Ana Sayfa Sosyal Medya ClubHouse Hesabı Silme – İptal Etme

ClubHouse Hesabı Silme – İptal Etme [iOS]

ClubHouse Hesabı Silme - İptal Etme [iOS]

WhatsApp ve Telegram gibi anlık mesajlaşma uygulamalarının sesli iletişim konusunda yetersiz kalması ve grup görüşmelerine olanak tanımaması yeni platformların önünü açtı. Hâl böyle olunca uygulama mağazalarında sesli grup sohbeti olanağı tanıyan birçok uygulama yer almaya başladı. Bu uygulamalardan biri de “ClubHouse” adı verilen sistemdir. Alpha Exploration şirketi tarafından piyasaya sürülen bu uygulama kullanıcılarını sadece davetiye aracılığıyla kabul etmektedir. Bir arkadaşı aracılığıyla davetiye elde eden kullanıcılar platformda hesap oluşturduktan sonra memnun kalmayıp hesap silme işlemi gerçekleştirmek istiyor. Bu işlemin nasıl gerçekleştirildiğini bilmeyen kullanıcılar hazırladığımız hesap silme rehberini inceleyebilir.

ClubHouse Hesabı Silme Adımları

ClubHouse adlı sesli görüşme platformu içinde bulunduğumuz zaman diliminde sadece iOS işletim sistemli cihazlarda kullanılmaktadır. Bu sebeple iOS cihaza yüklediğiniz uygulamadan oluşturduğunuz hesabı Android işletim sistemli bir telefondan kapatamazsınız. Halihazırda iOS bir cihazınız bulunuyorsa aşağıdaki adımları “ClubHouse Hesabı Silme” işlemleri için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Telefonunuzdan “ClubHouse” uygulamasını açın.
  • Profil Resmi” simgesine tıklayın.
  • Dişli Çark” simgesine dokunun.
  • Account” bölümüne girin.
  • Deactivate Account” butonuna tıklayın.
  • I Understand. Deactivate Account” seçeneğine basarak silme işlemini tamamlayın.

Adım 1: Telefonunuzdan “ClubHouse” Uygulamasını Açın.

ClubHouse Hesabı Silme” işlemlerinin başlangıcında ilk olarak ilgili uygulamayı açmalısınız. Bu uygulamanın sadece iOS işletim sistemli cihazlara indirildiğini unutmayın. Uygulamayı başlattıktan sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Adım 2: “Profil Resmi” Simgesine Tıklayın.
Profil Resmi Simgesi
Hesap silme bölümüne ulaşmak için uygulamayı başlattıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Profil Resmi” simgesine tıklamanız gerekiyor. Bu simgeye tıkladıktan sonra karşınıza farklı bir sayfa çıkacak ve bir sonraki adımda belirtilen işlemi gerçekleştirmeniz gerekecektir.

Adım 3: “Dişli Çark” Simgesine Dokunun.

Dişli Çark Simgesi

Bu adımda “Profil Resmi” simgesine dokunduktan sonra karşınıza çıkan açılır pencerenin sağ üst köşesindeki “Dişli Çark” simgesine tıklamanız gerekiyor. Bu simgeye tıkladıktan sonra artık “ClubHouse Hesabı Silme” için gerekli olan alana ulaşmış olacaksınız.

Adım 4: “Account” Bölümüne Girin.

Account

ClubHouse hesabınızla alakalı ayarların yer aldığı alan burasıdır. Bu alana ulaştıktan sonra iki farklı işleminiz kalacaktır. İki işlemi de gerçekleştirdikten sonra artık hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Adım 5: “Deactivate Account” Butonuna Tıklayın.

Deactivate Account

ClubHouse uygulamasında dişli çarka tıkladıktan sonra açılan yerin en alt bölümünde “Deactivate Account” yazacaktır. Bu yazı kırmızı renkle yazıldığı için büyük olasılıkla doğrudan dikkatinizi çekebilir. Bu butona tıklayın ve silme işleminin gerçekleştirileceği son adıma ulaşın.

Adım 6: “I Understand. Deactivate Account” Seçeneğine Basarak Silme İşlemini Tamamlayın.

I Understand. Deactivate Account

ClubHouse Hesabı Silme” işlemi için uygulama sizden son bir onay talep edecektir. Bu onayı da verdikten sonra artık hesabınız tamamıyla silinmiş olacak. İlgili uygulama hesap silme işlemini gerçekleştiren kullanıcılara herhangi bir zaman avantajı sağlamıyor. Bu sebeple hesabı sildikten sonra giriş yapmaya çalıştığınızda hata ile karşılaşacaksınız.

Bu içeriğimizde “ClubHouse Hesabı Silme” ile alakalı işlem adımlarını sizlerle paylaştık. Bu adımları anlatıldığı gibi takip ettiğinizde başarılı bir şekilde hesabınız silinecektir.

 

 

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri Help 724 aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Bu alana olan ilginizi pekiştirmek isterseniz içeriklerimi takibe alabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin