Oyun

CS:GO Görüntü Ayarları Rehberi – En İyi Ayarlar

Counter-Strike: Global Offensive, görüntü kalitesi açısından mükemmel bir şekilde optimize edilmiş oyunların başında geliyor. Bu oyunu oynamak için bilgisayarınızda yaptığınız birkaç ayar, düşük özellikli bilgisayarlarda bile yüksek performans almanızı sağlayacaktır. CS:GO rakiplerine nazaran piyasadaki en iyi FPS oyunlarından biri olduğu için birden fazla özelleştirmeyi aynı anda yapma imkanı sunmaktadır. Rekabetçi oyunda kıyasıya mücadele ederken FPS değerlerinin anlık olarak düşmesi sebebiyle mücadelenin dışında kalmak istemiyorsanız bu rehberde sizlere sunduğumuz görüntü ayarlarını mümkün olduğu kadar kullanmanız gerekiyor.

CS:GO En İyi FPS Ayarları [Güncel]

Her ne kadar mükemmel bir bilgisayara sahip olduğunuzu düşünseniz de oyun içerisinde görüntü ayarlarını yapılandırmadığınız zaman tam performanstan hiçbir şekilde yarar sağlayamazsınız. Bu bağlamda görüntü ayarlarını yapılandırmak için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Steam kütüphanenize giriş yapın ve “Counter-Strike: Global Offensive” oyununun üzerine sağ tıklayın.
  • Bu adımda sizi birkaç seçenek karşılayacak, bu seçenekler arasından “Özellikler” butonuna basın.
  • Oyunun temel ayarlarını yapılandırabileceğiniz pencere açıldığında buradan “Başlatma Seçeneklerini Ayarla” butonuna tıklayın.

Başlatma Seçeneklerini Ayarla

  • Burada karşınıza bir kod penceresi açılacak, bu pencerenin içerisine aşağıdaki kodları kopyalayıp yapıştırın.

Kod: -novid -high -threads 4 -nojoy +cl_forcepreload 1 -nod3d9ex

  • Kodu yapıştırdıktan sonra “Tamam” butonuna basın ve oyuna giriş yapın.

Burada belirtilen kod bütünü, oyunun açılış hızına ve oyun içerisinde görüntü kalitesine etki ederek akıcı bir oyun deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır. Bu kod yapısında belirtilen her bir tanımın ne işe yaradığı aşağıda verilmiştir.

-novid: Oyuna girdiğinizde sizi karşılayan “Valve” animasyonunu tamamen kapatır.

-high: CS:GO başlatıldığında işlemci tamamıyla önceliğini oyuna vererek diğer işlemler için daha az performans harcar.

-threads 4: Bu kodun sonunda bulunan sayı bilgisayarınızın çekirdek sayısını belirtmektedir. (Hâl böyle olunca bilgisayarınız 8 çekirdekli ise 8, 4 çekirdekli ise 4 yazmanız gerekiyor.)

-nojoy: Bu kod yapısı oyunun performansına etki eden konsol desteğini tamamen sonlandırır.

-cl_forcepreload 1: Haritalar önyükleme modunda otomatik olarak yüklenerek önbellekte tutulur. Bu sayede her girişinizde haritanın yüklenmesini beklemek zorunda kalmazsınız.

-nod3d9ex: Oyun oynarken bir pencereden diğer pencereye geçiş (ALT + TAB) işlemlerini hızlandırır.

Bu kodları ilk kaydedişinizden sonra tekrar tekrar kayıt etmenize gerek kalmayacaktır. Bir sonraki girişlerinizde otomatik olarak belirlediğiniz kod yapısına uygun olarak başlayacaktır.

CS:GO FPS Arttırma Kodları

CS:GO’da oyun dışında yapabileceğiniz ayarlamaların yanı sıra oyun içerisinde komut penceresini kullanarak da FPS değerlerini arttırabilme imkanınız var.

FPS Değerlerini Sabitleme Kodu: fps_max 300

Bu kodu konsol bölümünden yazarak FPS değerini kodda görülen sayıya sabitleyebilirsiniz. Sabitleme sonrasında bilgisayarınızda ısınma ya da anlık fps düşüşleri gözlemlenmeyecektir.

İşlemci Optimizasyonu Kodu: mat_queue_mode 2

Bu kodu uyguladığınız işlemcinin oyuna göre optimizasyonu yapılır. Tüm optimizasyon bilgisayar sistemi tarafından otomatik olarak gerçekleştirir. Sisteminiz için herhangi bir zararı olup olmadığı konusunda endişelenmenize gerek yok.

Her bir ayarı anlatıldığı gibi uyguladığınızda aldığınız performans sonuçlarından memnun kalacaksınız. CS:GO’da yaptığınız ayarlar sonucunda ortaya çıkan değişimleri gözlemlemek için aşağıda belirtilen içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu