Mobil

Anneye veya Babaya Telefon Aldırma Taktikleri – Tüyoları

Günümüzde teknolojinin gelişmişlik seviyesi oldukça yüksek, şüphesiz ki bu teknolojinin fayda sağladığı alanlardan biri de telefonlar. Eskiden sadece arama yapmaya olanak sağlayan bu cihazlar, günümüzde çeşitli özellikleri ile istek yerine ihtiyaç haline gelmiş durumda. Telefonların sürekli olarak ileriye yönelik gelişimi birçok insanı hayrete düşürüyor. Özellikle de mobil oyunlar, programlar ve yazılımlar bu gelişmeye hızlıca ayak uyduruyor. Genç neslin odak noktası olan mobil oyun oynama isteği başta olmak üzere çeşitli sebeplerle çocuklar telefon sahibi olmak istiyor.

Genellikle ortaokul ve lise çağlarında telefon sahibi olmayı isteyen çocukların ilk başvurduğu yöntem “onların ailesi telefon almış, siz neden bana almıyorsunuz?” gibi sitem dolu tavırlar sıklıkla gözlemleniyor. Uzmanlara göre 14-20 yaş aralığındaki çocuğa telefon almak oldukça normal karşılanıyor. Zira bu yaştaki çocukların dışarıda oldukları zaman kontrol edilmesi gerekiyor, bunu da sağlayan en işlevsel cihaz telefonlar.

Bu yazımızda ailesine telefon aldırmak isteyen kişilerin başvurabileceği mantıklı ve doğru yöntemleri derleyeceğiz;

Anneye veya Babaya Telefon Aldırma Taktikleri – Tüyoları

Ailenizin maddi durumunun bunu kaldırabileceğinden emin olun, günümüzdeki cep telefonları oldukça yüksek fiyatlara satıldığından aileniz zor durumda kalabilir. Bu da ne sizin ne de ailenizin istemediği bir durumdur. Eğer ki anne ve babanızın ekonomik durumu iyiyse ve anneme nasıl telefon aldırabilirim babama nasıl telefon aldırabilirim diye düşünüyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

  • Aileniz ile en doğru zaman ve yerde sohbet etmeye başlayın, ev veya arabanız bunun için en uygun ortam olabilir. İlerleyen dakikalarda düzgün ve sakin bir dil ile telefon sahibi olmak istediğinizi belirtin. Telefon sahibi olmak peşinden bir sorumluluk getirir, o telefonu korumalı ve bu esnada okul hayatınızdan sapmamalısınız, bu sorumluluğu kaldırabileceğinizi ve ders notlarında düşüş yaşanmayacağını ailenize anlatmalısınız.
  • Genel bir kanı; telefonun, çocukların derse olan ilgisini ve sınav notlarını düşürdüğü yönündedir. Bu düşünceyi ailenizin kafasından silmeniz gerekmektedir, zira bizim de tavsiyemiz şudur ki; telefona sahip olduğunuz zaman derslerinizi aksatmayın ki ileride kendi paranızla bir telefon alabilesiniz.
  • Eğer ki okuldaki başarı durumunuzu olumlu çizgide tutarsanız, sınavlarınızdan iyi sonuçlar alıp karnenizi iyi bir şekilde ailenize getirirseniz ödül olarak telefon alma şansınız çok artar. Öyle ki karne zamanları çoğu teknoloji satıcısı telefon, bilgisayar gibi cihazlarda büyük indirimler yapmaktadır. Ailenize bu indirimlerden bahsederseniz ailenizin ikna olma olasılığı yükselir. Karne dönemini bekleyemiyor iseniz ikinci el telefonlara bakabilirsiniz. Fiyat olarak hemen hemen iki katı daha ucuz olan bu telefonlar fiyat olarak ailenizi cezbedebilir.
  • Doğum gününüzde hediye olarak telefon istediğinizi ailenize söylerseniz telefon sahibi olma ihtimaliniz çok daha artacaktır, zira çoğu aile doğum günlerinde çocuğunu mutlu etmek istemektedir.
  • Eğer ki eski bir telefona sahipseniz ve model yükseltmek istiyorsanız şu anda kullandığınız telefonun eksikliklerini ailenize düzgün bir şekilde anlatın, yetersiz gelmeye başladığını ve işlevini kaybettiğini söyleyin.
  • İndirimleri takip etmeniz ailenize telefon aldırmak için etkili bir yöntemdir. Zira indirimli ürünler kullanıcıları etkileyerek, kendisine doğru çekmektedir. İndirimli telefonları internet üzerinden veya teknoloji mağazalarından takip edebilirsiniz.

Bu yazımızda “aileye nasıl telefon aldırılır” sorusuna çeşitli cevaplar verdik. Ailenizi telefon için kırmanız, üzmeniz ve ekonomik sıkıntılar altına sokmanız bu süreci zorlayacaktır. Emin olmanız gereken tek şey varsa o da; ailenizin sizin iyiliğinizi düşünüyor olması ve telefon almak için en doğru zamanı beklemeleridir. Tekrar söylemekte fayda var; bir adet cep telefonu ne ailenizden ne de sizin geleceğinizi inşa edecek derslerinizden daha değerli değildir. Unutmayın ki en değerli varlığınız ailenizdir.

5/5

3 Yorum

  1. Ya Ben hepsini denedim olmuyor bi telefon aldıramadım yani uf ya telefon istiyorum ben

  2. Benim yöntemim anne ve babaya telefon aldırmak istiyorsanız doğum günü konularından ilerlemelisiniz. Ben ortaokul 5. sınıfa gidiyorum. Gideceğim ortaokul biraz uzak olduğu için annem bana telefon almanın uygun olacağını düşünüyor. Bu arada anne ve babanıza iphone gibi lüks ve pahalı telefonlar istemeyiniz. Çünkü anne ve babanız ne yaparsanız yapın

  3. Ben 14, kardeşim 13 yaşında. Hala akıllı bir telefonumuz olmadı. Hep küçük Nokia ve Tuşlu samsung kullandık. Babam 4 yıldır J5 kullanıyor. Şimdi kendisine yenisini alıp J5-i bize vermek istiyor. Yani ikimize 1 eski telefon napabiliriz??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu