Teknoloji

AOC 24G2U Monitör İncelemesi

Oyuncu serisi monitörlerden beklentiler genelde yüksek oluyor. Özellikle yenileme hızının yüksek olması ve tasarımın da birazcık dikkat çekici olması beklenmekte. Bu noktada özellikleri ile dikkat çeken ekranlardan birisi de AOC 24G2U serisi. Özellikle yenileme hızı konusunda dikkat çeken monitör modelinin özelliklerinden ve fiyatından söz edelim.

AOC 24G2U Monitör Tasarımı

İşe tasarım kısmından bahsederek başlamış olalım. Zaten ilk dikkat çeken kısımda serinin tasarımı. Oldukça ince çerçevelerin kullanılmış olduğu bir ekran görüyoruz. Üst kısımda ve yan kısımlarda çerçevelerin çok daha ince tutulmuş olması dikkat çekici. Öyle ki hem üst kısımda hem de yanlarda çerçeveler neredeyse görüntülenmeyecek kadar ince.

Alt kısma indiğimiz zaman ise aynı şeyi söylemek mümkün değil. Alt kısımda AOC logosunun yer aldığı bir alt çerçeve alanı bulunuyor. Düz flat bir ekranın kullanılmış olduğu seride ön panelde çok ince bir yapı olduğunu söyleyebiliriz.

AOC 24G2U Monitör İncelemesi

Arka kısma geçtiğimiz zaman ise biraz daha bombeli bir tasarımın kullanıldığı görülüyor. Dışa doğru çıkan arka kasa, kalınlığın artmasını sağlamış durumda. Arka bölümün alt kısmında bağlantı noktalarına yer veriliyor.

Tasarım kısmında son olarak yer verecemiz detay ise ekranın destek ayağı olsun. Destek ayağı kısmında V şeklinde bir ayak yapısına yer veriliyor. Destek ayağı iki parça olarak geliyor ve üzerinde yer alan detaylarla şık bir görüntü sunulmasını sağlıyor. Hem destek ayağı kısmında hem de arka kısımda kullanılan kırmızı çizgi detaylarının da çok şık durduğunu söylemeden geçmeyelim.

AOC 24G2U Monitör İncelemesi

Boyutlar: 539.05 mm genişlik (standlı) X 374.61 – 504.61 mm yükseklik (standlı) X 227.36 mm derinlik (standlı).

Ağırlık: 4.25 kg ekran ağırlığı ve 2 kg ayak ağırlığı.

Renkler: Siyah panel üzerinde kırmızı çizgi detayları var.

AOC 24G2U Monitör Teknik Özellikleri

Oyun için hazırlanmış olan bir seri olmasından dolayı monitörün özellikleri önemli. Oyunlarda herhangi bir kare hızı sorunuyla karşılaşmamanız önemli bir detay. AOC 24G2U monitör bu yönde iddialı bir seri.

Seride 23.8 inçlik bir panel boyutu bulunuyor. 60.5 cm gibi bir boyuta denk gelen ekran boyutuyla beraber çözünürlük değeri ise 1920 X 1080 piksel olarak belirlenmiş. Yani Full HD bir ekrana yer verilmiş durumda.

IPS panelin, bu değerlerle beraber elde etmiş olduğu piksel yoğunluğu ise 93 PPi. Böyle baktığımız zaman genel görüntü kalitesinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. 16:9 en boy oranının sunulduğu geniş ekran formatına destek veren monitörün, tepki süresi ise sadece 1 ms. Bu da oyunlarda yüksek hızlı kare gecişlerinde sorunsuz görüntü sunulmasını sağlıyor.

AOC 24G2U Monitör İncelemesi

Tabii ki burada ekran yenileme hızının önemi de oldukça fazla. Ekran yenileme hızının 144 Hz olarak belirlendiğini görüyoruz. 1 ms tepki süresi ve 144 Hz yenileme hızı, dediğimiz gibi oyunlar içerisinde kare geçişlerinin sorunsuz yapılması anlamına geliyor. İşin donanımsal kısmını bir tarafa bırakıp, yazılımsal kısımdan da söz etmek gerekecek.

Yazılımsal olan seride hem mavi ışık filtresi bulunuyor hem de titreşim azaltma özelliği sunuluyor. Ayrıca görüntü kararlılığını arttıracak AMD FreeSync desteğinin sunulmuş olduğunu da eklemiş olalım.

Teknik özelliklerde bir detaydan daha söz etmeden bitirmeyelim. AOC 24G2U monitör üzerinde bir de hoparlör bulunuyor. 4W güce sahip olan stereo hoparlör, ekrandan ses almanızı da sağlamakta.

Bağlantılar: 4 adet USB 3.0 X 2 adet 1.4 HDMI girişi X 1 adet DisplayPort girişi

Kulaklık Girişi: Var

İzleme Açısı: 178 derece.

Güç tüketimi: 25 W

Dikkat çeken tasarımı ve özellikleriyle beraber AOC 24G2U monitör fiyatı ise 1500 TL ile 1600 TL arasında değişiklik göstermekte.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu