Ana Sayfa Mobil Android Telefonlarda Mesaj Gönderiliyorda Kaldı Sorunu ve Çözümü

Android Telefonlarda Mesaj Gönderiliyorda Kaldı Sorunu ve Çözümü

Android Telefonlarda Mesaj Gönderiliyorda Kaldı Sorunu ve Çözümü

Her telefonun içerisinde yerleşik olarak gelen mesajlaşma uygulaması bazen gönderdiğiniz mesajın iletilmemesi, mesajın “Gönderiliyor…” olarak gözükmesi ya da gönderimi kendi kendine iptal etmesi gibi sorunlarla karşılaşmanıza sebep olabilir. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk işlem hat operatörünüzle iletişime geçmek ve konu hakkında bilgi almaktır. Hat operatörü tarafında herhangi bir sorun gözükmüyorsa mesaj gönderiliyor da kaldı sorunu çözümü için içeriğimizde sizler için oluşturduğumuz yöntemleri deneyebilirsiniz.

Premium SMS Hizmetini Etkinleştirin

Herhangi bir numaraya SMS göndermek istediğinizde gönderilen SMS’in üzerinde ünlem işareti çıkıyorsa bu işaret sizlere mesaj gönderim izninin bulunmadığını anlatmaktadır. Mesaj izninin olmaması problemi genelde 4 haneli (4551, 1907 vb.) servis numaralarına gönderilen mesajlarda karşınıza çıkmaktadır. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Telefonunuzdan “Ayarlar” bölümüne girin.
  • Bu bölümden “Uygulamalar” sekmesine tıklayın.
  • Sağ üst köşede yer alan “Özel Erişim” simgesine tıklayın.
    Özel Erişim Bölümünü Gösteren Adım
  • Bu uygulamanın içerisinde yer alan “Premium SMS Erişimi” yazısına tıklayın.
  • Mesajlar” uygulamasının hizmet durumunu “Her Zaman İzin Ver” olarak belirleyin.
    Premium SMS Gönderim İznini Gösteren Adım

Bu işlemleri uyguladıktan sonra istediğiniz numaraya rahatlıkla mesaj göndermeye devam edebileceksiniz.

Mobil Operatörünüzle İletişime Geçin

Turkcell, Türk Telekom ya da Vodafone operatörü kullanıcıları genel olarak mesaj gönderememe sorunuyla sürekli olarak karşı karşıya kalabiliyor. Bu sorunların operatör kaynaklı en önemli sebebi sık sık yapılan hat çalışmalarıdır. Hat çalışması süresi boyunca telefonunuzdan rehberinizde kayıtlı olan ya da olmayan herhangi birine mesaj göndermeye çalıştığınızda mesajınız gitmeyecek ve mesajın üzerinde ünlem işareti çıkacaktır. Bu durumda tek yapmanız gereken operatörle iletişime geçip hat çalışmasının ne zaman biteceğiyle ilgili bilgi almaktır.

Mobil Hattınızı Çıkarıp – Takın

Mobil cihazlarda mesaj gönderme ya da iletişim kurma gibi durumlarda karşılaşabilecek her türlü sorunun kaynağı mobil hatlardır. Bu sebeple çözüm yolu olarak cihazınızda takılı halde bulunan hattı çıkarıp telefonunuzu bir süre kapalı tutun. Bu süre içerisinde hat yuvasında yer alan tozları temizleyerek hattın tam performanslı çalışmasını da sağlayabilirsiniz. Büyük olasılıkla belirtilen işlemleri uyguladıktan sonra hattınızı taktığınızda mesaj gönderememe sorunu çözüme kavuşacaktır.

Telefonunuzu Kapatıp – Açın

Herhangi bir sorun durumunda herkes tarafından önerilen, her ne kadar işe yaramaz gibi görülse de birçok sorunun üstesinden gelmenizi sağlayan işlemlerden biri de telefonu kapatıp açmaktır. Bu sebeple cihazınızı kapatıp 5 dakika bekledikten sonra tekrardan açarak şebeke sorununa çözüm arayabilirsiniz. Büyük olasılıkla mesaj gönderememe sorunu çözülecektir.

Hat Sorunları Sebebiyle Telefonunuzun Garanti Kapsamında Onarılmasını Talep Edin

Telefonunuzun hattı okuma konusunda sorunla karşılaştığını düşünüyorsanız ve aynı zamanda yukarıda belirtilen tüm işlemleri uygulayıp olumlu sonuçlar elde edemediyseniz tek çareniz telefonununuz garanti kapsamında onarılmasını talep etmektir. Bu sayede telefonunuz tamamıyla konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler aracılığıyla onarıma alınacak ve karşılaştığınız mesajın gitmemesi sorunu çözülecektir.

Bu içeriğimizde anlattığımız tüm işlemler “Gönderilen Mesajın Üzerinde Ünlem Çıkıyor” sorununa çözüm niteliğindedir. Paylaştığımız yöntemlerin dışında farklı bir yöntem uyguladıysanız bunu yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri Help 724 aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Bu alana olan ilginizi pekiştirmek isterseniz içeriklerimi takibe alabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin