Ana Sayfa İnternet Chrome’da Kayıtlı Şifreleri Silme Nasıl Yapılır?

Chrome’da Kayıtlı Şifreleri Silme Nasıl Yapılır?

Chrome’da Kayıtlı Şifreleri Silme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en yaygın kullanılan tarayıcıları arasında olan Google Chrome web tarayıcısı birçok kullanıcının ilk tercihi olmaya devam ediyor. Elbette birçoğumuz bu tarayıcıyı kullanırken Facebook, Instagram, Twitter gibi popüler sosyal medya platformlarındaki hesaplarımızın şifresini kaydediyoruz ve böylece hesaplarımıza hızlı bir şekilde, tekrar şifre girmeden erişim sağlayabiliyoruz.

Ancak bilgisayarımızı satmak istediğimizde veya bir arkadaşımıza ödünç vermek istediğimizde eğer format vb. gibi İşlemler yapmayacaksak, bilgisayarımıza kayıtlı tüm şifreleri silmemiz gerekiyor. İşte böyle durumlarda bütün hesaplarımızın senkronize olduğu Google Chrome’da kayıtlı şifreleri silme işlemini gerçekleştirmemiz gerekiyor. Sözü fazla uzatmadan bu işlemin nasıl yapılacağını, ilgili işlem adımlarıyla sizlere aktaralım.

Chrome’da kayıtlı şifreleri silmek için:

  • İlk olarak tarayıcıyı açın ve sağ üst köşedeki “3 Nokta Alt Alta” simgesine tıklayarak açılan menüden “Ayarlar” bölümüne girin.

Chrome’da Kayıtlı Şifreleri Silme Nasıl Yapılır?

  • Daha sonra, ekranda yer alan “Senkronize Ettiğiniz Öğeleri Yönetin” seçeneğine tıklayın.

Chrome’da Kayıtlı Şifreleri Silme Nasıl Yapılır?

  • Bu adımda, “Verileri Senkronize Et” başlığının altında yer alan “Şifreler” seçeneğini pasif duruma getirin. (Eğer uzantılar, favoriler vb. öğeleri de gizlemek istiyorsanız bu seçenekleri de pasif duruma getirin.)
  • Dilediğiniz seçenekleri pasif duruma getirdikten sonra ekranın sol üst bölümündeki “Geri” anlamındaki ok işaretine tıklayın ve bir önceki menüye dönün.

Chrome’da Kayıtlı Şifreleri Silme Nasıl Yapılır?

  • Şimdiyse, “Otomatik Doldurma” başlığının altında yer alan “Şifreler” bölümüne giriş yapın.

Chrome’da Kayıtlı Şifreleri Silme Nasıl Yapılır?

  • Şifreler bölümüne girdikten sonra Google Chrome üzerinden şifresini kaydettiğiniz bütün hesapların listesi ekranınızda listelenecektir. Burada yapmanız gereken, listede, kayıtlı şifrenizi silmek istediğiniz hesabınızın yanında bulunan “Alt Alta 3 Nokta” simgesine tıklayarak açılan menüdeki “Kaldır” seçeneğini işaretleyin.

Yukarıdaki görselde bulunan ekranda “Kaldır” seçeneğine tıkladığınız tüm hesaplarınızın şifresi Google Chrome’dan silinecektir. Bu sayede ilgili bilgisayarı kullanan kişi Google Chrome’dan Facebook Instagram vb. gibi sitelere girdiğinde hesabınız otomatik olarak açılmayacaktır.

Böylece Chrome’da kayıtlı şifreleri silme nasıl yapılır? Adlı makalenin sonuna geldik. Ancak makalemizi bitirmeden önce son görselimizde yer alan sayfada hesaplarınızın yanındaki “Göz” simgesine tıklayarak “Chorme’da kayıtlı olan şifreleri görüntüleme” işlemini gerçekleştirebileceğinizi böylece unuttuğunuz şifreleri yeniden hatırlayabileceğinizi belirtelim.

Gazetecilik bölümü mezunu biri olarak kendimi teknoloji alanında özgür hissediyorum. Bu nedenle teknoloji, oyun bölümlerinde araştırmalar yaparak yazılarımı Help 724 sitesinde paylaşmaya başladım. Özellikle sosyal medya, uygulamalar, internet siteleri ve oyunlar alanında edindiğim bilgi ve tecrübeler sizlerle beraber olacak. Paylaştığım içerikler ile ilgili soru ve görüşlerinizi ileterek bana destek olabilir ve sizin isteklerinize yönelik içeriklerde hazırlayabilirim.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin