Mobil

Android ve iPhone Rehber Yedekleme Uygulaması

iPhone ve Android kullanıcılarının telefonlarının başına bir iş gelmesi, kaza halinde ya da telefon değişikliği sırasında Android ve iphone rehber yedekleme uygulaması ile yardımcı oluyor. Bu sayede kullanıcılar kişi listelerini yedekleyerek güvence altına alabiliyorlar. Size iki adet rehber yedekleme uygulamasını anlatacağız.

Android ve iPhone Rehber Yedekleme

Android ve iPhone Rehber Yedekleme Uygulaması My Contacts Backup ile Rehber Yedekleme

My Contacts Backup telefonunuzdaki kişi listenizdeki numaraları yedeklemenin en kolay yoludur. Bilgisayar ya da herhangi bir senkronizasyona gerek kalmadan Android ve iphone rehber yedekleme ve geri yükleme işlemlerini yapabilir.

My Contacts Backup, kullanımı hızlı ücretsiz bir yedekleme uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde tek dokunuşla rehberinizdeki tüm numara ve kişileri yedekleyebilirsiniz.  Üstelik özel bir dosya eklentisi ile .vcf (VCard) formatında kendinize e-posta olarak göndermeniz mümkün. Eğer herhangi bir sebepten dolayı rehberiniz silinirse, kendinize mail olarak gönderdiğiniz yedek dosyayı, Android ve iPhone’ da açarak geri yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

My Contacts Backup uygulaması ile alacağımız yedekte Ayarlar menüsünden de bazı ayarlar yapabilme imkanımız var. Dilerseniz profil resimlerinin boyutlarını küçültmeden aynen yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. Eğer ayarlama yapmazsanız, uygulama yedekleme sırasında standart olarak profil resimlerini küçültür, dosya boyutunun çok büyük olmaması için. Dosya boyutu ne kadar büyük olursa yedekleme işi o kadar uzun sürecektir. My Contacts Backup uygulaması, internet bağlantısına ihtiyaç duymadan yedekleme yapabiliyor. Yedekleme işleminde haftalık ya da aylık seçenekleri de mevcut. Bu uygulamaya Google play ve App Store’ da ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

MY CONTACTS BACKUP APP STOREMY CONTACTS BACKUP GOOGLE PLAY

Android ve iPhone Rehber Yedekleme Uygulaması Easy Backup – Kişiler Yedekleme Asistanı

Bu uygulama dünyada en çok kullanılan rehber yedekleme uygulaması diyebiliriz. Easy Backup, herhangi bir nedenden dolayı saniyeler içerisinde silinebilecek rehberinizi yedekleyip, koruma altına alan basit ve ücretsiz bir uygulamadır.

App Store ve Google play’ deki en başarılı rehber yedekleme uygulamalarından biridir. Easy Backup, tek dokunuşla yüzlerce kişilik rehberinizi yedekleyebilir. Rehberinizin bir yedeğini e-posta olarak size gönderebilir ya da Dropbox, Google Drive gibi hesaplarınıza da aktarabilirsiniz. Rehberinizi dışa aktarmakla birlikte Exchange, iCloud yani Bulut hesaplarınız arasında da taşıyabilirsiniz.

Uygulama yedekleme yapmanın dışında rehberinizi düzenlemeniz için de bazı seçenekler sunar. Rehberiniz de iki kere kayıtlı kişilerinizi bulabilir ve birleştirebilirsiniz. İsimsiz ve herhangi bir iletişim bilgisi olmayan kişileri görebilir ve silebilirsiniz. Uygulama 15 dili destekliyor. Ayrıca Easy Backup ile son yedekleme zamanını görebilme imkanınız bulunuyor.

EASY BACKUP APP STOREEASY BACKUP GOOGLE PLAY

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu