settingsGiris Yap | Uye Olsettings
Üye Ol
Kategoriler

Web companion programı nedir?

0 oy
Merhaba. Dün internetten indirdiğim bir dosyayı kurdum ve bilgisayarıma virüs bulaştı. Tarayıcımda gereksiz reklamlar çıkıyor ve arama motoru olarak Google’ı kullanamıyorum. Tarayıcımın ayarlarından başlangıç sayfasını Google olarak ayarlamama rağmen farklı bir arama motoru karşıma çıkıyor. Dosyayı sildim kurulan programı sildim ama bir şey değişmedi. Sorunu hallettim ancak böyle bir sorunla tekrar karşılaşmamak için program yüklemeye karar verdim. Web Companion programı nedir? Bu program aracılığıyla bu tip virüslerden korunabilir miyim sizce?
1 Ocak Bilgisayar kategorisinde metin yılmaz (280 puan) sordu

1 cevap

0 oy

Merhabalar. Günümüzde bahsettiğiniz tipteki virüsler giderek yaygınlaşıyor. Bu virüsler her zaman direkt olarak bilgisayar performansını etkilemese de çeşitli sorunlara yol açabiliyor. Web Companion programı tam da bu tipteki virüsleri içeren yazılımlara karşı tasarlanmış bir program.

Programın amacı ilk olarak indirmek istediğiniz yazılımların zararlı olup olmadığını tespit etmek ve sizin de bahsettiğiniz arama motorlarına ve tarayıcının ana sayfasına zarar veren virüslere karşı korunmanızı sağlamak. Program sayesinde arama motorlarında gerçekleşen istemediğiniz değişiklerin hepsini ortadan kaldırmak mümkün.

Web Companion programı bu özelliğinin yanı sıra, internette gezinirken girmek istediğiniz sitelerin güvenli olup olmadığını size bildirerek de aktif bir koruma sağlıyor. Programın internet sitelerini güvenilir ya da tehlikeli olarak belirleme mekanizması da oldukça gelişkin. Örneğin bir internet sitesi yalnızca zararlı yazılım barındırıp barındırmamasına göre tehlikeli ya da güvenli olarak belirlenmiyor.

Web Companion programı, kullanıcıların kredi kartı şifreleri gibi kişisel bilgilerini ele geçirmek üzere kurulmuş veya bu bilgileri korumak için yeterli güvenliği bulunmayan siteleri de tehlikeli olarak raporluyor. Program aktif olduğu sürece bu gibi sitelere girmenize engel oluyor.

Kısacası program tek başına tam koruma sağlamak için yeterli olmayabilir. Ancak bahsettiğiniz tipteki virüsleri engellemek için oldukça yeterli bir program. Dolayısıyla programı kullanmanızı tavsiye ederim.

1 Ocak Arif Kılıç (660 puan) cevapladı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
24 Şubat 2017 Web Tasarım kategorisinde Ahmet AKINCI (620 puan) sordu
0 oy
1 cevap
23 Mayıs 2016 Bilgisayar kategorisinde Yiğit buLut (310 puan) sordu
0 oy
1 cevap
+2 oy
1 cevap
29 Aralık 2018 Bilgisayar kategorisinde metin yılmaz (280 puan) sordu
0 oy
1 cevap
...