Mobil

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Akıllı telefonlarda zaman zaman karşılaşılan teknik sorun veya kullanıcı hatası nedeni ile veri kaybı yaşanmaktadır. Yaşanan bu durum için yapılması gerekenleri bu içeriğimizde sizlerle paylaşıyoruz. İçeriğimizde yer alan adımların doğru bir şekilde uygulanmasıyla silinen dosyaları hızlı ve basit bir şekilde geri getirmek mümkündür.

Dosyaları kurtarma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek ancak güvenilir ve olumlu sonuca yönelik bir programın kullanılması ile mümkündür. Bu doğrultuda bir seçim yapmak gerekirse, memnuniyet düzeyi en yüksek olan 7-Data Recovery programı tercih edilmelidir.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Bu program, Android telefonlarda silinen dosyalar için çözüm oluşturma kapasitesine sahiptir. Oldukça hızlı bir veri kurtarma programı olmakla birlikte silinmiş olan fotoğraf, ses, belge gibi tüm verileri kolay bir şekilde geri getirecektir.

Android telefonda silinen dosyaları geri getirme işlemlerini iki aşama olarak aşağıda yer vermekteyiz. İlk aşamada yer alan işlemler yapılmadan ikinci aşamaya geçilmemesi gerekmektedir. Gerekli işlem aşamalarını doğru olarak uygulamanız halinde silinen dosyaları kolaylıkla kurtarabilirsiniz.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme : İlk Aşma

 • Öncelikle buradan 7-Data Recovery programını bilgisayarınıza indirin.
 • Program kurulumunun ardından program hemen açılmamalıdır.
 • Programa giriş yapılmadan hemen önce, telefonun ‘’Ayarlar’’ kısmına girilmeli, ardından ‘’Geliştirici seçenekleri’’ sekmesine tıklayarak, ‘’USB Hata Ayıklama Modu’’ aktif hale getirilmelidir.
 • Hata ayıklama modunun, etkili hale getirildiğine emin olunduktan sonra kurulumu tamamlanmış olan veri kurtarma programı da açılabilir.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme : İkinci Aşma

Açıldıktan sonra kullanıcılar, uygulamanın oldukça basit ve kolay kullanılabilir olma özelliğini keşfedeceklerdir.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Açılış ekranında birçok kurtarma seçeneği kullanıcının önüne çıkacaktır. Android kullanıcıları bu seçeneklerden ‘’Android Kurtar’’ olanını tercih etmelidir.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Bu basit adımdan sonra, cihazın uygulama tarafından tanınması gerçekleşecektir. Bu ekranda yer alan ‘’Sonraki’’ butonu ile devam edelim. Eğer telefonun tanımlanmasında bir sorun yaşandı ise, usb hata ayıklama modu ayarlardan tekrar kontrol edilmelidir.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Akıllı telefonunuzun sürücüsünün yer aldığı ekran çıkacaktır. Buradan sürücü tercihi yapıp ‘’Sonraki’’ butonuna tıklayın.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Program tarafından yapılan taramanın ardından telefonunuzda bulunan klasörler karşınızda olacaktır. Kurtarmak istediğiniz klasörü seçip ‘’Kaydet’’ butonuna tıklayın.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Son olarak kurtarılmak için seçilen klasörlerin kaydedileceği alan seçilmelidir. Bu seçimden sonra, silinen dosyaları kurtarma işlemi hızlı bir şekilde başlamış olacaktır. Bu işlemin süresi, kurtarılmak istenen dosya ve klasörlerin boyutuna göre değişmektedir.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Android telefonda silinen dosyaları geri getirme adlı içeriğimizin sonuna geldik. Yukarıda yer alan işlemleri doğru bir şekilde uygulamanız halinde telefonunuzda silinen dosyalara tekrar erişim sağlayabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

95 Yorum

 1. Merhaba. Telefonum 10 gün önce şarjdan çıkarma anında kapandı 10 dk boyunca açılıp kapanma devam etti 10 dk sonunda pin kodu ekranına geldi şifreyi girdiğimde telefonu ilk aldığımda olan ekran geldi telefonu tanıtmaya başladı daha sonra galeriye baktım çöp kutusu da dahil olmak üzere bütün fotoğraflar telefondaki bütün uygulamalar silinmiş 9 yakın telefoncuya gittim çoğu rutubet ıslanma bı iki telefoncu da virüs kapmış olabilir o yüzden kendini sıfırladı şeklinde konuştu. Fotoğraflar benim için çok önemli herhangi şekilde bu fotoğraflara ulaşma imkanı var mı ne olur yardım edin cihaz Casper VIA plus.

  1. Merhaba, cihazın açılması sizin için en büyük avantaj olmuş. Yukarıda yer alan programlar recovery işlemi yaptınız mı? İsterseniz ilk olarak bu işlemi uygulamaya çalışın. Sorun yaşadığınız yerde biz buradan yardımcı oluruz.

 2. Merhaba samsung note 4 ve 5 telefonların da son silinen uygulaması var mı bilginiz varsa yardımcı olur musunuz lütfen.

 3. Telefonuma format attım fakat fotoğraflarım googledaki hesabımda yok, bulamıyorum, format öncesinde googledaki hesabımda var, nasıl yükleyecem bu fotoğraf ve videoları tekrar yardımcı olur musunuz?

  1. Merhaba, bilgisayarınız üzerinden http://photos.google.com/ giriş yapın, ardından menü içerisinden “Çöp Kutusu” seçeneğine tıklayın. Bu işlemleri takip ederek silinen fotoğraflarınıza ulaşmaya çalışır mısınız?

 4. Merhaba usb hata ayıklama modu açık olduğu halde hata veriyor yardımcı olur musunuz?

 5. Arkadaş yazmışsın iyi de dön bir bak yazdığına. Millet onlarca yorum yapmış, olmuyor diye. Kafana göre bir şeyler yazıp gitmeyle oluyor mu? Dön bir uğra bak paylaştığın sayfaya…

  1. Merhaba, haklısınız… Bu zaman aralığında çok anlamsız bir yoğunluğumuz söz konusu oldu. Fakat “Kafana göre bir şeyler yazıp gitmeyle oluyor mu?” bunu derseniz gerçekten hakkımıza girmiş olursunuz. Herhangi bir maddi beklenti olmadan sadece ve sadece gönüllülük esasında buradaki kullanıcılarımızın bilgisayarına bağlantı sağlayıp özel olarak ilgilendik ve yardımcı olduk. Bunu yaparken tüm işleri bir tarafa bıraktık.

   Fakat yine de hak veriyorum. Hak verme sebebim yazımız içerisinde olan yazılım bazı cihazları tanımıyor. Bizde bunun farkına sizler yorum yapınca anlayabiliyoruz. Bu konuda ekibimizdeki uzman arkadaşlar ve ben içeriğimize güncelleme vereceğiz. Ve yorum yapan tüm arkadaşların mail adresine bilgilendirme sağlayacağız…

   1. Merhaba yardımcı olur musunuz hata ayıklama modu açık ama telefonu görmüyor.

    1. Merhaba, sorun yaşayan tüm kullanıcılara yardımcı olacağız. Fakat öncelikle içeriği güncellememiz gerekmektedir. Bu konuda biraz beklemenizi rica edeceğiz…

     1. Merhaba Telefonum fabrika ayarlarına geri döndü bütün bilgilerim kayboldu telefonum note 3 tekrar bilgilerimi nasıl geri alabilirim önerdiğiniz programı yükledim fakat hata veriyor. Lütfen yardımcı olur musunuz?

      1. Merhaba, tabii ki yardımcı olamaya çalışalım. Yaşadığınız hata nedir ve yaptığınız işlemleri eksiksiz olarak iletir misiniz?

   2. Samsung note8 android telefon kullanıyorum. Telefonumun “Samsung Notes” içine yazdığım metin halindeki notları yanlışlıkla sildim. Bu uygulamayı herhangi bir hesaba da senkronize etmemiştim.

    Arkadaşlar lütfen yazdığım o metin halindeki notlarımı nasıl geri getirebilirim varsa bir çözüm yolu yardım edin. Bittim ben resmen bi sürü notlarım vardı.

 6. Merhabalar çoğunluktaki sorun bende de var çözümü mevcut mudur nasıl halledebiliriz

 7. Herşey tamam da en son “Android cihaz algılandı yok… Lütfen USB hata ayıklamayı etkinleştirin ve Android cihazı USB kablosu ile bağlayın” hatası veriyor. Bağlanmıyor yani…

  1. Bende de bu hata mevcut bütün yolları denedim. Uyumluluk sorunu giderme, yönetici olarak başlatma. Hepsi ama olmuyor kurtarmak istediğim dosyalar ise fotoğraf.

 8. Xiaomi Mi 6 telefonumda silinen resimleri geri getirmek için çalışıyorum. 7-Data Recovery programını bilgisayara yükledim. Dediğiniz adımları takip ettim. Ancak “Android aygıt algılanmadı. Lütfen USB hata ayıklamayı etkinleştirin ve Android cihazı USB kablosu ile bağlayın” şeklinde ikaz veriyor ve tlf bağlanamıyor. Ne yapmam lazım? Teşekkürler.

 9. Merhaba, Xiaomi Mi Note 3 cihazımla bağlanmaya çalışıyorum, hata ayıklamayı da açmama rağmen Android aygıt algılandı yok. Şeklinde hata alıyorum. Orijinal USB kablosuyla bağlanıyorum fakat olmuyor. Destek olabilir misiniz?

  1. Merhaba, kurtarmak istediğiniz dosya nedir? Öğrenebilir miyim. Yakın zamanda bununla ilgili birkaç düzenleme sağlayacağız. Kesin çözüm için.

   1. Hocam üstteki arkadaştaki sorunun aynısı bende de var Lenovo Vibe K5 Note kullanıyorum müzik indirmek için zuzu music isimli bir uygulama kullanıyordum onu silince o uygulamadan indirdiğim tüm müzikler silindi hata ayıklamayı da açmama rağmen Android aygıt algılandı yok. Şeklinde hata alıyorum. Orijinal USB kablosuyla bağlanıyorum fakat olmuyor.

  2. Android aygıt algılandı yok. Lütfen USB hata ayıklamayı etkinleştirmek ve android cihaz bir usb kablosu ile bağlayın yazıyor. Merhabalar kolay gelsin telefonumda 6 yıllık resimlerim videolarım var yanlışlıkla fabrika ayarına döndü ve bu programı yükledim fakat üstte yazdığım hatayı veriyor.. Lütfen yardımcı olur musunuz. Teşekkürler.

 10. Ben telefondan yanlışlıkla dosyaları karıştırıp kalıcı olarak sildim fotoğraflar silinmiş geri getirebilir miyim ?

  1. Merhaba, tabii ki geri getirebilirsiniz. Yazımız içerisindeki yazılım ile bunu sağlamak mümkün. Eğer sorun yaşarsanız bunu bizlere bildirebilirsiniz. Ayrıca yakın zamanda bu konuyla alakalı bir güncelleme de sağlayacağız içeriğimize…

 11. Ne yaptıysam usb bağlantısı olmadı, aygıt bulunamıyor diye hata alıyorum hocam acil yardım. Teşekkürler.

  1. Merhaba, bu konuda sorun yaşayan kullanıcılarımız için gerek içeriğimiz gerekse ek çözümler sağlanarak mail yoluyla bilgi ileteceğiz. Kurtarmak istediğiniz dosya nedir?

 12. Merhaba. Bütün aşamaları sorunsuz bir şekilde yapmama rağmen hata veriyor. Bilgisayar usb yi algılıyo hata giderme uygulaması da açık, yönetici olarakta çalıştırdım fakat yine de algılamıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba, bu sorun diğer yorumlarda da gündeme geldi. İnanın yukarıdaki işlemlerin akabinde nasıl bu sorunla karşılaştığınızı bende merak eder oldum. Size özel olarak yardımcı olup, sorunun kaynağını çözmeye çalışacağım. Bu vesile ile bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlara da yardımcı olmuş oluruz… İletişim sağlandı

   1. Gerçekten çok mutlu olurum. Çünkü dediğiniz gibi yapıyorum fakat aynı hatayı vermeye devam ediyor, algılamıyor. Bende anlamadım.

    1. Mail yoluyla iletişim sağlandı. Tüm detaylar aktarıldı. Gün içerisinde özel olarak yardımcı olacağız. Yapılan ve hataya sebep olan tüm detaylar işlem sonrası buradan diğer ziyaretçilerimize aktarılacaktır.

 13. Merhaba telefonumu bilgisayara bağlayıp yanlışlıkla sakladığım bütün resimlerimi geri yükleyebilir miyim acaba?

  1. Merhaba, silinen dosyalar olmadığı için bu yöntem işe yaramayabilir. Dosya yöneticisi üzerinden gizlenen fotoğraflara ulaşmaya çalıştınız mı? Eğer konuya hakim değilseniz, kapsamlı olarak yönlendirme sağlayabilirim.

 14. Merhaba ben de yanlışlıkla çektiğim videoyu sildim belli bir süreye kadar geri alabilir miyim, örneğin 3 ay sonra geri yükleyebilir miyiz? Teşekkür ediyorum başarılar dilerim.

  1. Merhaba, süre çok uzun olmadığı sürece geri getirme olasılığı yüksek olmaktadır. Fakat silinen verileri 100% kurtarma garantisini hiçbir yazılım vermemektedir.

   1. Telefonundan yanlışlıkla tüm fotoğrafları sildim fotoğraf yedekleme de yapmıyordu hepsi gitti dosyalar kısmından sildim nasıl geri alabilirim bir sürü güzel fotoğraflarım videolarım vardı :(

    1. Merhaba, yukarıdaki veri kurtarma programı ile silinen fotoğrafları ve videoları kurtarma şansınız var. Bu programı deneme imkanınız oldu mu? Eğer arzu ederseniz işlem aşamasını uygulamayı deneyin, takıldığınız noktalarda size buradan yardımcı olalım.

 15. Facebook programını sildim yanlışlıkla geri getirebilir miyim?

  1. Merhaba, kullandığınız mobil işletim sisteminin uygulama mağazasına giriş yaparak “Facebook” uygulamasını tekrar yükleyebilirsiniz.

 16. Merhaba; usb hata ayıklama modunu açmama rağmen pc cihazı görmüyor. Tam olarak şu hatayı veriyor; ANDROİD AYGIT ALGILANDI YOK. Yardımınızı rica ederim.

  1. Merhaba, USB hata ayıklama modunun etkinleştirildiğinden emin misiniz? Bu kontrolü yapıp geri dönüş sağlar mısınız?

  1. Merhaba, “Öncelikle buradan 7-Data Recovery programını bilgisayarınıza indirin.” metni içerisinde yer almaktadır.

  1. Merhaba, öncelikle sitemizde yer alan konuların geneli tam emin olunup, gerekirse birebir test yapılarak siz kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Yorum yapan kullanıcılar genellikle sorun yaşayan kullanıcılar. Elimizden geldiği kadar yorum yapan kullanıcıların sorunlarıyla ilgilenmekteyiz. Sizin bile bu yorumunuzu onaylayıp, cevaplamak bile size olan alakayı gösterir. Biz ve bizim gibi emek verip, siz kullanıcılar için çabalayan sitelere, verilen emekler için saygılı olmayı öneriyorum…

 17. Merhaba programa giriyorum lakin usb bağlanma hatası veriyor söylediğiniz her şeyi denedim ama hala olmadı yardım ederseniz sevinirim.

  1. Merhaba, orijinal USB kablosuyla mı işlem yapıyorsunuz?

  1. Merhaba, cihaz ile yazılım arasındaki bağlantıda sorun var. Bağlantı kablonuz ile USB portunu kontrol edin.

 18. Telefonu hata ayıklamasını açmama rağmen hata alıyorum. Gmail üzerinden irtibat kurabilir miyiz? **********@gmail.com

  1. Merhaba, gizliliğiniz sebebiyle mail adresini gizledim. Bu konuya dikkat etmenizi öneriyorum. İsterseniz karşılaştığınız hatayı öncelikle belirtin, konu hakkında yardımcı olmaya çalışalım.

  1. ”Ayarlar” > ”Cihaz Hakkında” veya ”Telefon Hakkında” > ”Yazılım Bilgisi” > ”Yapım Numarası” İşlem adımlarını takip edebilir misiniz?

 19. Telefonumdan 10 ay kadar öncesine ait silinmiş fotoğraflara ulaşmam gerekiyor çok önemli birçok program denedim ancak olmuyor yardımcı olur musunuz? lütfen.

  1. Merhaba, yukarıda belirttiğimiz programı denediniz mi? Ayrıca verilerin üzerinden uzun bir zaman geçtiği için, kurtarılma olasılığı da biraz daha azalmaktadır. Bu genel data recovery (Veri Kurtarma) işlemleri için geçerlidir.

  1. Merhaba, herhangi bir root gerektirmez. 1 GB veri için ücretsiz destek sunmaktadır.

  1. Rica ederiz. Ne zaman yardıma ihtiyacınız olursa biz buradayız.

  1. Hayır. Bunu bilgisayarınız üzerinden gerçekleştiriyorsunuz.

 20. Sağolun. Geliştirici seçenekleri etkin ama uygulamayı hala kullanamıyorum.

  1. Rica ederiz. Programı bilgisayarınıza indirip, yüklemeniz ve ardından yukarıdaki işlem aşamalarını uygulamanız gerekmekte.

  1. Samsung Galaxy J2 modeline göre geliştirici seçenekleri: ”Ayarlar” > ”Cihaz Hakkında” veya ”Telefon Hakkında” > ”Yazılım Bilgisi” > ve sonra olarak ”Yapım Numarası” seçeneğine birkaç defa dokunarak geliştirici seçeneğini aktif edebilirsiniz.

 21. Merhaba ben telefonuma şifre koydum desen simdi hatırlayamıyorum içinde önemli dosyalarım var bana ulaşabilir misiniz?

  1. Merhaba, buradan yardımcı olmaya çalışalım isterseniz. @Ozge melek

 22. Kusura bakmayın yorumlar bende gözükmedi de göndermedi sandım. O yüzden fazla oldu.

 23. İyi günler USB ayıklama modunu açamıyorum çünkü geliştirici seçenekleri bulamıyorum. Yardımcı olur musunuz

  1. Merhaba, tabii ki yardımcı olmaya çalışalım. Hangi marka, model cihaz kullanıyorsunuz?

 24. Merhaba Ben önbellek verilerini temizledim fotoğraflar videolar müzik vb. çoğu gitti bunu yaptım mı hepsi geri gelecek mi?

  1. Merhaba, veri kurtarma programları 100% verilerin geri getirileceğini garanti sunmaz. Bu nedenle kesin olarak verilerin kurtarılacaktır dememiz doğru olmayacaktır. Fakat yazımız içerisinde belirttiğimiz program alanında iyidir.

 25. Note 5 Samsung USB Ayıklama açık olmasına rağmen olmuyor açık değil hatası veriyor. Neden Üstad… :)

  1. Merhaba, cihaz ayarlarını tekrar kontrol etmenizi öneriyoruz. Eğer mümkünse ”USB Hata Ayıklama Modu” açıldıktan sonra telefon ve programı yeniden başlatın.

   1. Cihazı tanımama nedeni şu problem dolayısıyla; ilk önce programı yönetici olarak çalıştırmadan önce telefonu pc’ye bağlıyoruz. Daha sonra programı yönetici olarak çalıştırıyoruz. Sonucunda program telefonu görüyor. Kolay gelsin.

 26. Merhabalar telefonumun takvim uygulamasında kaydettiğim veriler takvimi güncelledikten sonra kayboldu ama 2018 yılındaki şeyler duruyor sadece 2019 yok

  1. Merhaba, hangi marka cihazda bu sorunu yaşadınız? Cihaza yönelik yardımcı olmaya çalışalım.

 27. USB kablosu ile telefonum bağlı hata ayıklama modu açık uygulamayı yönetici olarak çalıştırıyorum hala hata veriyor.

  1. Merhaba, hata metnini bizlere iletebilir misiniz? Konuya daha hakim olmak için.

  1. Merhaba, Genel Olarak Silinen Tüm Verileri Kurtarabilme Olanağı Sağlamaktadır.

 28. Merhaba uygulamayı indirdim gereken herşeyi yaptım ama program çalışmayı durduruyor yönetici olarak çalıştırı da denedim ama açılmıyor sürekli kapatılıyor

  1. Merhaba, Program Tarafımızca Test Edildi. Böylesi Bir Problem Olmaması Gerekiyor. Birde Bu Yöntemi Deneyin: Program Simgesine Sağ Tıklayın, Gelen Seçeneklerden ”Uyumluluk Sorunu Giderme” Ardından Açılan Pencereye ”Önerilen Ayarları Deneyin” Seçeneğine Tıklayıp ”Programı Sına” İle Sorunun Devam Edip Etmediğine Bakın.

 29. Kolay gelsin android kurtara tıkladıktan sonra, sonraki deyince usb kablo hatası veriyor ama bilgisayarda ayarlarda gözüküyor yardımcı olur musunuz?

  1. Merhaba, Teşekkür Ederiz. Cihazınızda ‘’USB Hata Ayıklama Modu’’ Aktif mi? Bu Konuda Gerekli Kontrolleri Yapmanızı Önermekteyiz.

 30. Hocam bende usb hata ayıklama açık olmasına rağmen hata veriyor. Aygıt bulunamadı diyor. Halbuki telefonun klasörü bilgisayarımda açılıyor ama program algılamıyor sebebi nedir.

  1. Merhaba, Bir Önceki Yorumda Bahsettiğimiz Gibi Programı ‘’Yönetici Olarak Çalıştır’’ Seçeneği İle Başlatmak Soruna Çözüm Olabilir.

 31. Çalıştıramadım. Telefonu takıyorum ve hata ayıklamayı aktif hale getiriyorum (her zaman aktif) programı çalıştırmaya çalışıyorum (Android seçip sonra ki butonuna tıklıyorum) ve bu program yanıt vermeyi durdurdu programı kapat uyarı ekranı çıkıyor ve program kapanıyor. Yaklaşık 10-20 defa denedim ama her zaman aynı sorunu verdi. Windows 8 kullanıyorum. Tam olarak bu sorunu nasıl çözebilirim?. Ve telefona root atmak zorunda mıyım? Rootsuz telefonlarda bu uygulama aynı başarıyı verir mi? Cevaplarsanız sevinirim. teşekkürler.

  1. Merhaba, Root Yapılmasına İhtiyaç Duyulmamaktadır. Sorun İçin İlk Önerimiz İse; Program Simgesine Sağ Tıklayın. Ardından Gelen Seçenekler İçerisinden ‘’Yönetici Olarak Çalıştır’’ Seçeneği İle Programı Çalıştırın. Bu Şekilde Programı Tekrar Kullanmayı Deneyebilir misiniz?

  1. Merhaba, Öncelikle Bu Konudaki Uyarınız İçin Teşekkür Ederiz. Gerekli Güncelleme Yapıldı Ve Test Edildi.

 32. Selamlar bunun bir süresi var mı acaba yanlışlıkla fabrika ayarlarına dönülen ve aradan 15-16 ay geçmiş telefondan geri getirebilir mi acaba?

  1. Merhaba, Veri Kurtarma Programları Silinen Dosyalarınızı Kesin Olarak Kurtarma Garantisi Vermez. Buna Silinen Verinin Süresi de Dahildir. Bu Sebepten Her İhtimale Karşı Veri Kurtarma İşlemini Deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu