içerik kalitesi kadar sayı da önemlidir. Fakat şu yanılgıya düşmeyin; örneğin, adsense onayı almak istiyorsunuz ve bu nedenle sürekli 100 kelimeyi aşmayan makaleler yazıyorsunuz. Google buna dikkat ediyor. İçeriklerinizin sayısı kadar içerik kalitesi de önemli ve bu kaliteyi 100 kelime kadar bir miktarla sağlamanız mümkün değil. İçerik kalitesinin yakalamak istiyorsanız içeriğinizin özgün ve kısa olmayan yazılar olmasına özen göstermelisiniz.

4.İpucu-Trafik Kaynağı

Google her şeyi ince eleyip sık dokuduğu için, bu konuyu da asla atlamıyor. Google için, web sitenize gelen ziyaretçilerin ve ziyaretçilerden doğan trafiğin nereden geldiği çok önemli. Örnek verecek olursak; sitenizdeki bir konu Google arama motoru tarafından aranıyor ve ziyaretçi Google tarafından sitenize yönlendiriliyor. İşte, bu Google için çok önemli bir konu. Eğer bu şekilde bir arama sonucu sitenize ulaşılıyorsa buna organik ziyaretçi denir ki bu da Google’nin çok önemsediği bir konudur.

5.İpucu- Yazı İçerikleri

Yazdığınız yazının içeriği Google tarafından önemli. Nasıl mı? Google’nin en büyük hedefi para kazanmaktır ve bunu da verdiği adsense reklamlarından karşılamaktadır. O nedenle, sitenizde yazdığınız yazıların içerikleri de önemli. İçeriklerinizde bir ürünün tanıtımı ya da satış yapılabilecek bir şeylerin tanıtımı gibi konulara yer verebilirsiniz. Bunun sonucunda Google, bu sitede ürün tanıtımı varsa satış da yapılabilir mantığıyla yürüyecek ve adsense onayı alabilmeniz daha da kolaylaşacaktır.

 6.İpucu- İletişim Bilgileri ve Gizlilik Politikası

Sitenizde adsense onayı almak için yapılacaklar listesinde iletişim bilgileri ve gizlilik politikası gibi konulara yer vermeniz gerekiyor. Google, bu tarz siteleri kesinlikle daha ciddiye alıyor. Sitede mutlaka bir hakkında, gizlilik politikası, iletişim bilgileri gibi bilgilere yer vermeniz gerekmektedir.

7.İpucu- Görsellik

Sitenizin görsel açıdan zengin olması ziyaretçi sayısını arttıran bir öğedir ve Google’de bunu bildiği için görsel açıdan zengin olan siteleri daha çok önemsemektedir. Çünkü, görsel demek daha çok ziyaretçi ve daha çok reklam tıklanma demektir. Bunun için yapmanız gereken; anasayfanızı görsel açıdan zengin ve göze hitap edici şekle getirmeniz, içeriklerinizde görsellere yer vermenizdir.

8.İpucu- Yasal İçerikler

Yasal olmayan konular hakkında yazılar yazıyorsanız Google onayını almanız mümkün değil. Örneğin; cinsellik konularında yazı yazıyorsunuz ve yazılarınızda yasal olmayan çok fazla cümle kuruyorsunuz. İşte bu noktada Google onayı almanız zor olacaktır. Yazılarınızda herkes tarafından onaylanacak yasal içerikler paylaşmalısınız.Tüm bunları uyguladığınızda adsense onayı alabilmeniz o kadar kolaylaşacaktır. Umarız yazımızdaki bütün ipuçlarını dikkate alır ve en kısa zamanda adsense onayı alabilirsiniz. 

23 Mayıs 2016 Google kategorisinde Mehmet Karaman (8,100 puan) sordu
23 Mayıs 2016 Mehmet Karaman düzenledi

1 cevap

0 oy
Önerileriniz için teşekkürler google adsense başvurusunu nasıl yapabiliriz.
24 Mayıs 2016 Mustafa Yiğit (160 puan) cevapladı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
14 Aralık 2018 Facebook kategorisinde Serap (120 puan) sordu
0 oy
1 cevap
6 Mart 2019 Google kategorisinde Yakup06 (150 puan) sordu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
12 Eylül 2019 İnternet kategorisinde melikekalayci (120 puan) sordu
...