Teknoloji

Apple TV İle Tanışın…

Televizyon, hayatımızın çok önemli bir parçası diyebiliriz. Televizyon da yeni bir devrim açıldı, Apple TV özellikleri teknolojiye damgasını vurdu. Her geçen gün teknolojide gelişmeler kendini gösterse de televizyon da boyut büyüme incelme gibi değişimlerden sonra çok etkileyici bir değişim henüz kendini göstermedi. Ta ki bugüne kadar. Televizyonun geleceğinin uygulamalarda yattığını, Apple bize anlatmakla başladı işe. Bu, yeni Apple TV, tvOS adında yeni bir işletim sistemine ve ekranınızla etkileşim kurabilen bir zemine sahip.

Apple TV İle Tanışın...

Televizyonun geleceğinde, uygulamalar başrolde yer alıyor.

Gelecekte televizyonlar tamamen uygulamalar etrafında şekilleneceğini düşünün. Nasıl ki mobil aygıtlarınızda ve bilgisayarlarınızda her türlü alternatife, eğlenceye erişebilmek için uygulamaları kullanıyorsunuz. Oturma odanızda rahatça izleyebileceğiniz televizyonunuzun geleceği, işte tam olarak bu.

Uygulamaları, tamamen kendi seçimlerinize göre tercihlerinize göre seçme şansınız da bulunuyor. Ve bunları ne zaman izleyeceğiniz tercihi de tamamen size kalıyor. Apple TV ve onun yeni işletim sistemi tvOS sayesinde, televizyondan beklentileriniz değişecek. Bu teknolojiyle TV’ niz de tıpkı iPhone’ unuz ya da iPad’ iniz gibi size özel olacak.

TV’ de görebileceğiniz maksimum eğlenceyi sunuyor.

Hollywood yapımlarından gişe rekorları kıran bağımsız sinemalardan, binlerce iTunes filmi sizi bekliyor. Canlı spor etkinlikleri ve haberleri de dinleyebilirsiniz. Apple zamanla fazla alternatif ve gelişme ekleneceğini de belirtiyor. Daha fazla uygulama demek, izlenebilecek çok daha fazla alternatif bulmak demek.

Apple TV, uygulamalar aracılığıyla eğlence içeriklerine erişmenizi sağlıyor. Seçtiğiniz popüler filmleri iTunes’ dan izleyebilirsiniz. Çocuklara özel, eğlenceli alternatifler de içerikler de mevcut. Eğitime yönelik programlar, konserler de artık televizyonun içinde.

Arşivinizi genişletmenin en kolay yolunu iTunes Filmleri sunuyor.

Apple TV İle Tanışın...

Apple teknolojisi, iTunes’ daki en yeni içeriklerin hepsine erişmenizi kolaylaştırır. Güncel gişe rekortmeni filmleri ve bilinen sinema klasiklerini kiralayabilirsiniz ya da satın alabilirsiniz. DVD olarak piyasaya çıktıkları gün birçok filmi izleyebilirsiniz.

Çok eğlenmeniz için oyunları ve uygulamaları şimdi TV’ de sunuyor.

App Store artık televizyonunuzda. Heyecan verici, popüler oyunlar ve uygulamalar. Ailecek oyun oynama keyfini yeniden tadacaksınız. Zamanla daha ileri teknoloji de ve çok çeşitli oyunlar da sizinle birlikte olacak, siz ailecek güzel vakit geçirin diye.

Teknolojinin tüm nimetlerini, şimdi televizyonda sunuyor.

iPhone ve iPad’ in hayatlarımıza girmesiyle birlikte, önemli inovasyonların ve yeni teknolojilerin büyük kısmı, ceplerimizde veya elimizde taşıdığımız ekranlara odaklandı. Şimdi ise evlerimizde bulunan büyük ekranlarımız da bu teknolojilerden faydalanma ve deneyimler yaşatma zamanı başladı. Yeni Apple TV ile tvOS, yeni tasarlanan arayüzü ve Touch Surface özellikli Apple TV remote ile, televizyonun altın çağını yaşamaya başladı.

Daha önce hiç yaşamadığınız bir TV deneyimini sunuyor.

Apple TV remote deneyimi, TV’nizle uzaktan değil, doğrudan etkileşim kurduğunuzu hissettireceksiniz.

Apple TV İle Tanışın...

Kumandanın düğmelerine basıp durma devri bitti. Kaydırma hareketiyle tanışacaksınız.

Dokunmatiklik anlayışı zamanında telefonlarımızla etkileşme biçimimizi son derece değiştirdi. Şimdi de aynı olay uzaktan kumandalar için geçerli oldu Apple tv özellikleri sayesinde. Kolayca televizyon ekranında gezinmek ve içeriklere, uygulamalara göz atmak bir de seçim yapmak için yeni Apple TV remote’ un üzerindeki Touch Surface ile başparmağınızı kullanabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu