Anasayfa » Yazılım » Bilgisayar Driver Yükleme Programları

Bilgisayar Driver Yükleme Programları

Bilgisayarlarınızda bulunan donanım sürücülerini (Driver) kurmak, yeniden Windows kurduğumuzda ya da her format işleminden sonra sürücü yükleme ve yedekleme programları ile oldukça kolay. Bilgisayarınızda yaşadığınız her köklü değişim sonrası sürücüleri yeniden yüklemek, hem zaman alıcı hem de sıkıcı bir işlem. Yanlış yüklenmiş sürücülerden dolayı da bilgisayarınız yavaş çalışabiliyor, çeşitli hatalara sebep verebiliyor. Sürücü yükleme programı sayesinde daha performanslı ve son sürüm sürücüleri kullanabilirsiniz. Böylece yanlış, hatalı sürücü ve kötü amaçlı yazılımları indirmek yerine doğru sürücüleri aramak için zaman kaybetmenize engel olabilirsiniz.

Driver Easy Driver Programı

Bilgisayar Driver Yükleme Programları 6

DriverEasy programı, bilgisayarınızda eksik ya da eski tarihli sürücüleri bulur ve bunları bilgisayarınıza indirip, kurmanıza imkan sağlar.

Programın arayüzü sayesinde bilgisayarınızdaki tüm donanım ürünleri hakkında da çeşitli bilgilere kolaylıkla erişebiliyorsunuz.

DriverEasy ile taramayı başlatıp ve tarama sonucunda bilgisayarınızdaki donanımların eksik sürücülerini indirerek kurmanız yeterli oluyor. Programın deneme sürümünü kullanırken, sürücüleri bilgisayarınıza en fazla 30KB/ s hız ile indirebilirsiniz.

Programda bulunan ‘araçlar’ menüsünden, bilgisayarınızın donanım bilgilerini görüntüleyebilir ve yine buradan, bilgisayarınızı bir yedekten sistem geri yüklemesi de yapabiliyorsunuz. Sürücülerle uğraşmak istemiyorsanız eğer bu programı deneyebilirsiniz.

Driver Easy Driver Programı İndir

Driver Magician Lite Programı

Bilgisayar Driver Yükleme Programları 5

Driver Magician Lite programı sürücü yedekleme ve geri yükleme gibi işlemler için üretilmiş programlardan birisi. Bu program sayesinde;  sürücü güncellemelerini hepsini takip ederek bilgisayarınızın sürücülerini güncel tutabilir, istediğiniz sürücüyü kaldırabilir, tanımlanamayan aygıtları tespit edebilirsiniz. Ayrıca donanım sürücüleri ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Driver Magician Lite programı sayesinde, sürücüler dışında belgelerim ile masaüstü klasörünüze de yedekleyebilirsiniz.

Programı kullanarak sürücülerinizi bir klasör içinde yedekleyebilir, yeniden kurulum yaptığınız bilgisayarınızda kullanmak için programı bir daha yükleyerek çalıştırmanız yeterli.

Driver Magician Lite yazılımının, son güncellemesiyle birlikte Türkçe arayüz desteği de eklendi. Bu sayede programı daha rahat ve kolay bir şekilde kullanma imkanı da sunuluyor.

Driver Magician Lite Programı İndir

Driver Reviver Programı

Bilgisayar Driver Yükleme Programları 4

Bu program ile bilgisayarınızdaki tüm sürücülerinizi tarayıp ve kullanmakta olduğunuz sürücülerin, yeni sürümleri çıktığı zaman yüklemenize izin verir. Bilgisayar sisteminiz yüklediğiniz en son sürüm sürücüler ile daha hızlı ve performanslı bir şekilde çalışacak.

Windows işletim sistemleri için geliştirilmiş sürücü tarama ve güncelleme yazılımları içerisinde en kapsamlılarının arasında Driver Reviver yer alıyor. Bilgisayar sürücü performansını maksimum kapasiteye çıkarmak isteyen kullanıcıların kullanmasını tavsiye edebileceğimiz bir yazılımdır.

Program arayüzü kolay ve sade oluşundan dolayı sizin işinizi birkaç tıklamayla halledebilmenize yardımcı olur.

Driver Reviver ile hatalı ve yanlış sürücü indirme ya da kötü amaçlı yazılım indirme riskini de ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Sürücülerinizin daima güncel ve güvenli kalmasını da sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca program geri yükleme noktası oluşturarak da sistemde oluşabilecek hatalardan da bilgisayarınızı korur.

Driver Reviver Programı İndir

DriverMax Programı

Bilgisayar Driver Yükleme Programları 1

Bilgisayarınızdaki tüm sürücüleri yeniden yüklemeyi planladığınız zaman DriverMax Windows sürücülerinizi tekrar kurmanıza yardımcı bir program olacaktır. Bu program sayesinde az bulunan sürücüleri internet üzerinde aramanıza ve yanlış indirmelere karşı tehlikeye girmenize gerek kalmayacak. Tüm sürücüleri tek bir sıkıştırılmış dosyaya koyabiliyorsunuz.

DriverMax programı, tüm sürücüler hakkında raporlar görüntüleme özelliğini de bulunduruyor.

Yanlış yüklenmiş sürücüler yüzünden bilgisayarınızın yavaş çalışması sorununa da bu program ile engel olabilirsiniz. Programın ‘Export Wizard’ aracı ile seçtiğiniz sürücülerin birer kopyasını hazırlayıp, program sıkıştırdığınız zip dosyasının içine atıyor.

Driver Max Programı İndir

Yazar Ayşe Mavili

Erciyes üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunuyum. Görsel Sanatlar Öğretmeni ve Tasarımcıyım. Aynı zamanda profesyonel olarak fotoğrafçılık yapıyorum. Yaklaşık sekiz yıldır her konuda yazmaktayım, birkaç yıldır da makale yazarlığı yapmaktayım. Mesleğim gereğince her şeyi araştırmak gibi bir yapıya sahip oldum.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*