Sosyal Medya

“Çok Fazla Kod Girmeyi Denedin. Daha Sonra Tekrar Dene” Çözümü

Facebook kullanıcıları şifrelerini hatırlamadığında veya çok fazla şifre denemesi sağladığında çıkan “Çok fazla kod girmeyi denedin. Daha sonra tekrar dene” sorunu birçok kullanıcı için hesap erişim problemi haline gelmektedir. Bu uyarıyı Facebook tarafından aldıktan sonra sistem algoritması sizi bir süre erişim dışı bırakmaktadır.

Erişilemeyen Facebook hesabı ise doğru şifreyi bulmakta sizlere engel olmaktadır. “Çok fazla kod girmeyi denedin” sorunu için yapılan ilk çözüm IP değişikliği olmaktadır. Çünkü Facebook algoritması sizi ilk olarak IP bazlı engellemektir. IP değişikliği ve diğer çözümler için aşağıdaki başlıkları takip edin.

Facebook Daha Sonra Tekrar Dene Sorunu için IP Değişikliği

Bu işlemi sağlamak için bağlı olduğunuz modemi kapatın ve birkaç dakika sonra tekrar açın. Bu kullanmakta olduğunuz ağdaki IP adresini sıfırlayacak ve yeni bir IP adresi atayacaktır.

Yukarıdaki çözüm sorunu ortadan kaldırmadıysa farklı bir internet ağına bağlanmanız gerekmektedir. Eğer etrafınızda farklı bir internet ağı bulunmuyorsa yapılacak en iyi çözüm telefonunuzdaki interneti bilgisayara bağlamaktır.

Bu iki işlem IP değişikliği sağlayacak ve tekrar şifre denemesi için algoritma size izin verecektir. Fakat şifre denemesini sıklıkla tekrarlamak yine “Çok fazla kod girmeyi denedin. Daha sonra tekrar dene” uyarısına sebep olacaktır.

Diğer Olası Çözüm Yolları:

  • İşlem yaptığınız tarayıcıyı sıfırlayın.
  • Şife giriş denemelerini mobil cihazınızdan deneyin.
  • Facebook’a VPN veya güvenli Proxy siteleri ile bağlanın.
  • Sorunu bu sayfadan Facebook’a bildirin.
  • Farklı bir web tarayıcısı kullanın.

Yukarıda aktardığımız tüm çözümler “Çok fazla kod girmeyi denedin. Daha sonra tekrar dene” sorunu için çözüm sağlayacaktır. Çözüm sağlandıktan sonra hala şifrenizi hatırlamıyorsanız Facebook şifre sıfırlama işlemini uygulayabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu