Mobil

Bilgisayarda WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Eğer bilgisayarınızda çok vakit geçiriyorsanız ve hem akıllı telefonunuza gelen WhatsApp mesajlarını hem de bilgisayarınızı aynı anda yönetmek zor geliyorsa size bir önerimiz olacak; WhatsApp Web. WhatsApp Web, bilgisayarınıza WhatsApp’ınızı kurup konuşmalarınızı bilgisayar üzerinden yürütebileceğiniz bir sistemdir. Bu şekilde WhatsApp’ı bilgisayarınızdan yönetebilir hale getirebilirsiniz.

WhatsApp Web İçin Gerekenler

Bilgisayarınızda WhatsApp Web’i kullanmak için Chrome, Firefox, Opera, Safari internet tarayıcılarından herhangi birinin yüklü olması gerekmektedir. Bunun dışında WhatsApp Web’i kullanmak istiyorsanız, IOS, Android, BlackBerry 10, Windows Phone ve Nokia S60, Nokia S40 mobil işletim sistemi olan bir telefonda WhatsApp’ı kullanılıyor olmalısınız. Aynı zamanda WhatsApp’ın son sürümü telefonunuzda bulunmalıdır. Aksi takdirde WhatsApp Web’i kullanamazsınız.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarda WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web’i kullanmak için gereken şartları sağladıysanız Chrome tarayıcınızı çalıştırın ve WhatsApp Web sayfasına girin. (WhatsApp Web’in sayfasına https://web.whatsapp.com/ linkinden ulaşabilirsiniz.)

Telefonunuzdan WhatsApp’ı açın ve WhatsApp Web’e girin. WhatsApp Web’e giriş her telefon için farklıdır. Bunun için az önceki linkten yararlanabilirsiniz. WhatsApp Web’in ana sayfasında telefonunuzdan WhatsApp Web’e nasıl gideceğiniz anlatılıyor.

Telefonunuzdan WhatsApp Web’e girdikten sonra kodu tara şeklinde bir sayfa açılacak.

Az önce girmiş olduğunuz https://web.whatsapp.com/ sayfasında bulunan QR kodunu telefonunuza gösterin ve QR kodunu taratın.

QR kodunu tarattıktan sonra WhatsApp bilgisayarınızda otomatik olarak açılacaktır.

WhatsApp Web’in Avantajları Neler?

Bilgisayarda WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web ile telefonunuzda görüntülediğiniz WhatsApp ekranını daha geniş bir platforma yayabilirsiniz. İsteğinize göre de bildirim alma özelliğini açarak gelen bildirimleriniz bilgisayar ekranınızın sağ alt köşesinde görebilirsiniz. WhatsApp Web’i kullanarak klavyenin vermiş olduğu rahatlıktan yararlanabilir ve bu şekilde mesajlarınızı çok hızlı gönderebilir, gelen mesajlarınızı da aynı hızda görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda gelen görselleri bilgisayarınıza çok hızlı bir biçimde kaydedebilirsiniz.

WhatsApp Web İçin İpuçları

WhatsApp Web’de işiniz bittikten sonra fotoğrafınızın yanında bulunan menüden “Çıkış” seçeneğini tıklayarak çıkış yapınız. Aksi takdirde sekmeyi çıkış yapmadan kapatırsanız WhatsApp’ınız bilgisayarda açık kalacaktır. Özellikle kişisel bilgisayarınızı kullanmayıp başka bir bilgisayar üzerinde giriş yaptıysanız bu detayı mutlaka hatırlayın.

WhatsApp Web’i kullanamıyorsanız güncellemelerinizden biri eksik olabilir. Güncellemelerinizi kontrol ederek tekrar deneyebilirsiniz ve Son olarak WhatsApp içerisinde bulunan mesajları silmek isterseniz, bu işlemi akıllı telefonunuz ve WhatsApp Web üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca akıllı telefonunuzdan WhatsApp’da yaptığınız konuşmayı silerseniz WhatsApp Web’den de otomatik olarak silinecektir.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu