settingsGiris Yap | Uye Olsettings
Üye Ol
Kategoriler

Flash Bellek Görmüyor ve Biçimlendir Diyor

0 oy
FLAŞ BELLEGİ TAKTIM BİRKAÇ BİRŞEY ATICAKTIM AÇTI

ÇIKARTTIM AMA GERİ TAKTIM FLAŞ BELLEGİ OKUMADI  BİÇİMLENDİRME SEÇENEGİ ÇIKTI ONA TIKLADIM VE YAZMA KORUMALI HATASI ÇIKTI BUNUN İÇİN SİZİ RAHATSIZ ETTİM LÜFTEN EN KISA ZAMANDA GERİ DÖNÜŞ YAPARSANIZ SEVİNİRİM İÇİNDEKİLER ÖNEMLİ DEGİL AMA FLAŞ KULLANMA AMACIYLA SİLİNİRSE SİLİNSİN LÜFTEN YARDIMCI OLUN.
27 Temmuz 2017 Bilgisayar kategorisinde ahmet159789 (120 puan) sordu

1 cevap

0 oy

Merhaba Flash bellekte disk koruma kilidi bulunuyorsa bunu pasif hale getirin. Disk koruma özelliği bulunan Flash belleklerde bu sorun söz konusu olmaktadır. Öncellikle bu özelliğin aktif veya pasif olduğunu kontrol edin. Bu işlemden sonra ayrıca aşağıda vereceğimiz işlemleri de kontrol etmeniz gerekmektedir. Çözüm sağlanmazsa geri dönüş sağlarsanız bir kaç işlem daha size belirtebiliriz.

Windows İşletim Sistemine Sahip Bilgisayarınız Var İse Regedit Yani Kayıt Defterindeki Yapacağınız Kısa Bir İşlem de Bu Sorunun Çözümü Olabilir. Bu işlemi Uygulamak İçin Takip Edilecek İşlem adımları...

Başlat Ardından Çalıştır ve Aç Bölümüne Regedit Yazın. Karışınıza Gelen Ekranda Aşağıdaki İşlem Adımlarını Takip Edin.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies

WriteProtect Özelliğini Bulun ve Sağ Tuşa Tıklayın, Değiştiri Seçin. Değer Kısmına 0 Yazıp Çıkış Yapabilirsiniz. Dikkat Etmeniz Gereken İse Kayıt Defterinde Yani Regedit İçersinde Başka Bir Dosya ile İşlem Yapmamanızdır.

Kolay Gelsin :)

28 Temmuz 2017 Mehmet Karaman (8,020 puan) cevapladı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
12 Ağustos 2016 Bilgisayar kategorisinde umut.334633 (150 puan) sordu
0 oy
1 cevap
20 Nisan 2017 Donanım kategorisinde ruzgardizayn (120 puan) sordu
...