İnternet

Chrome’da Web Sayfasını PDF Olarak Kaydetme

Bugünkü makalemizde özellikle araştırma yapan ve internet kaynaklarını sıklıkla kullanan ziyaretçilerimiz için en yaygın kullanılan internet tarayıcısı Chrome’da, web sayfasını PDF olarak kaydetme işleminin nasıl gerçekleştirileceğini anlatacağız. Bu sayede internette gördüğünüz tüm bilgileri PDF formatına dönüştürebilir, bunları ister telefonda ister tablette dilediğiniz gibi okuyabilirsiniz. Kişisel arşivinizi oluşturmanıza da olanak tanıyan bu işlemi gerçekleştirmek için:

  • Öncelikle Chrome’u açın ve PDF olarak kaydetmek istediğiniz web sayfasına gidin.

Chrome Web Sayfasını PDF Olarak Kaydetme

  • Daha sonra, pencerenin sağ üst köşesinde bulunan “Üç Nokta” simgesine tıklayarak açılan menüdeki “Yazdır” seçeneğiyle devam edin.

Chrome Web Sayfasını PDF Olarak Kaydetme

  • Karşınıza yukarıdaki gibi bir pencere geldiğinde, görselde olduğu gibi sırasıyla; “PDF Olarak Kaydet” “Tümü” ve “Dikey” seçeneklerini seçerek “Kaydet” butonuna tıklayın (Dilerseniz “düzen” ibaresinin karşısındaki kutucuktan yatay seçeneğini seçerek sayfaları yatay olarak kaydedebilir, “sayfalar” ibaresinin yanındaki kutucuktan da hepsini kaydetmek yerine yalnızca istediğiniz sayfaları kaydedebilirsiniz).

Yukarıda bahsettiğimiz adımları düzgün bir şekilde uyguladıysanız Chrome’da web sayfasını pdf olarak kaydetme işlemini de başarıyla gerçekleştirmiş olursunuz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu