settingsGiris Yap | Uye Olsettings
Üye Ol
Kategoriler

Ekran kartı takınca görüntü alamama

0 oy
Merhaba arkadaşlar benim bilgisayarıma ekran kartı takınca görüntü alamıyorum sebebi nedir ? acaba. Daha önce veriyordu şimdi vermiyor çalışan ekran karta taktım onuda da aynı şey ile karşılaşıyorum bilen varmı ya ne yapmalıyım lütfen yardım edermisiniz.
2 Aralık 2018 Bilgisayar kategorisinde oguzhan sezgin (150 puan) sordu

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Merhaba, anakartınızın ekran kartı soketi arızalanmış veya tozlanmış olabilir. Uzun süreli kullanımlarda anakart üzerinde bulunan soketlerde tozlanma meydana gelebilmektedir. Bu da anakart ile ekran kartı arasındaki bağlantıyı sağlıklı olarak gerçekleştirememesine sebep olmaktadır.

Öncelikle anakart üzerinde bulunan ekran kartı soketini kontrol etmelisiniz. Ekran kartınızı anakart üzerine montajlarken sokete tam olarak yerleştirildiğinden emin olun. Eğer tam olarak sokete yerleştirmezseniz bu gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Buna benzer durumları değerlendirip tekrar kontrol etmenizi önermekteyiz.

Kolay Gelsin :)

2 Aralık 2018 Mehmet Karaman (8,260 puan) cevapladı
3 Aralık 2018 oguzhan sezgin seçti
mehmet bey merhaba öncellikle bu bilgisayar arkadaşımındı onda 512mb ekran kart vardı bi ara çalısıyordu bir süre sonra görüntü alamamış sonra ben aldm bilgisayarını bnm ekran kartımı taktım ATI readon 1gb ben her oyunu çok rahat oynuyordm onun bilgisayarına taktığımda aynı şey ile karşılaştım bilgisayara görüntü vermiyor hata da vermior diş fırçası ile soketi güzelce temizledm 3 defa taktm yine vermior soket bozulmuş mu dersiniz ama şu da var güç kaynağım 300 valt ondan kaynaklanabilir mi
Merhaba, daha öncesinden de böylesi bir problem söz konusu ise soketin arızalı olma ihtimali yüksektir. Güç kaynağı yani power supply konusuna gelince. Eğer güçlü bir ekran kartınız varsa yani ekstra güç tüketimi sağlıyorsa güç kaynağınında etkisi bulunabilir. Farklı bir güç kaynağı denemeniz faydalı olacaktır. Bu işlemleri uygularken dikkat etmeniz gerekmektedir.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
14 Ekim 2018 Bilgisayar kategorisinde yalçın (120 puan) sordu
0 oy
1 cevap
22 Ocak 2017 Donanım kategorisinde lordsofrealm (120 puan) sordu
0 oy
1 cevap
6 Nisan 2019 Bilgisayar kategorisinde Alibagci (120 puan) sordu
+1 oy
1 cevap
+1 oy
1 cevap
24 Mart 2019 Bilgisayar kategorisinde Ultio_23 (160 puan) sordu
...