Mobil

Bilgisayardan Telefon Görüşmesi Yapmak İçin 6 Uygulama

Her geçen gün teknolojik aletlerin hayatımızın en önemli noktasında yer almaya başlamasıyla birlikte iletişim imkanları da fazlasıyla kolaylaştı. Bu sayede bilgisayarınızdan, tabletinizden ya da buna benzer taşınabilir cihazların tamamından istediğiniz kişiyle iletişim kurabiliyorsunuz. İletişim noktasında sizlere yardımcı olan uygulamalar genellikle VoIP teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji aracılığıyla IP üzerinden sesli görüşmeler gerçekleştirilebiliyor. Hâl böyle olunca biz de ilgili teknolojiyi kullanarak sizlere kesintisiz iletişim imkanı sunan uygulamalardan bu içeriğimizde bahsedeceğiz.

1- Skype

Skype İle Bilgisayardan Telefon Görüşmesi

Microsoft tarafından en ince ayrıntısına kadar düşünülüp tasarlanan Skype adlı uygulama listemizin ilk sırasında yer alıyor. Bu uygulamanın akıllı telefon versiyonları bulunduğu gibi aynı şekilde masaüstü versiyonu da vardır. Skype’nin günümüzde ortalama 300 milyondan fazla abonesi varken bu sayı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu uygulamada internet bağlantısı aracılığıyla ücretsiz bir şekilde telefon görüşmesi yapabilirken herhangi bir numarayı arayarak bilgisayardan telefon görüşmesi de yapabilirsiniz.

Android: Skype İndir

iOS: Skype İndir

Windows: Skype İndir

2- Viber Messenger

Viber, Talmon Marco tarafından 2013 yılında uygulama marketlerinde indirmeye sunulmuştur. Bilgisayardan telefon görüşmesi yapma konusunda da beklentileri en iyi şekilde karşılıyor olması kullanıcıların söz konusu uygulamayı tercih etmesine sebep olmuştur. Bu bağlamda ilgili uygulamayı kullanarak telefon numarası aramaları gerçekleştirmek istiyorsanız Microsoft Store’da yer alan Viber yazılımını cihazınıza indirmelisiniz. Tek dikkat etmeniz gereken nokta uygulamayı kullanmak için akıllı telefonunuzda da söz konusu uygulamanın kurulu olmasıdır.

Android: Viber İndir

iOS: Viber İndir

Windows: Viber İndir

3- Facebook Messenger

Facebook Messenger İle Bilgisayardan Telefon Görüşmesi

Facebook, günümüzde birçok kişi tarafından kullanılan, sosyal medya platformlarından biridir. Her geçen gün platformun kendini daha fazla geliştirmesiyle birlikte ek özelliklerin de geldiğini görüyoruz. Bu özelliklerden biri de bilgisayardan telefon görüşmesi yapmaya olanak tanımasıdır. Platformda arkadaşınız olan bir kişiyi bilgisayarınıza indireceğiniz “Facebook Messenger” uygulamasıyla aradığınızda aranızdaki iletişim mümkün hale gelecektir.

Android: Facebook Messenger İndir

iOS: Facebook Messenger İndir

Windows: Facebook Messenger İndir

4- Google Voice Access

Google’ın son zamanlarda rakip olduğu firmaların projelerine benzer projeler geliştirmesi kullanıcılar için çok büyük fayda sağlamaya başladı. Microsoft’un kullanıma sunduğu Skype adlı uygulamanın benzeri olarak piyasaya sürülen Google Voice bilgisayardan telefon görüşmesi yapma konusunda sizlere fırsatlar sunmaktadır. Bu fırsatları değerlendirerek iletişiminizi kesintisiz hale getirebilirsiniz. Hatta üstüne üstlük ilgili program aracılığıyla dostlarınızla mesajlaşabiliyorsunuz.

Android: Google Voice Access İndir

iOS: Google Voice Access İndir

Windows: Google Voice Access İndir

5- TeamSpeak 3

TeamSpeak 3 programı geçmişten günümüze bilgisayardan telefon görüşmesi yapmak için kullanıcılarına imkan veren uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu bağlamda siz de ilgili uygulamayı telefonunuza ve bilgisayarınıza kurarak sesli iletişiminizi kesintisiz hale getirebilirsiniz. Bu programın hem ücretli hem de ücretsiz versiyonu olsa da belirli limitler dahilinde sesli iletişiminizi kesintisiz bir şekilde sürdürebiliyorsunuz.

Android: TeamSpeak 3 İndir

iOS: TeamSpeak 3 İndir

Windows: TeamSpeak 3 İndir

6- Discord

Discord İle Bilgisayardan Telefon Görüşmesi

Discord, son zamanların en popüler bilgisayardan telefon görüşmesi yapma uygulamalarından biridir. Bu uygulamayı internet bağlantısının aktif olması durumunda arkadaşlarınızla iletişim kurmak için kullanabilirsiniz. Bir diğer önemli özelliği ise sohbet odaları oluşturup toplu konferanslar düzenleyebiliyor olmanızdır.

Android: Discord İndir

iOS: Discord İndir

Windows: Discord İndir

Bu içeriğimizde adından söz ettiğimiz uygulamaların / programların tamamı halen daha güncelliğini korumakta olup uygulama mağazalarından kolayca indirilebilirdir. Tüm seçenekleri değerlendirip kendinize uygun olan programı internet bağlantısı desteği sunan tüm cihazlara kurabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu