Sosyal Medya

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme

Bilgisayardan Instagram kullanımı, hala net olarak sağlanmıyor. Mobil uygulamayı kullanarak hemen her özellikten yararlanabiliyorsunuz ancak iş bilgisayardan kullanıma geldiği zaman işler biraz değişiyor. Bilgisayardan direkt olarak paylaşım gerçekleştirmek mümkün olmuyor.

Diyelim ki bilgisayarınızda bir görsel hazırladınız ve bu görseli direkt olarak bilgisayar üzerinden paylaşmak istiyorsunuz. Bu durumda ne yapacağız? Görseli önce telefona göndermek ve sonrasında mobil üzerinden paylaşım yapmak gibi uzun bir yol mu izleyeceğiz? Bunun kısa bir yolu yok mu? Çok fazla soru sorduk, dilerseniz bu sorulara cevap olacak olan uygulamadan söz edelim.

Windowed ile Instagram’da Fotoğraf ve Video Paylaşmak

Bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yüklemek için yardımcı programlara ihtiyacınız var. Bunun için kullanacağımız programın adı Windowed olacak. Kullanabileceğiniz birçok emülatör programı da var ancak bu programların birçoğu istenen performansı vermiyor ve Gmail hesabınızı kullanmanız gerekiyor.

Bu noktada Windowed uygulaması ise direkt olarak Instagram’ı kullanmanızı sağlamakta. Tabii ki bu programda üçüncü parti bir yazılım olduğu için kesin olarak güvenli olduğunu söylemek mümkün değil. Uygulamanın güvenliğini garanti etmediğimizi baştan söylemiş olalım. Zaten hiçbir üçüncü parti program için kesin güvenlidir demek mümkün değil.

  • İlk olarak buradan uygulamanın sayfasına girin.

Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Yükleme

  • Windows işletim sistemine ya da MacOS işletim sistemine göre seçiminizi yaparak, uygulamanın indirilmesini sağlayın.
  • 34 MB gibi bir dosya boyutunda indirme yapılacak.
  • Uygulama indirildiği zaman .exe dosyasını çalıştırarak kurulumu gerçekleştirin.

Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Yükleme

  • Karşınıza mobil ekranlarda olduğu gibi bir pencere gelecek. Karşınıza gelecek olan bu pencere üzerinden Instagram’a giriş yapmanız gerekiyor. Kullanıcı adınız ve şifrenizle Instagram’a giriş gerçekleştirin.
  • Sonrasında standart Instagram ekranı ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Yeni bir gönderi oluşturmak için “+” simgesine tıklamanız gerekiyor. “+” simgesine tıkladıktan sonra bilgisayarınızdan paylaşacağınız gönderinizi seçmeniz lazım. Herhangi bir klasörden seçim yapabilirsiniz.
  • Ardından düzenleme ekranı geliyor. Seçtiğiniz fotoğraf ya da gönderi için Instagram’da olduğu gibi filtreleri kullanabiliyor ve düzenlemeleri yapabiliyorsunuz.
  • Son olarak tıpkı mobil Instagram uygulamasında olduğu gibi gönderiyi paylaşmanız yeterli oluyor.

Aynı şekilde hikaye paylaşımı ya da video paylaşımı da yapabilirsiniz. Bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme konusunda uygulayacağınız adımlar bunlar ile sınırlı.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu