settingsGiris Yap | Uye Olsettings
Üye Ol
Kategoriler

Bellek Read Olamadı Hatası Çözümü

0 oy
Merhaba bilgisayarımı kapatma sırasında bellek read olamadı hatası aldım. Windows 8 kullanıyorum bu hatayı nasıl çözerim önerileriniz neler. Bilgisayarımda projelerim bulunmakta bundan sebep biraz kaygılanıyorum bir şey olur diye sizden ricam en kısa sürede yardımcı olmanız şimdiden teşekkürler...
14 Şubat 2018 Bilgisayar kategorisinde Koray Aslan (120 puan) sordu

1 cevap

0 oy

Merhaba, bilgisayarınızda bellek read olamadı hatası ile karşı karşıya kaldıysanız eğer önerilerimizi ve tavsiyelerimizi dikkate almanızı tavsiye ederiz. İlk öncelikle bellek read olamadı hatası bilgisayarınızın bazı donanımlarının doğru çalışmaması sebebiyle olabilir bu donanımlar ise arızalı bellek, işlemci gibi donanımlar bu hataya sebep verebilir.

Bellek read olamadı hatası güncel olmayan yazılımlardan dolayıda vermektedir. Eğer bir yazılım tarafından bu hatayı aldıysanız. Hata aldığınız yazılımı güncellemeniz gerekebilir. Bilgisayarınızda bulunan yazılımları güncellemenizi önermekteyiz. Bunların dışında bilgisayarınızda zararlı yazılımlar söz konusu olabilir.

Bilgisayarınızda virüs ve benzeri zararlı yazılımlar var ise bu hataya sebebiyet verebilir. Bu sorunu düzeltmek ise güçlü bir antivirüs programı kullanmak ile olmaktadır. Antivirüs program önerisi olarak ComboFİx ve Eset Nod32 programlarını tercih edebilirsiniz. Bu programları web sitemiz üzerinden bulabilirsiniz. 

ComboFİx İçin Tıklayın.

Eset Nod32 için Tıklayın.

Eğer sorun devam ederse bizlere buradan ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin :)

14 Şubat 2018 Mehmet Karaman (7,940 puan) cevapladı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
12 Şubat 2018 İnternet kategorisinde Esma Peker (440 puan) sordu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
12 Ağustos 2016 Bilgisayar kategorisinde umut.334633 (150 puan) sordu
...