Anasayfa » Sosyal Medya » Çalınan Facebook Hesabı Geri Alma İşlemi Nasıl Yapılır

Çalınan Facebook Hesabı Geri Alma İşlemi Nasıl Yapılır

Çalınan Facebook Hesabı Geri Alma İşlemi Nasıl Yapılır 7

Çalınan Facebook hesabı, elbette Facebook’da başımıza gelebilecek en kötü olaylardan biridir. Böyle talihsiz bir olayla karşılaşmanızı istemeyiz tabi ki de ama ya başınıza geldiyse nasıl bir işlemle çalınan Facebook hesabını geri alacaksınız? Bunun cevabını bulmadan önce Facebook hesabınız için ne gibi önlemler alabileceğinize bir bakalım.

Facebook Hesabının Çalınmaması İçin Yapılacaklar

Facebook’un çalınmaması için önlem alabilmeniz mümkündür. Bunun için yapacaklarınıza bakarsak;

 • Şifrelerinizi uzun tutun,
 • Şifreleriniz sadece rakamlardan oluşmamalı,
 • E-posta görünümünü kapatarak, sizinle arkadaş olmayan kişilerin görmesini engelleyin,
 • Facebook hesabınızın bağlı olduğu e-mail adresinin şifresini güvenilir olması için uzun tutun ve sadece rakam kullanmayın.
 • Facebook’a bir telefon numarası tanımlatın. Böylece karşı taraf Facebook’unuzu çalmak istediğinde size bir doğrulama kodu gönderilecek ve bu kodu ona vermeden de Facebook adresini alması zor.

Not: Bugün piyasada şifre bulmayı sağlayan pek çok program mevcut ama bu programların çalışma yöntemi genellikle sayılar üzerinden olmaktadır. Bu nedenle şifreleriniz sadece sayılardan oluşmasın. Aksi takdirde şifrenizin bulunması kötü niyetli insanlar için çok kolay bir işlem. Tekrar üstüne basarak söylemek istiyoruz; onaylı bir cep telefonunuz bulunmalı. Bu sayede Facebook’unuzun çalınması zor bir işlem haline gelecektir emin olun.

Çalınan Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Facebook hesabını tekrar geri alma işlemini daha anlaşılır olması için görsel olarak anlatacağız. Aslında bu işlem en sık kullanılan ve belki sizinde bildiğiniz bir yöntem ama bilmeyenler için bu yöntemi açıklayalım. Facebook’unuzu çalan kişi eğer ki Facebook’unuzun bağlı olduğu e-mail adresini değiştirmediyse işiniz gerçekten çok kolay. Bunun için yapılacakları sırasıyla anlatalım:

https://www.facebook.com/hacked linkine tıklayın.

Açılan sayfanın altında bulunan “Hesabım Bir Başkasının Eline Geçti” adlı mavi butona tıklayın.

Facebook’un sizi tanıyabilmesi için karşınıza çıkan sayfada e-posta adresiniz, telefon numaranız, kullanıcı adı veya ad soyadı girin. (Facebook’a giriş yaparken kullandığınız bilgiler) Ardından “ Ara ” butonuna tıklayın.

Çalınan Facebook Hesabı Geri Alma İşlemi Nasıl Yapılır 1

Karşınıza gelen sayfada Facebook hesabınızın çalınmadan önce kullandığınız şifreyi veya eski zamanlar içerisinde kullandığınız bir şifreyi girin.

Çalınan Facebook Hesabı Geri Alma İşlemi Nasıl Yapılır 2

E-posta adresiniz değişmediyse şifrenizi sıfırlamak için kayıtlı olan e-posta adresini kullanabilirsiniz. Eğer tercihiniz e-posta ile sıfırlamak ise Facebook tarafından sizin e-posta hesabınıza bir kod gönderilecektir.

Çalınan Facebook Hesabı Geri Alma İşlemi Nasıl Yapılır 3

Facebook tarafından e-posta adresinize gönderilen kodu aşağıdaki görselde görülen alana yazın ve devam butonuna tıklayın.

Çalınan Facebook Hesabı Geri Alma İşlemi Nasıl Yapılır 4

“ Hesabını Güvene Al ” Sayfalarında bulunan devam butonuna tıklayın.

Çalınan Facebook Hesabı Geri Alma İşlemi Nasıl Yapılır 5

Son olarak artık Facebook hesabınız için yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

Çalınan Facebook Hesabı Geri Alma İşlemi Nasıl Yapılır 6

Bu adımlardan sonra Facebook adresinizi geri almış bulunuyorsunuz.

Bu işlemlerden sonra Facebook’unuza kavuşmuş bulunmaktasınız. Tüm bunları yaşamamak adına mutlaka Facebook adresinizde tanımlı bir telefon numarası bulunsun. İkinci önemli notumuz da şu yönde; eğer Facebook’unuzu çalan kişi arkadaşlarınızı da listeden sildiyse geri alma işlemi artık çok zordur.

Çalınan Facebook Hesabı Geri Alma İşlemi Nasıl Yapılır 8

Facebook Hesap Çalma Programları

Bugün internet sitelerinin çoğunda Facebook şifre kırma programı, hesap çalma programı gibi programların var olduğu iddia edilmekte ve programların indirilmesi için link verilmektedir. Bu tip sitelere sakın inanmayın. Böyle programlar yoktur. Facebook çalma işlemi kesinlikle internette bulunan programlar vasıtasıyla yapılmamaktadır.

Bu programlar tamamen bilgisayarınıza virüs bulaştırmak için hazırlanmıştır. Linke tıkladığınız takdirde bilgisayarınıza virüs bulaşacak ve format attırmaktan başka bir çareniz kalmayacaktır. Bu nedenle, bu tip programların varlığına inanmayın ve indirmeye sakın kanmayın.

Ayrıca son olarak güvenmediğiniz sitelere Facebook şifresi vermeyin. Birçok sitede bağlantı kurmanız için Facebook ile giriş yapmanız istenmektedir. Bilmediğiniz ve güvenmediğiniz sitelerde bu işlemi uygulamayın. Aksi takdirde Facebook bilgileriniz karşı tarafa geçmekte ve kolaylıkla çalınabilmektedir. Bu nedenle bu ayrıntıyı da unutmamanızı tavsiye ediyoruz.

Yazar Mehmet Karaman

Bilişim hizmetleri veren özel şirketlerde çalışmalarım oldu. İlgi alanım Teknoloji, Bilgisayar ve Webmaster . Bilgi paylaşımını seviyorum ve burada sizlere kaliteli konuları sunmaya çalışıyorum. Yazdığım konular hakkında yorum yazabilir görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

25 yorum

 1. Eski sevgilim face ye kayıtlı numarani silip kendi numarasını kaydetmiş sonrada sifremi değişmiş hesabına erisemiyorum ne yapmam gerekiyor yardim edin hesabını tekrar alabilirmiyim

 2. Facebook çalındı mail adresimin şifresini de unuttum nasıl kurtarabilirim hesabımi tesekkurler

 3. merhaba benim facem vardı şifresini değiştirdim ve unuttum artı hotmail şifremi de değiştirmiştim unuttum bunları nasıl geri alabilirim lütfen yardımcı olun

 4. hesabım calındı ve e posta değiştirilmiş nasıl gerı almam veya kapatmam gerekıyor

 5. Merhabalar hesabım Suriyeli biri tarafından çalındı hesabımda farklı içerikler paylaşılıyor gerekli yerlere şikayette bulunduk fakat sonuç alamadı adam hala çıplaklık içeren şeyler paylaşıyor hesabım uzernden hesabı nasıl weri alabilirim yada nasıl kapatabilir m yardımcı olur musunuz

 6. arkadaşımın Hesabı çalındı okdar Ugrasmama rağmen geri alamıyorum e postasına bile erisemiyorum ya güvenlik duwari oluşturulmus ne e postaya nede facebook a erişim sağlayamıyorum bu konuyla ilgili yardım edermisiniz

 7. E-postama erişemedigim için Facebook şifremi yenileme kodu alamıyorum 10gun önce karşima Facebook doğrulama forumu çıktı ordan bana erişebılecekleri başka bir e posta yazdim ordan şifremi yeniledim ama o foruma nerden girdim bulamıyorum yardımci olursanız sevınırım

 8. hesabım calındı geriye alamıyorum ne yapmam gerekiyor

 9. Face im dolandiricilar tarafından çalındı. Hesabıma girip e posta adresimi de değiştirmiş. Arkadaş liste mi dolandirmaya çalışıyor . Lütfen yardım edin

 10. Merhaba yaşamış olduğunuz bu sorunu bende yaşamaktaydım

 11. Nasıl Yardımcı Olabilirim.

 12. abi lutfen

 13. Merhaba ismim özgür benim telefon değişti numara gitti Hotmail hesabı açamıyorum ne yapmam gerekiyor

 14. Çok teşekkür ederim. Çok faydalı bir site oluşturmuşsunuz. Bu konuda çözüm bulamamıştım çok teşekkürler…. Ayrıca benim kişisel blog sitem https://osmanalkan.com/

 15. Merhaba, Sanırım E-Posta Adresinizde Ele Geçirilmiş. Bu konuda Microsoft Hesap Kurtarma İşlemleri Yapmanız Gerekmektedir Veya Sitemizde Yapacağınız Kısa Bir Aramada Facebook İtirazda Bulunma Yöntemini Bulabilirsiniz. Facebook İtirazda Bulunma Yöntemi İle Hesabınıza Tekrar Ulaşabilirsiniz.

 16. Benim face hesabım çalındı e postaya giriyorum şifreyi değiştiriyorum ama karşıma bir güvenlik kontrolü seç diyor. benim hesabımı çalan kişinin numarasını ve doğum tarihini bilmediğimden ilerleyemiyorum ve başa dönüyorum. Lütfen bana yardımcı olunuz Teşekkürler.

 17. Merhaba. Facebook Hesabınıza Tekrar Ulaşmak İçin Kayıtlı Mail Adresini Kullanabilirsiniz. Bu Yöntemi Yapmanız Mümkün Değil İse Facebook Kapatılan Hesaplar Sayfasını Ziyaret Etmenizi Önermekteyim. Bu Konu Hakkında Sitemizde Yapacağınız Kısa Bir Aramada Kapatılan Facebook Hesapları İçeriğimize Ulaşabilirsiniz.

 18. Ben İsmail durak benim hesabım eski bir hesap olduğu için telefon kayıtlı olmadığı için hesabım çalındı geri alamıyorum bu nedenle şifre giremiyorum ne yapmam lazım Facebook sayfasına sürekli mesaj gönderiyorum bu hesap çalıntı dur diye

 19. Mrblutfen yardım edin bana fesbugua acamiyorum eski telefon numara kayıtlı yeni nuarami kaydetmeyi uttum yeni e posta açtım fecemi acamiyorum bu yüzden napmm lazim

 20. Merhaba Emine Hanım. Hesabınız Farklı Bir Yöntem İle Kurtarmayı Deneyebilirsiniz veya Eski Facebook Kullanıcı Bilgileriniz İle Erişmeye Çalışabilir ve Şifrenizi Güncelleyebilirsiniz.

 21. Merhabalar, ben Emine Sivri, 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü Facebook güvenlik başka bir tarayıcıdan hesabıma giriş yapıldığını bildirdi. Hemen şifremi değiştirmek istedim fakat güncel & kayıtlı olan e-posta adresim yakın zamanda hesabımdan kaldırılmış ve şifremi girdiğimde ise eski şifrenizi girdiğime dair uyarı verdi. Yardımcı olur musunuz lütfen?

 22. Merhaba yeni bir şifre ile facebook şifrenizi güncellemeniz gerekmektedir.

 23. eski sifremi giriyorum kabul etmiyor eski bir sifre kullandin diyor

 24. Birisi hesabına yeni bir cihazdan veya tarayıcıdan erişmeye çalıştığında 6 haneli bir giriş kodu gerekmesini istedin.
  Kodmatik veya üçüncü taraf uygulamadan aldığın 6 haneli kodu aşağıya gir.
  Bana bu yazi geliyor ama kodmatik sifresi bana gelmiyor 2 gundur ugrasiyorum sasirdim artik telefon numarama gelmesi gerekiyor ama gelmiyor 2 gundur ugrasiyorum

 25. Eski sifremi girdigim halde yanlis sifre deniyor

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*