Yazılım

Bilgisayar Sıcaklığını Ölçme Programı

Bilgisayarımızın sıcaklık değerlerini takip etmemiz çok önemli özellikle yaz aylarında bilgisayarlarımızdaki sıcaklık oranı büyük ölçüde artmakta ve sonuç olarak arıza veya ani kapanmalar gibi sorunlar söz konusu olmaktadır. Yaşanan ani kapanmalarda bilgisayarınızda bulunan işletim sisteminde önemli sorunlara yol açmaktadır. Ayrıca sadece sıcaklık değil, fanların çalışma kapasitesi de bilgisayar için önemli bir faktördür.

Bu faktörün tam değerinde çalışmaması demek, sisteminizde sorunların ortaya çıkması demektir. Örnek olarak işlemci fanının doğru çalışmaması yüksek ısıya ve bu ısınma sonucu ani kapanmalara, bilgisayarınızın yavaşlamasına veya arızalanmasına sebep vermektedir.Tüm bunların olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak adına bir program keşfedip sizlerle buluşturmak istedik.

HW Monitor 1.28 ile tanışın

Bilgisayar Sıcaklığını Ölçme Programı

HW Monitor 1.28, programı ile sisteminizdeki tüm parçaların sıcaklığını ölçebilecek ve gerekli önlemleri alabileceksiniz. HW Monitor 1.28, bilgisayarınızda bulunan anakart, sabit disk, ekran kartı gibi donanımların sıcaklıklarını ölçebilen bir programdır. Bu sayede aşırı ısınan parçaları tespit edebilir, sıcaklık farklarını incelebilir ve fanların sıcaklık hızlarını gözlemleyebilirsiniz ve buna ek olarak sisteminizdeki voltaj değerlerini ve fanların dakikada dönüş hızlarını da görebilirsiniz.

Eğer kullandığınız bilgisayar türü notebook ise, ek olarak bataryanızın şarj kapasitesini de öğrenebilirsiniz. Program, en yaygın sensör çiplerini desteklemektedir. Programı diğer sıcaklık ölçme programlarından ayıran en önemli özellik, her bir sistemin sıcaklık değerlerini ayrı ayrı okumasıdır. HW Monitor programı sizin işinize yarayacak doğrultuda hazırlanmıştır. Kullanımı oldukça basit ve ücretsiz olan bu programı rahatlıkla indirebilir ve kullanabilirsiniz.

PROGRAMI İNDİR
Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu