Yazılım

ComboFix Programı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Combofix, eğer bilgisayarınız virüs, trojan, malware gibi kötü amaçlı yazılımlar tarafından saldırıya uğramışsa bilgisayarınızı temizlemek için kullanacağınız bir programdır. Combofix, bu saydığımız kötü yazılımların dışında sisteminizin performansını azaltan dişli virüsleri de temizleyebilmektedir. Program, normal virüs programlarından ileri bir boyutta çalışmaktadır ve virüs programınız istediğiniz kötü yazılımları silemiyorsa bu programı denemekte vakit kaybetmeyin!

ComboFix Programı Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Yazılım bilgisayarınızın her noktasına erişebilmektedir ve sistemi derinlemesine temizlemektedir. Program çalıştırılmadan önce antivirüs programınızı devre dışı bırakınız. Yazılım sadece çalışır ve sistemi temizler. Bu programı bir antivirüs programı olarak kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Sadece özel durumlarda sisteminizi temizleyin ve normal antivirüs programınızı kullanmaya devam edin. Combofix herkesin kullanabileceği bir program değildir ve bu nedenle uzman kişilerden destek almanızda fayda var, aksi takdirde sisteminizin çökmesine sebep olabilirsiniz.

Combofix Nasıl Kullanılır ?

  • Programı ilk açtığınızda “I Agree” butonuna basınız. Karşınıza mavi bir ekran çıkacaktır. Combofix sistemi temizlemek için ilk olarak kendisini hazırlayacaktır ve bunun için biraz bekleyeceksiniz.
  • Combofix hazırlık işlemini bitirdiğinde sisteminizde Windows Kayıt Defteri’nin bir yedeğini alıp işlemine devam edecektir.
  • Yedekleme işlemi sırasında Windows Kurtarma Konsolu’nun sisteminizde olup olmadığını kontrol edecek ve sisteminizde yok ise önünüze bir pencere açacaktır. Bu pencerede sisteminizde Windows Kurtarma Konsolunun bulunmadığını ve Combofix tarafından indirileceğini söyler. “Yes” tuşuna basarak indirmeyi aktif hale getiriniz. Bu süre zarfında internetinizin de olması gerekmektedir yoksa Combofix bu programı yükleyemez ve çalışamaz.
  • Kurulum tamamlandığında karşınıza bir pencere açılacaktır. Combofix size sisteminizin tarayacağını söyleyecek ve sizden onay bekleyecek. Bu onaya “Yes” diyerek programı çalıştırabilirsiniz.

ComboFix Programı Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Tarama işlemi başladığında hiçbir yere dokunmamanızı ve bilgisayarınızı bırakmanızı öneriyoruz aksi takdirde program kendisini kapatabilir. Tüm aşamaların bitimine kadar sabırla bekleyin ve Combofix’i kapatmayın. Combofix işleminiz tamamladığında size rapor vereceğini belirtecektir. Rapor hazırlarken de lütfen hiçbir tuşa basmadan bekleyiniz. İşlemler sırasında masaüstünüz kaybolursa telaş etmeyin. Program kapandığı zaman masaüstünüz aktif hale gelecektir.

Combofix işlemlerini tamamladığında bilgisayarınızı otomatik olarak tekrar başlatacaktır. Böylece istenmeyen tüm yazılımlarınız temizlenmiş olacak.Combofix’in eğer temizleyemediği yazılımlar olursa bunları size rapor halinde gösterir. Tüm bu işlemlerden sonra bilgisayarınızdaki zararlı yazılımlardan kurtulabileceksiniz ve artık temiz olan sisteminizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bundan sonra zararlı yazılımlardan korkmanıza gerek kalmayacak ve sisteminizi eski performansına çevirebileceksiniz.

PROGRAMI İNDİR
Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu