Mobil

Android Reklam Kaldırma ve Virüs Temizleme

Android akıllı telefonlarda reklam engelleme ve virüs temizleme uygulamaları ile akıllı telefonunuzun daha iyi çalışmasına ve istenmeyen reklamların engellenmesini sağlıyabilirsiniz. Android akıllı telefonunuzda reklam görmekten sıkıldıysanız yazımızda bu sorunun üstesinden geleceğiz.

Uygulamalar içinde çıkan reklamlar bir hayli canınızı sıkıyor öyle değil mi? Bu reklamlar malum hem pil ömrünü tüketiyor hem de internet paketinizden yiyor. Bu nedenle, reklam kaldırma uygulamaları bu konuda işinize çok yarayacak.

Fakat reklam kaldırma uygulamalarına geçmeden önce ilk olarak telefonunuzdaki reklam yaratan virüslerin varlığından bahsedeceğiz. Bu virüsler de telefonunuzda sürekli reklamla karşılaşmanıza neden olmaktadır. Önce bu virüslerin temizliğini yapalım ve ardından uygulamaları telefonunuza yükleyelim. Böylece gıcır gıcır, reklamdan arınmış bir telefona sahip olun.

Telefondaki Reklam Virüsleri Temizleme

Android Reklam Kaldırma ve Virüs Temizleme

Reklam virüsü denince akla gelen meşhur virüsler malware yazılımlarıdır. Malware yazılımları son dönemlerde akıllı telefonları hedef almış bulunmaktadır. Bunun sonucunda, telefonunuzda istenmeyen reklamlar, açılır pop-up reklamları gibi sonuçlar doğurmaktadır.

Reklam kaldırma uygulamalarını yüklemeden önce eğer telefonunuzda sürekli reklam barınıyorsa bir temizlik yapmak şarttır. Haydi, ilk olarak telefonunuzda virüs olduğundan şüpheleniyorsanız, bu virüsleri kaldırma için bir temizlik yapalım.

Nasıl Temizlenir ?

Öncelikle uygulama yöneticisine girerek kaynağını bilmediğiniz uygulamaları kaldırmakla işe başlayalım. Bunun için yapılacak şey, telefonunuzun önbelleğini temizlemek olacaktır.

  • Ayarlar>Uygulamalar>Uygulamaları Yönet menüsünü takip ediniz.
  • İnternet uygulamasını bulunuz ve tıklayınız.
  • “Verileri Temizle” butonunu göreceksiniz. Bu butona basın ve daha sonra telefonunuzu yeniden başlatın.

Bu adımlardan sonra hala istenmeyen reklamları almaya devam ediyorsanız sizinle birlikte bir uygulama indirelim. Uygulamanın adı, MalwareBytes. Bu uygulamayı bu linkten İNDİRİN ve sonra telefonunuzda bir temizlik yapın. Şimdi ise reklam kaldırma uygulamalarını indirelim ve telefonunuzu tüm reklamlardan arındıralım.

Android İçin Reklam Kaldırma Uygulaması

Android Reklam Kaldırma ve Virüs Temizleme

Android reklam engelleme uygulamaları oldukça fazla. En iyi iki tanesini sizinle paylaşalım.

1.Android İçin Adblock Tarayıcı

Masaüstü için en popüler kullanıcı iken artık Android telefonlar için de mevcut. Tüm web üzerindeki reklamları bu uygulama ile engelleyebilirsiniz.

UYGULAMA SAYFASI

2.Free Adblocker Browser

Reklamsız bir web deneyimi yaşamak istiyorsanız yükleyebileceğiniz bir uygulamadır. Reklamları, açılır pencere reklamlarını ve reklam videolarını engeller. Oldukça kullanışlı bir uygulamadır.

UYGULAMA SAYFASI

Canınızı sıkan tüm reklamları engelleyen ücretsiz uygulamalardır. İnternet sitelerinin daha hızlı açılmasını sağlayan bu uygulamalar ile tüm reklamlardan kurtulabilirsiniz. Afiş reklamları, açılır pencere reklamları, video reklamları gibi istemediğiniz tüm reklamları bloke eder.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu