settingsGiris Yap | Uye Olsettings
Üye Ol
Kategoriler

Facebook'un Bilinmeyen Özellikleri Neler ?

0 oy
Merhaba facebook.com hakkında merak ettiğim bir şey var. Bu sitenin yani facebook'un bilinmeyen özellikleri neler bunun hakkında bilgilenmek isterim.
18 Eylül 2017 Facebook kategorisinde Nedim Aslan (190 puan) sordu
6 Temmuz 2018 Nedim Aslan düzenledi

1 cevap

0 oy

Facebook Sırları

Yaklaşık 1.5 milyar kullanıcısı bulunan, sektörün en büyüğü facebook, on yıldan fazla hayatımızda. Siteyi güncel tutmak için sürekli yeni özellikler kullanıma sunuluyor. Facebook hakkında çok fazla bilinmeyen özellik mevcut. Bu özelliklerin bazıları medya tarafından veya sosyal medyada çok çabuk yayılıyor ve öğreniliyor, fakat bu yazıda gerçekten bilinmeyen özellik yada boşluk olarak da adlandırabileceğimiz özellikler mevcut. 

Hareketler Dökümü Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda flört eden gençler birbirinin facebook şifresini bilirler, bilmeleri gerek, hatta tarafların biri şifresini değiştirdiğinde ayrılma sebebidir. Profilinizin hareketler bölümünden, tüm hareketleri görülebiliyor. Örneğin arama geçmişi, silinebiliyor istendiğinde, fakat hiç kaydetmesini istemiyorsanız, sağ alttaki sohbet bölümünde online olan kullanıcıların olduğu bölümün en altında ara kutucuğu mevcut, aramak istediğiniz ismi oraya yazıp arama yaptığınızda, hareketler dökümünde yapılan arama kaydedilmeyecektir.

Bir diğer özellik ise, facebook sayfanızı baş aşağı döndürebilirsiniz, bunun için ayarlar, genel, dil seçeneğini tıklayın, dil seçeneğinde (Upside Down) english seçin, bu işlemden sonra sayfanız baş aşağı olacaktır.

Embed özelliği, facebookta herkese açık paylaştığınız gönderileri diğer sitelerde yayınlayabilirsiniz. Göndermek istediğiniz gönderinin sağ üst tarafındaki menüden siteye göm seçeneğini tıkladığınızda bir kod gelecektir, bu kodla istediğiniz sitede gönderinizi paylaşabilirsiniz.

Güvenlik konusunda şüpheleriniz varsa, ilave bir parola belirleyebilirsiniz, güvenlik ayarlarına girdiğinizde giriş onaylarından ilave parolanızı düzenleyebilirsiniz.

Mesaj Kısmında Görünen 10 Dakika Önce Aktifti Probleminin Çözümü

Facebook uygulamasında en çok sıkıcı detay bu durumdur. Çünkü ister Messenger'a ister Facebook uygulamasına girdiğiniz andan itibaren kişilerinize online olarak görünürsünüz ve çıktığınız andan itibaren de dakika dakika online olduğunuz görüldüğü için sizi oldukça darlayanlar ve hesap soranlar çıkacaktır.

Veya görmedim, uyumuşum benzeri bahaneler yarattığınızda ise, yalan söyleme, 5 dakika önce onlinedın, diyerek cevabı yapıştırırlar. Bunun için kesin bir çözüm yok esasında. Fakat bu durum size problem yaratıyorsa çözüm olarak facebook ve messenger uygulamalarını cihazınızdan kaldırdığınız takdirde ve facebooka tarayıcı üzerinden girdiğinizde bu problemden de kurtulmuş olursunuz.

Aynı zamanda messenger uygulaması olmadığından dolayı bildirim de gelmeyeceği için problem kalmaz. Hatta fazladan bir bilgi olarak facebook ve messenger'ın telefonda kasmalara yol açan yegane uygulamalardan olması da bu uygulamaları kaldırdığınızda anlayacağınız rahatlık ile fazladan işinize yarayacaktır.

18 Eylül 2017 Mehmet Karaman (7,940 puan) cevapladı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
16 Aralık 2016 Cep Telefonu kategorisinde Mustafa POLAT (180 puan) sordu
0 oy
1 cevap
12 Aralık 2016 iPhone kategorisinde Ahmet AKINCI (620 puan) sordu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
29 Ağustos Facebook kategorisinde Cansu (120 puan) sordu
...