settingsGiris Yap | Uye Olsettings
Üye Ol
Kategoriler

Url Hatası - Bulunamadı

0 oy
Merhaba, kişisel blogum da kısa bir zaman önce seo ayarlarının iyileşmesi için url yapısını degiştirdim. Ancak ilerleyen günler de google search console den baktıgım da hem gösterim sayısında hem de ziyaretçi sayısında ciddi düşüşler yaşanmakta. Sizce bu problemi nasıl çözebilirim?
12 Şubat 2018 İnternet kategorisinde Esma Peker (440 puan) sordu

1 cevap

0 oy
Merhaba Esma,

Öncelikle böyle bir hata yaşaman gayet dogal. Her degişiklik sonrası bazı farklılıklar olur. Bu herşey de olduğu gibi seo ayarı için düzelttigin url hatasında da gördük. Bu tür hatalara düşmemek için öncelikle, seo ayarlarına çok fazla dikkat etmelisin. Yani kişisel blogunu ilk kurdugun sıra buna dikkat etseydin, bu tür sorunlarla karşılaşma olasılıgın azalırdı.

Neyse sorunun cevabına gelecek olursak, url hatasını düzeltmek için 404 php sayfasını 301 e yönlendirmen gerekmektedir. Ayrıca site alt yapısı olarak wordpress kullanıyor isen, düzenleyici kısmından 404 php kısmına gelerek;

<?php
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: ".get_bloginfo('url'));
exit();
?>

eklemeni senden rica ediyorum. Bu url hataları ile karşılaşman daha da azalacak hatta yok denecek kadar aşağı seviyelere inecektir. Böylece Url Hatası - Bulunamadı sorununa net ve kısa bir çözüm bulmuş oluruz.

İyi Forumlar Dilerim
12 Şubat 2018 Osman Alkan (5,470 puan) cevapladı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
2 Temmuz 2017 Twitter kategorisinde Pchocam (120 puan) sordu
0 oy
1 cevap
27 Mayıs 2017 Yazılım kategorisinde Black Leone'x (330 puan) sordu
0 oy
1 cevap
...