Anasayfa » Mobil » Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Akıllı telefonlarda zaman zaman karşılaşılan teknik sorun veya kullanıcı hatası nedeni ile veri kaybı yaşanmaktadır. Yaşanan bu durum için yapılması gerekenleri bu içeriğimizde sizlerle paylaşıyoruz. İçeriğimizde yer alan adımların doğru bir şekilde uygulanmasıyla silinen dosyaları hızlı ve basit bir şekilde geri getirmek mümkündür.

Dosyaları kurtarma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek ancak güvenilir ve olumlu sonuca yönelik bir programın kullanılması ile mümkündür. Bu doğrultuda bir seçim yapmak gerekirse, memnuniyet düzeyi en yüksek olan 7-Data Recovery programı tercih edilmelidir.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Bu program, Android telefonlarda silinen dosyalar için çözüm oluşturma kapasitesine sahiptir. Oldukça hızlı bir veri kurtarma programı olmakla birlikte silinmiş olan fotoğraf, ses, belge gibi tüm verileri kolay bir şekilde geri getirecektir.

Android telefonda silinen dosyaları geri getirme işlemlerini iki aşama olarak aşağıda yer vermekteyiz. İlk aşamada yer alan işlemler yapılmadan ikinci aşamaya geçilmemesi gerekmektedir. Gerekli işlem aşamalarını doğru olarak uygulamanız halinde silinen dosyaları kolaylıkla kurtarabilirsiniz.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme : İlk Aşma

  • Öncelikle buradan 7-Data Recovery programını bilgisayarınıza indirin.
  • Program kurulumunun ardından program hemen açılmamalıdır.
  • Programa giriş yapılmadan hemen önce, telefonun ‘’Ayarlar’’ kısmına girilmeli, ardından ‘’Geliştirici seçenekleri’’ sekmesine tıklayarak, ‘’USB Hata Ayıklama Modu’’ aktif hale getirilmelidir.
  • Hata ayıklama modunun, etkili hale getirildiğine emin olunduktan sonra kurulumu tamamlanmış olan veri kurtarma programı da açılabilir.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme : İkinci Aşma

Açıldıktan sonra kullanıcılar, uygulamanın oldukça basit ve kolay kullanılabilir olma özelliğini keşfedeceklerdir.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Açılış ekranında birçok kurtarma seçeneği kullanıcının önüne çıkacaktır. Android kullanıcıları bu seçeneklerden ‘’Android Kurtar’’ olanını tercih etmelidir.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Bu basit adımdan sonra, cihazın uygulama tarafından tanınması gerçekleşecektir. Bu ekranda yer alan ‘’Sonraki’’ butonu ile devam edelim. Eğer telefonun tanımlanmasında bir sorun yaşandı ise, usb hata ayıklama modu ayarlardan tekrar kontrol edilmelidir.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Akıllı telefonunuzun sürücüsünün yer aldığı ekran çıkacaktır. Buradan sürücü tercihi yapıp ‘’Sonraki’’ butonuna tıklayın.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Program tarafından yapılan taramanın ardından telefonunuzda bulunan klasörler karşınızda olacaktır. Kurtarmak istediğiniz klasörü seçip ‘’Kaydet’’ butonuna tıklayın.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Son olarak kurtarılmak için seçilen klasörlerin kaydedileceği alan seçilmelidir. Bu seçimden sonra, silinen dosyaları kurtarma işlemi hızlı bir şekilde başlamış olacaktır. Bu işlemin süresi, kurtarılmak istenen dosya ve klasörlerin boyutuna göre değişmektedir.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Android telefonda silinen dosyaları geri getirme adlı içeriğimizin sonuna geldik. Yukarıda yer alan işlemleri doğru bir şekilde uygulamanız halinde telefonunuzda silinen dosyalara tekrar erişim sağlayabilirsiniz.

Yazar Mehmet Karaman

Bilişim hizmetleri veren özel şirketlerde çalışmalarım oldu. İlgi alanım Teknoloji, Bilgisayar ve Webmaster . Bilgi paylaşımını seviyorum ve burada sizlere kaliteli konuları sunmaya çalışıyorum. Yazdığım konular hakkında yorum yazabilir görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

4 yorum

  1. Merhaba, Veri Kurtarma Programları Silinen Dosyalarınızı Kesin Olarak Kurtarma Garantisi Vermez. Buna Silinen Verinin Süresi de Dahildir. Bu Sebepten Her İhtimale Karşı Veri Kurtarma İşlemini Deneyebilirsiniz.

  2. Selamlar bunun bir süresi var mı acaba yanlışlıkla fabrika ayarlarına dönülen ve aradan 15-16 ay geçmiş telefondan geri getirebilir mi acaba?

  3. Merhaba, Tabii ki Verileri Kurtarma Şansınız Var.

  4. Hocam tele format atılmışsa yine de getirebilir miyiz

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*