Oyun

Bilgisayardan PlayStation Network (PSN) Hesabı Açma

PlayStation kullanıcılarının oyun satın almak, indirmek ve oyunları online olarak oynamak için PlayStation Network (PSN) hesabı açmaları bir zorunluluk. Yeni bir PlayStation konsolu satın alıyorsanız, PSN hesabı açmanız ilk işiniz olacak. Genelde bu işlem için kullanıcılar konsollarını kullanıyor ancak biz bilgisayarınızdan nasıl PlayStation Network (PSN) hesabı açabileceği hakkında bilgi vereceğiz.

PlayStation 4 konsollarıyla bilgisayar üzerinden yapacağınız işlemler hemen hemen benzer işlemler. Fakat eğer eski konsollara sahipseniz, (PlayStation 3 gibi) konsol üzerinden hesap açma işlemi biraz daha uzun zaman alıyor. Bu nedenle PlayStation 3 kullanıcılarına tavsiyemiz bilgisayar üzerinden hesaplarını açmaları. Ufak hatırlatmamızı yapmamızın ardından geçelim işlem aşamalarına.

PlayStation Network (PSN) Açma

Bilgisayardan PlayStation Network (PSN) Hesabı Açma

  • Sağ üst bölümde yer alan “Giriş” butonuna tıklayın.

Bilgisayardan PlayStation Network (PSN) Hesabı Açma

  • Oturum açma sayfası gelecek. Buradan “Yeni Hesap Oluştur” kısmına tıklamanız gerekiyor.

Bilgisayardan PlayStation Network (PSN) Hesabı Açma

  • Hesap oluşturma penceresinden “Başlat” tuşuna basın.

Bilgisayardan PlayStation Network (PSN) Hesabı Açma

  • E-posta adresinizi ve kullanacağınız şifrenizi girerek “İleri” kısmına tıklayın.
  • Şimdi sizden bazı bilgiler istenecek. Bu bilgileri girerek “İleri” butonunu kullanın.
  • Son olarak karşınıza bir onay sayfası gelecek. Girdiğiniz bilgileri onaylayın.
  • Tüm işlemler bittiği zaman, onay vermenizin hemen ardından kayıt olurken girdiğiniz mail hesabına bir mesaj gelecek. Bu mesaj içerisinde bir doğrulama linkinin yer aldığını göreceksiniz. Doğrulama linkine tıklayın ve e-posta adresinizin onaylanmasını sağlayın.

Bilgisayardan PlayStation Network (PSN) hesabı açmak için yapacağınız işlemler bu kadar ile sınırlı. Sadece verdiğiniz bilgilere dikkat etmeniz gerekiyor. Öyle ki bu bilgiler daha sonra profilinizde kullanacağınız bilgiler olacak. Tabii ki düzenleme ekranlarından sonrasında bazı bilgileri değiştirmek mümkün ancak verdiğiniz her bilgi için bu mümkün olmuyor. Profilinizi kullanırken verdiğiniz bilgilerin geçerli olacağını hatırlatalım.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu