Oyun

CS GO İsim (Ad) Değiştirme Nasıl Yapılır?

CS GO isim değiştirme işlemi ile maçlarda görünmesini istediğiniz yeni bir nick belirlemek oldukça kolaydır. Dünyanın en popüler FPS oyunlarından biri olan CS GO’da rekabetçi dünya günden güne büyürken, sizi yansıtan bir kullanıcı adı belirlemek de çok önemlidir.

CS GO isim değiştirme işlemi nasıl yapılır sorusunu bu yazımızda cevaplandırdık.

CS GO İsim Değiştirme (2020 – 2021)

Oyundaki yeni kullanıcı adınızı belirlemeden önce önemli bir noktaya değinmekte fayda var. Steam nick değiştirmeden CS GO nickini değiştirmek mümkün değildir. Dolayısıyla oyundaki yeni adınızı belirlemek için Steam’deki kullanıcı isminizi değiştirmeniz gerekecektir.

Aşağıda listelediğimiz adımları uygulayarak CS GO isim değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Steam hesabınıza giriş yapın.

CS GO İsim Değiştirme

  • Ekranın üst tarafında bulunan menüden kendi adınızı bulun.
  • Steam kullanıcı adınızın hemen altında yer alan Profil sekmesine geçiş yapın.

CS GO İsim Değiştirme

  • Profil sekmesi içerisindeki seçeneklerden Profilimi Düzenle butonuna tıklayın.

CS GO İsim Değiştirme

  • Karşınıza çıkan sekmede Profil Adı yazan kısma yeni CS GO kullanıcı adınızı yazın.
  • Belirlediğiniz yeni kullanıcı adından emin olduktan sonra aşağıda bulunan Kaydet butonuna basın.

Yukarıda listelediğimiz CS GO isim değiştirme adımlarını tamamladıktan sonra değişikliği görebilirsiniz. Bu işlemden sonra hem maçlarda hem de Steam’in arayüzünde yeni isminiz görünecektir. Fakat daha sonra sizi Steam üzerinden eklemek isteyen arkadaşlarınıza da belirlemiş olduğunuz yeni kullanıcı adını iletmelisiniz.

Steam kullanıcıların daha önce seçtiğiniz kullanıcı adlarını görmesine izin veriyor. Böylece arkadaş listenizde bulunan diğer kişiler eski nicklerinize bakarak sizi tanıyabiliyor.

Steam’in oyunlardaki kullanıcı adı politikaları 2020 yılı itibarıyla böyle işliyor. Valve’in sevilen platformu gelecekte farklı güncellemeler alabileceğini ve bu durumun değişiklik gösterebileceğini belirtelim.

CS GO Faceit İsim Değiştirme (2020 – 2021)

Rekabet faktörünün çok daha yüksek olduğu Faceit sunucularında isim değiştirme işlemi daha farklı bir şekilde çalışıyor. Eğer Faceit sunucularında oynuyor ve nick değiştirme işlemini yapmak istiyorsanız bir miktar ücret ödemeniz gerekiyor.

CS GO Faceit’te yeni bir rumuz belirlemek için önce Faceit’e bakiye yüklemeniz ve premium üyelik satın almalısınız. Bununla beraber Faceit, kullanıcılara tanımladığı aylık görevleri de tamamlamanızı istiyor. İsim değiştirme sistemi Faceit’te daha zor ve meşakkatli diyebiliriz.

Counter Strike: Global Offensive Hakkında

21 Ağustos 2012 tarihinde çıkış yapan Counter Strike: Global Offensive oyun dünyasının en popüler FPS oyunlarından biri olmaya devam ediyor. Sekiz yıldır severek oynanan ve turnuvalarla adeta video oyun dünyası için bir yapıtaşı haline gelen CS GO, Valve’nin Source motoru ile geliştirildi.

Terörist ve anti-teröristlerin kıyasıya mücadele ettiği Counter Strike serisi ise hem FPS oyunlarının hem de esporun atalarından biri olarak görülüyor.

Microsoft Windows, Mac OS, PlayStation 3, Linux ve Xbox 360 platformlarında oynanabilen Counter Strike: Global Offensive’in kendine ait bir ekonomisi bile bulunuyor. Oyuncular maç sonu elde ettikleri ekipmanları diğer kullanıcılarla takas edebildiği gibi ürün satışları da yapabiliyor.

CS GO aynı zamanda birçok farklı oyun modunu oyunculara sunuyor ve düzenli aralıklarla geliştirici firma tarafından yenileniyor. Kasaları, silah stilleri ve yeni modlarıyla öne çıkan oyun adeta kendi ekosistemine sahip.

Espor camiasının adeta bir vazgeçilmezi olan CS GO’yu Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz. 19 yıllık efsanevi FPS oyun serisinin son halkası olan yapım, bu yılın sonunda 8.yaşına basmaya hazırlanıyor.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu