Oyun

Counter Strike Efsanesi Artık Telefonlarda…

Counter Strike oyununu duymayan bilmeyen hatta oynamayan pek yoktur herhâlde.  Bir zamanların efsanevi oyunu olarak ün yapmıştır. Valve Corporation tarafından ilk olarak 21. Yüzyılının ilk senelerinde piyasaya sürülen Counter Strike, kısa bir zamanda milyonlarca oyuncu kitlesine ulaşmıştı. Evlerde internetin ve bilgisayarın bu kadar yaygın olmadığı zamanlar da çoğumuzun internet kafelerde saatlerini, günlerini geçirdiği o da yetmezmiş gibi rüyalarımızı da süslediği, bir döneme damgasını vurmuş efsanevi oyun.

Öyle ki zaman zaman internet kafe denildiği zaman akla direk Counter oyunu gelirdi, o kadar yer etmiş bir oyundu. Multi- player ve online oyun denildiği zaman hemen hepimizin aklına Counter gelmesi de tesadüf olamaz. Biz bu oyunu bir zamanlar çok sevdik, hala daha bilgisayarlarından bu oyunu silmeye eli varmamış, zaman zaman oynamaya devam eden kişi sayısı da tahmin ediyoruz ki oldukça fazladır. Tabi zamanlar aklımızı çelen daha süslü püslü gelişmiş oyunlar bu efsane oyunun yerini almış olsa da hafızalarımızdan Counter Strike silinmedi.

Counter Strike Efsanesi Artık Telefonlarda...

Şimdi ise bu oyun severlere hafızalarını tazeleyecek, eski günleri hatırlatacak bir o kadar da günümüz teknolojisine uygun bir müjdemiz var. Counter oyunu artık akıllı telefonlarımıza ve tabletlerimize geliyor.

Bu gelişmeyle Counter Strike turnuvaları kaldığı yerden devam edeceğe benziyor. Counter’ a hayatımızda zaman ayırdığımız yer artık internet kafeler de olmayacak. Akıllı telefonumuzun, tabletimizin ve internet bağlantımızın olduğu her yer Counter oyun evi olacak.

Günümüz teknolojisine ayak uydurmuş olması da bu oyunu tekrardan ilgi odağı haline getireceğe benziyor. Otobüste giderken, işyerinizde boş zamanlarda, okulda öğle aralarında evinizde, bankalarda bile sıra beklerken hemen akıllı telefonunuzdan ya da tabletinizden Counter oynama imkanınız var.

Sdlash3d geliştirici ekibi tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde Android dünyası için Counter Strike 1.6 Android oyunu versiyonunu port etmeyi başardığını açıkladı. Ayrıca Sdlash3d geliştirici ekibi Counter Strike 1.6 Android versiyonunun Android cihazlar üzerinde nasıl çalışacağına dair bir de video yayınladı, internet üzerinden meraklılarının izleyebilmesi için duyurulur.

Counter Strike Efsanesi Artık Telefonlarda...

Peki Counter Strike’leri telefonlarımıza nasıl yükleyeceğiz?

Tabi ki de bu resmi bir uygulama ya da paket olmadığı için Google’ ın politikası gereğince uygulama mağazası olan Google Play Store’ daki telif haklarından dolayı bu mecrada yer alamayacak. Peki biz nerden elde edeceğiz bu güzelim oyunu? Şimdilik sadece Apk olarak internet üzerinden ulaşılabilecek. Artık her an bu oyunun indirilme zamanını bekliyoruz, çok yakın bir zamanda akıllık telefonlarınıza indirmiş olacaksınız.

Akıllı telefonlarınıza yükledikten sonra, eski günlerdeki gibi Counter Strike turnuvalarına yeniden başlayacağız. Tabi birazcık küçülmüş olarak karşımıza gelecek ama olsun, telefonumuzun içerisinde yer alması duygusu bile bizi mutlu etmeye yetebiliyor. Bu gelişmeden sonra neler olacak doğrusu çok merak ediyoruz Sdlash3d geliştirici ekibinden gelecek haberleri bekliyoruz. Ama tahmin ediyoruz ki çoğu Counter kullanıcısının İnstagram hesaplarında, en az bir tane Counter-Strike 1.6 Android ekran görüntüsü fotoğrafı bulunacaktır.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu