Teknoloji

Apple’dan Telefonları Koruyacak Yeni Patent

Her daim yeni teknolojiler üzerinde çalışmayı sürdüren Apple, bu kez akıllı cihazları koruyacak yeni bir ürün üzerinde çalışıyor. Şirketin satın aldığı yeni patent, söz konusu ürün hakkında detaylı bilgi edinmemizi sağlıyor. Apple’ın yeni patenti hakkında edindiğimiz bilgileri başlıklar halinde inceleyelim.

Elektromıknatıslı Apple Kılıfı

Günümüzde pek çok kişi, ne yazık ki gün içerisinde telefonlarını düşürebiliyor. Cihazların epey pahalandığı bugünlerde maddi zarar da haliyle büyük oluyor. Bu durumun önüne geçmek adına telefonun yüksek koruma desteğine sahip bir kılıf içerisinde olması önem teşkil ediyor. Nitekim bu durumu göz önünde bulunduran Apple, darbelere karşı telefonu koruyacak basit fakat etkili bir sistem dizayn ediyor.

Elektromıknatıslı olacak şekilde tasarlanan yeni kılıf, düşüş esnasında köşelerinden gelen darbeyi absorbe edebilecek. Böylelikle darbeden etkilenmeyen akıllı telefonda maddi zararın oluşması büyük oranda önlenmiş olacak. ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından onay alan patent, böylelikle yüksek koruma gücünü resmiyete dökmeyi başardı.

Kılıfta Sensörler Bulunacak

Akıllıca dizayn edilen kılıfta elektromıknatıslar ve sensörler bulunacak. Düşme anını hesaba katan sensörler, bu durumu algılayıp cihazın korunmasına katkıda bulunacak. İlk darbeyi köşelerden alması amaçlanan kılıfta bu sayede darbenin içeriye ulaşması önlenmiş olacak. Böylelikle akıllı sisteme sahip bir kılıf kullanılabilecek.

Patent her ne kadar onay almış olsa da Apple’ın kesin bir şekilde böyle bir kılıfı satışa sunacağı söylenemez. Daha önce pek çok kez farklı konularda patentler alan şirket, tümünü hayata geçirmiş değil. Benzer durum söz konusu akıllı kılıf patenti için de geçerli olabilir. Kesinlik için şirketin ürün duyurusu yapması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu