settingsGiris Yap | Uye Olsettings
Üye Ol
Kategoriler

Instagram Repost Nasıl Yapılır ? Detaylı Bilgi Alabilir miyim ?

0 oy

Instagram repost nedir ? Instagram repost nasıl yapılır ? Bu konu hakkında bilgilenmek istiyorum. Birçok arkadaşım repost yapıyor ama ben bilmediğim için yapamıyorum. Hangi uygulama ile yapıldığı ve ne işe yaradığı hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler...

20 Nisan 2018 İnternet kategorisinde Selen Tokmaz (120 puan) sordu

2 Cevap

0 oy

Instagram’ın Repost özelliği, telefonumuza video indirmeye yaramaktadır. Eğer Instagram’da bir videoyu alıntı şeklinde paylaşmak istiyorsanız, Google Play üzerinden Instagram Repost uygulamasını indirebilirsiniz.

Bu uygulama güvenilir olmakla birlikte, birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Instagram Repost Nedir? Sorusunun cevabı ise şu şekildedir; Instagram üzerinde paylaşılmış bir videonun üzerine kişinin kullanıcı adını yazarak ekleyen bir uygulamadır.

Instagram Repost Çalışma Prensibi ise seçilen videoyu telefonunuza indirir. İndirme işleminin ardından videonun üzerine ınstagram hesabınızın kullanıcı adını ve kullanıcının resmini küçük bir biçimde videonun köşesine sabitlemektedir.

Ardından size video paylaşım iznini veren uygulama sayesinde videoyu alıntılayıp paylaşmanız mümkündür. Bu uygulama sadece video da değil, resim veya fotoğraflarda da kullanılabilmektedir.

Instagram Repost Nasıl Yapılır? Sorusunun yanıtı çok basit. Telefonunuzun desteklediği app market hangisiyse, bu market üzerinden uygulamayı indirmelisiniz. Ardından gereken izinleri vererek Instagram Repost yapmaya başlayabilirsiniz.

Google Play : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jaredco.regrann&hl=tr

Apple Store : https://apps.apple.com/us/app/repostly-repost-for-instagram/id1444260869

Uygulamayı kullanmak oldukça basittir. Telefona uygulamayı indirdikten sonra, uygulamayı açarak giriş yapmalısınız ve gereken izinleri de vermelisiniz. Bu aşamalardan sonra uygulamada repost yapma aşamasına geçelim.

Gönderi yapmak istediğimiz video, resim veya fotoğrafın yanında bulunan üç nokta butonuna tıkladıktan sonra açılan menüden “URL adresini kopyalamış olduğunuz gönderi” seçeneğini göreceksiniz.

Bu seçeneğe tıklayarak, Repost’ta yer alacak kişinin gönderi üzerinde nerede yer almasını istiyorsanız o konuma dokunmalısınız. İsteğe bağlı olarak siyah-beyaz renk eklemenizde mümkün.

20 Nisan 2018 r10 Ahmet (140 puan) cevapladı
0 oy

Ayrıca bende cevap vermek istiyorum kendimde uyguladığım için bu konuda bilgili olduğumu düşünüyorum.

Repost, yani Türkçe karşılığına bakarsak tekrar yayınlamak anlamına geliyor. Instagram’da gördüğümüz bir fotoğrafı veya videoyu tekrardan bizim koymamız değil de başkasının bağlantısıyla kendi profilimizde tekrardan yayınlamak oluyor.

Peki repost nasıl yapılır? Twitter’daki gibi bir ikon mevcut değil daha burada, çeşitli programlara ihtiyacımız oluyor. Aşağıda resimler üzerinden size detaylıca bu bilgiyi aktaracağız.

Android ve iOS’da çeşitli Repost uygulamaları mevcut, güvenilir olanlar da var olmayanlar da var tabi ki aralarında. Şu an en çok kullanılan Repost programı Repost for Instagram, bu programın güvenilirliği konusunda da aklınızda bir soru işareti olmasın, oldukça güvenlidir.

Android İçin : Uygulama Sayfası

iOS için : Uygulama Sayfası

Instagram repost nasıl yapılır

Programı indirdikten sonra sizin için bir kısa video hazırlamış bu program, nasıl repost yapacağınızı gösteriyor. Ben şimdi size burada resimlerin üzerinden kısa ve anlaşılır bir anlatım yapacağım.

Instagram repost nasıl yapılır

Öncelikle programın sağ üstündeki ikona tıklayarak Instagram’ı açıp repost yapmak istediğimiz fotoğrafa geliyoruz.

Instagram repost nasıl yapılır

Fotoğrafın veya videonun sağ üst köşesinde üç nokta bulunuyor alt alta, resimde de gördüğünüz gibi, ona tıklıyoruz. “Bağlantıyı kopyala” seçeneği ile fotoğrafın bağlantısını alıyoruz. (Gizli profillerden bağlantı almanız mümkün olmadığı için, repost yapmanız da mümkün değildir.

Instagram repost nasıl yapılır

Bağlantıyı kopyaladıktan sonra indirdiğimizi bize bildirim olarak gönderiyor, yeni bir URL eklendi diye. Bildirime tıkladığımızda repost etmek istediğimiz fotoğraf veya videonun oraya düştüğünü görüyoruz.

Instagram repost nasıl yapılır

Resme tıkladığımız zaman paylaşacağımız fotoğraf veya video karşımıza çıkıyor. Repost işlemini tamamlamadan önce repost ikonunu nereye koymak istediğinizi soruyor, kendinize göre sol alttan yerine karar veriyorsunuz, sağ taraftan da ikonun siyah mı beyaz mı olacağına karar veriyorsunuz. Sol altta bulunanlar arasında en sağdaki repost ikonu istemeyenler için, fakat bunun için pro özelliğiniz açık olması gerek yani bir miktar para ödemeniz gerekiyor. Bütün işlemleri yaptıktan sonra repost tuşuna basıyoruz. 

Instagram repost nasıl yapılır

Karşımıza yukarıdaki gibi bir yer çıkıyor. Repost ettiğiniz bağlantının nerden olduğuna dair küçük bir yazı ve bağlantıdaki fotoğraf veya videonun açıklamasında ne yazıyorsa onun sisteminize kopyalandığını ve fotoğraf veya videoyu paylaşırken yapıştırabileceğinizi söylüyor. Biz sağ alttaki Open Instagram tuşuna basıyoruz, bizi Instagram’a yönlendiriyor.

Not: Uygulama zaman zaman boyutuna göre sizden kırpma işlemi isteyebilir.

Instagram repost nasıl yapılır

Normal fotoğrafınızı veya videonuzu paylaşıyormuşsunuz gibi yine filtre yapmanız mümkündür.

Instagram repost nasıl yapılır

Diğer ayarlamalar dilediğiniz gibidir, konum olsun etiket olsun veyahut başka bir sosyal ağınızda paylaşmak olsun. Paylaş ikonuna bastığımız an fotoğrafımız paylaşılacaktır.

Instagram repost nasıl yapılır

 Ve son olarak sonuç...

20 Nisan 2018 Aysu aslan (140 puan) cevapladı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
29 Nisan 2019 İnternet kategorisinde Mly (120 puan) sordu
0 oy
1 cevap
22 Mayıs 2017 İnternet kategorisinde Black Leone'x (330 puan) sordu
0 oy
1 cevap
26 Mayıs 2016 İnternet kategorisinde caner.30 (370 puan) sordu
...