Mobil

Android Telefonlarda Uygulama Gizleme

Her insan telefonunda bulunan uygulamaların yetkisiz kişiler tarafından ulaşılmaz olmasını ister. Bu sebeple uygulamayı silmek yerine farklı alternatif yollar arar. Tam olarak bu noktada ihtiyacınız olan şey uygulama gizlemek olacaktır. Yeni model telefonlarda genellikle bu özellik yerleşik olarak gelirken eski model telefonlarda ekstra uygulamalar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bu içeriğimizde Samsung, LG, HTC ve diğer Android telefonlarda uygulama gizleme işleminin nasıl gerçekleştirileceğiyle ilgili bilgileri sizlere aktaracağız.

1- Telefonun “Uygulama Gizleme” Özelliğini Kullanın

Android telefonlarda uygulama gizleme işlemi her markaya göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple sizler için her markaya özgün olan uygulama gizleme adımlarını paylaştık.

Samsung Telefonlarda Uygulama Gizleme

Samsung markalı cihazların uygulama gizleme konusunda avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Bu avantajın en önemli kaynağı; kullanışlı arayüz, kolay kullanım ve gelişmiş uygulama çekmecesidir. Her anlamda kaliteli bir özellik olan uygulama gizleme işlemini aşağıdaki adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

1- Uygulama Menüsünün Sağ Üst Köşesinde Yer Alan “Üç Nokta” Simgesine Tıklayın.

Samsung Uygulama Gizleme Adımları

Samsung’un tüm cihazlarında uygulama menüsünün sağ üst köşesinde “Üç Nokta” simgesini görebilirsiniz. Bu simgeye tıkladığınızda uygulamalarla alakalı ayarlar ve çekmece ayarları sizleri karşılayacaktır.

2- “Uygulamaları Gizle” Butonuna Tıklayın.

Uygulama menüsünde yer alan “Üç Nokta” simgesine dokunduktan sonra açılan seçeneklerden “Uygulamaları Gizle” butonuna tıklamalısınız. Bu simgeye tıkladığınızda gizleyeceğiniz uygulamaları listeden kolayca seçebilirsiniz.

LG Telefonlarda Uygulama Gizleme

LG telefonlar yine aynı şekilde uygulama gizleme konusunda en avantajlı cihazlar arasında yer almaktadır. Yeni ve eski çıkan modellerinin tamamında olmak üzere uygulama gizleme işlemini herhangi bir programa ihtiyaç duymadan kolayca yapabiliyorsunuz.

1- Uygulama Menüsünde Bulunan “Üç Nokta” Simgesine Dokunun.

LG telefonlarda uygulama gizleme işleminin ilk aşaması olarak “Üç Nokta” simgesine tıklayın. Bu simgeye tıkladıktan sonra karşınıza “Uygulamayı Gizle / Göster” adlı bir seçenek çıkacaktır. Belirtilen seçeneğe dokunun ve gizlemek istediğiniz uygulamayı seçin.

2- Gizlenecek Uygulamaları Seçtikten Sonra Sağ Üst Köşedeki “Tik” Simgesine Tıklayın.

Telefonunuzun uygulama diziliminde yapmış olduğunuz ayarlamaları aktif hale getirmek için sağ üst köşedeki “Tik” simgesine tıklamanız gerekiyor. Bu simgeye tıklamadığınızda gizlediğiniz uygulamalar tekrardan ortaya çıkacak ve herkes tarafından ulaşılabilir hale gelecektir.

HTC Telefonlarda Uygulama Gizleme

HTC markalı telefonlarda uygulama gizleme işlemini gerçekleştirmek için aşağıda bulunan adımları teker teker uygulamalısınız. Bir diğer modellerde olduğu gibi çok kısa süre içerisinde istediğiniz işlemi rahatlıkla gerçekleştirmiş olacaksınız.

1- Uygulamalar Sayfasının Üst Köşesindeki “Üç Nokta” Simgesine Dokunun.

Her telefonda olduğu gibi yine aynı adımları uygulamanız gerekecektir. Telefonunuzun uygulama menüsüne girin ve sağ üst köşede bulunan “Üç Nokta” simgesine tıklayın. Bu simgeye tıkladıktan sonra karşınıza çıkan seçenekler arasından “Uygulamaları Göster / Gizle” seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe tıklayın ve diğer aşamaya geçin.

2- Gizlenecek Uygulamaları Seçin ve Kaydedin.

Uygulamaları Göster / Gizle” seçeneğine tıkladıktan sonra uygulama penceresi tekrardan görünür hale gelecek ve gizlemek istediğiniz uygulamaları tek tek seçmeniz gerekecektir. Bu bağlamda uygulamaların üzerine tıklamanız gerekiyor. Tüm uygulamaları seçtikten sonra yaptığınız değişikliği kaydetmelisiniz.

2- Üçüncü Parti “Uygulama Gizleme” Programı Kullanın

Android telefonlarda uygulama gizleme işlemi için sahip olduğunuz telefon sizlere olanak sağlamayabilir. Bu gibi durumlarda uygulama mağazalarında yer alan diğer araçlardan destek almanız gerekecektir.

1- Google Play’den “Gizle Uygulaması” Adlı Uygulamayı İndirin.

Google Play Store’da bu işlemi gerçekleştirmek için sizlere yardımcı olacak tek bir uygulama bulunuyor. Bu uygulamayı kullanmak için sizden hiçbir şekilde ücret talep edilmeyecektir.

2- Uygulamayı Kurun ve Başlatın.

Gizle Uygulaması” adlı uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra başlatın. Bu noktada artık telefonunuzun uygulama menüsünde gösterilmesini istemediğiniz uygulamaları seçmeniz gerekiyor. Tüm uygulamaları seçtikten sonra ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır.

"Gizle Uygulaması" ile Uygulama Gizleme

Bu içeriğimizde sizlerle paylaşmış olduğumuz her iki yöntemi kullanarak yetkisiz kişilerin telefonunuzda yüklü olan bir uygulamayı görmesini ya da o uygulamaya erişmesini engelleyebilirsiniz. Belirtilen uygulamalara alternatif olarak kullanmış olduğunuz uygulama bulunuyorsa yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu