settingsGiris Yap | Uye Olsettings
Üye Ol
Kategoriler

Bağlantınız gizli değil hatasını nasıl düzeltebilirim ?

0 oy
Google Chrome’da bazı sitelere girerken bağlantınız gizli değil hatası alıyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Farklı tarayıcılardan denedim ama durum değişmedi. Windows’un bütün güncellemelerini yaptım ama bir farklılık olmadı. Aynı sitelere başka bir bilgisayardan girebiliyorum. Sorun benim bilgisayarımda ve ne yaptıysam işe yaramadı. O sitelere ulaşmam lazım lütfen yardım edin.
Bilgisayar kategorisinde (280 puan)
yeniden açıldı

1 cevap

0 oy

Merhaba metin. Bahsettiğiniz “Bağlantınız Gizli Değil” hatasını almanızın birçok sebebi olabilir. O yüzden ben size bildiğim bütün çözümleri anlatarak yardımcı olmaya çalışacağım. Öncelikle bu hatanın ortaya çıkmasının en basit sebebi bilgisayarınızın saatiyle, internet saati arasında farklılık olmasıdır. Dolayısıyla ilk olarak saatinizin doğru olup olmadığını kontrol edin.

Eğer bu yöntem işe yaramadıysa güncel bir virüs programıyla veya malware yazılımıyla bilgisayarınızdaki bütün dosyaları taratın. Çünkü bazı virüsler, girmek istediğiniz internet sitesinde SSL(Güvenlik) sertifikası olmasına rağmen bu siteye girişinizi engelleyebilir ve “Bağlantınız Gizli Değil” hatası almanıza sebep olabilir.

Bu yöntemden de sonuç alamazsanız Google Chrome’un en güncel sürüme sahip olup olmadığını kontrol edin. Çünkü daha önce bu hata Chrome’a gelen güncellemeler sonrası eski sürümlerde sıklıkla görülmüştü.

En güncel sürüme sahip olmanıza rağmen sorun devam ediyorsa Google Chrome’da yazılımsal sorunlar olup olmadığını kontrol edin. Çünkü bazı zararlı yazılımlar Chrome’un düzgün çalışmamasına sebep olabilir. Bu yazılımları tespit etmek için öncelikle Google Chrome’u açın. Daha sonra sağ üst köşede yer alan “Alt Alta Üç Nokta” işaretine tıklayın ve açılan menüde ayarlara girin.

Ayarlar menüsünün en alt kısmında yer alan “Gelişmiş” seçeneğine tıklayın ve yine açılan menünün en alt kısmındaki “Sıfırla ve Temizle” başlığının altında yer alan “Bilgisayarı Temizleme” seçeneğine tıklayın. Son olarak açılan menüde “Zararlı yazılımları Bul ve Kaldır” seçeneğinin yanında yer alan “Bul” sekmesine tıklayın. Chrome’un zararlı olduğunu belirttiği yazılımları “Kaldır” seçeneğine tıklayarak kaldırın.

Bu çözümlerden birisi işe yaracaktır diye düşünüyorum.

(660 puan)
Hoş geldiniz, Destek | Help 724 sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
Soru Sor
...