Anasayfa » Mobil » Android Önbellek Temizleme İçin Uygulamalar

Android Önbellek Temizleme İçin Uygulamalar

Andorid’de önbelleği temizleme ihtiyacı genellikle bol miktarda uygulama barındırma sonucunda ortaya çıkmaktadır. Telefonunuzda çok fazla uygulama var ise bunun neticesinde Andorid cihazınızda yavaşlama, kasılma, ani kapanmalar gibi canınızı sıkacak sorunlar ortaya çıkmaktadır. Siz her ne kadar bir uygulamayı kullanmasanız bile bu uygulama eğer telefonunuzda mevcutsa arka planda çalışmasını devam ettirmektedir. İşte bu nedenle cihaz çok fazla enerji tüketmekte ve önbelleği yavaşlatmaktadır.

Android Önbellek Temizleme İçin Uygulamalar 1

Sadece bu kadar da değil… Bunun yanında cihazınıza daha önceden yüklediğiniz ve sildiğiniz uygulamaların kalıntıları da cihazınızın önbelleğinde kalmaktadır, her ne kadar siz uygulamayı sildiğinizi düşünmüş olsanız bile durum sandığınız gibi değildir. Tüm bunlardan kurtulmak ve cihazınızın eski performansına kavuşmasını istiyorsanız yapmanız gereken, Android’de önbelleği temizleme işlemidir. Telefonunuza önbellek temizleme için oluşturulmuş uygulamaları yükleyerek bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Şimdi, sizler için en iyi Android’de önbelleği temizleme uygulamalarını sunmak istiyoruz.

Clean Master Uygulaması

Android Önbellek Temizleme İçin Uygulamalar 2

Önbellek temizleme için en iyi uygulama Clean Master’dır. Çok kolay kullanılan ve basit arayüzü ile dikkat çeken uygulamanın performansı da oldukça övülmeye değer! Uygulama sayesinde, telefonunuzda geçmişi olan uygulamaların geçmiş bilgilerini silmekte, arka planda çalışan uygulamaları kapatabilirsiniz. Bunun yanında istemediğiniz dosyalar için temizlik yapabilirsiniz.

UYGULAMA SAYFASI

Android Cleaner Uygulaması

Android Önbellek Temizleme İçin Uygulamalar 3

Android Cleaner’ın en güzel özelliği, hangi uygulamanın ne kadar RAM tükettiğini göstermesidir. Bu sayede hangi uygulamanın cihazınızı yavaşlattığını öğrenebilir ve buna uygun olarak önbellek temizleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Diğer uygulamalardan ayıran en önemli özelliği ise donanım ve işletim sisteminize ait verileri size sunabilmesidir.

UYGULAMA SAYFASI

AVG Memory & Cache Cleaner Uygulaması

Android Önbellek Temizleme İçin Uygulamalar 4

AVG, antivirüs ve güvenlik yazılımları ile yıllardır kaliteli bir firmadır. Firma sadece bilgisayarlar için değil aynı zamanda Android’de önbelleği temizleme konusunda da kolları sıvamış bulunmakta. Önbellek temizleme uygulaması ile mesaj tarihçesini, önbelleği, web tarayıcısını temizlemeye yaramaktadır. Uygulamayı hiç tereddüt etmeden yükleyebilirsiniz.

UYGULAMA SAYFASI

Buna benzer pek çok uygulama bulmanız mümkün. Fakat emin olun ki sizin için seçtiklerimiz kadar kapsamlı ve kaliteli uygulamalar bulmanız zor. En çok indirilen ve en çok performans alınan uygulamalar sizin için seçtiklerimiz. Eğer Android cep telefonunuzda önbellek ile ilgili sorun yaşıyorsanız hiç vakit kaybetmeden uygulamaları edinebilirsiniz.

Yazar Mehmet Karaman

Bilişim hizmetleri veren özel şirketlerde çalışmalarım oldu. İlgi alanım Teknoloji, Bilgisayar ve Webmaster . Bilgi paylaşımını seviyorum ve burada sizlere kaliteli konuları sunmaya çalışıyorum. Yazdığım konular hakkında yorum yazabilir görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*