Oyun

Call of Duty Mobile Telefonunuz Ağa Bağlı Değil Hatası

Call of Duty Mobile, bu senenin sonlarına doğru yayınlanmasına karşın bir anda en çok indirilen oyunlar arasında yer almayı başardı. Oyuna gösterilen yoğun ilgiyle beraber, zaman zaman yapımda hatalarla da karşı karşıya kalabiliyorsunuz. En fazla hata, oyuna giriş kısmında yaşanıyor. Giriş kısmında yaşanan en büyük sorun ise “Telefonunuz ağa bağlı değil sorunu”. Oyuna girmek istediğiniz zaman, “Telefonunuz ağa bağlı değil” şeklinde bir uyarı alıyorsunuz ve oyun online bağlantı istediğinden dolayı, oyuna giriş yapmak mümkün olmuyor. Peki, bu hatayı nasıl gidereceğiz?

Call of Duty Mobile Telefonunuz Ağa Bağlı Değil Sorunu Nasıl Çözülür?

Call of Duty Mobile oyununda telefonunuz ağa bağlı değil hatası alıyorsanız, ilk olarak oyunun önbellek dosyalarını temizlemeniz gerekiyor. Yapacağınız işlemlerden söz edelim.

  • Telefonunuzun ana menüsünden “Ayarlar” kısmına girin.
  • “Uygulamalar” sekmesini bulun ve bu sekmeye giriş yapın.
  • Uygulama listeniz açılacak. Açılan listeden “Call of Duty Mobile” oyununu bulmanız ve oyunun penceresine girmeniz gerekiyor.
  • Oyun için açılan sayfadan “Depolama” alanına tıklayın.
  • Depolama alanı penceresi açılacak ve bu sayfa üzerinden “Depolama Alanını Temizle” seçeneğine tıklamanız gerekecek.

Bu yöntemle oyunun ilk yüklendiği hale geri dönmesini sağlayacaksınız. Zaman içerisinde biriken oyun logları silinecek ve hataya neden olan bozulmalar da giderilmiş olacak.

Call of Duty Mobile Telefonunuz Ağa Bağlı Değil Hatası

Bağlantınızı Kontrol Etmeyi Unutmayın

Yukarıda anlattığımız yöntem, oyunu ilk haline döndüreceği için sorunu çözmesi gerekiyor. Fakat aslında sorun oyundan kaynaklı olmayabilir. Bu sorunun ana nedenlerinden birisi de düşük bağlantı kalitesidir. Veri yükü biraz ağır bir oyundan söz ediyoruz.

Yetersiz kalitede Wi-Fi bağlantılarında ya da mobil veri bağlantısındayken Call of Duty Mobile telefonunuz ağa bağlı değil hatasını alabilirsiniz. Böyle bir durumda, kaliteli bir Wi-Fi bağlantısı ile oyuna yeniden girmeyi deneyin. Bu şekilde bir test yapın ve sorunun bağlantı kaynaklı olup olmadığını kontrol edin.

Call of Duty Mobile telefonunuz ağa bağlı değil hatasının çözüm yolundan söz ettik. Çözüm yöntemi bir yana şunu unutmamak gerekiyor ki oyuna ilgi çok yüksek. Yani hiçbir sıkıntı olmasa bile, zaman zaman sunucu yoğunluğundan dolayı da bu hatayı alabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

2 Yorum

  1. Ben mobil veriden girerken alıyorum hatayı ve düzelmiyor tüm yolu denedim olmuyor.

    1. Merhaba, mobil verideki IP adresinin değişmesi gerekiyor bunu yapmak için uçak modunu bir süre açıp bekleyin. Ardından tekrardan uçak modunu kapatıp tekrar giriş yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu