settingsGiris Yap | Uye Olsettings
Üye Ol
Kategoriler

Yeni Topladığım Masaüstü Bilgisayar Açılmıyor

0 oy
Merhaba 5 aydır iş için toplamaya çalıştığım masaüstü bilgisayarımın son parçasını 2 gün önce aldım. Hevesle monte ettiğim bilgisayar çalışmıyor. Anakart elektrik alıyor led göstergeleri herşey çalışıyor Ez Debug deniler led göstergesinde ram ve cpu ışıkları yanıyor. Pcyi çalıştırdıktan 2-3 saniye sonra ekran kartı gücünü kesiyor ve bir süre sonra kasa elektriğini tamamen kesiyor cpuyu çıkarmak istediğim zaman baya sıcak olduğunu fark ettim, elimi yaktı resmen. Ekrana görüntü hiç bir şekilde alamıyorum, ekran kartını çıkartıp on boarddan denediğimde de olmuyor. Ne yapacağımı bilmiyorum...

Sistem:
Msi Geforce Gtx 1070 ti armor
Msi x370 Gaming Pro Carbon
Amd Ryzen 5 2600x
Hyperx Predator 16gb 3000mhz
Rampage 750w+80p
Xigmatek Streamliner kasa
Ve Xigmatek cpu soğutucu
15 Kasım 2018 Bilgisayar kategorisinde MetalHead (120 puan) sordu

1 cevap

0 oy

Merhaba, Anakartınızın BIOS Ayarlarını sıfırlamanızı önermekteyim. Clear cmos işlemi ile bu sorunun çözümünü sağlayabilirsiniz. Bu işlemi bilgisayarınız kapalı durumundayken uygulayın.

Bu işlemi görsele dayalı anlatmak gerekirse, yukarıdaki görselde görülen jumper'ı çıkartıp, aşağıda yer alan görseldeki gibi takılması ve bir süre beklenmesi (3-4) saniye Clear cmos işlemini sağlamaktadır. Bu işlem bilgisayarınız kapalı haldeyken yapılmalıdır.

Ayrıca kablo bağlantıların doğru olduğundan ve güç kaynağınız yani power supply arızalı olmadığından emin olun. Bu işlemlerin ardından sorun çözülmediyse dönüş sağlayabilirsiniz.

Kolay Gelsin :)

16 Kasım 2018 Mehmet Karaman (7,220 puan) cevapladı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
18 Kasım 2018 Notebook kategorisinde Ziya (120 puan) sordu
+1 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
...