Mobil

Android Cihazlarda Daha Hızlı İnternet

Android cihazınızda yavaş internet hızından bunalıp daha hızlı internet kullanımına sahip olmak için çeşitli pratik uygulamalar kullanabilirsiniz. Mobil cihazlar üzerinde kullanılan internet her ne kadar pratik olsa da yavaş internet hızları kullanıcılar için can sıkıcı bir durum olabiliyor.

Bunun için de cihazınıza internet hızınızı artıracak bir tarayıcı ya da uygulama indirerek internet erişim hızınızı artırabiliyorsunuz. İsterseniz Android cihazınıza yükleyeceğiniz internet hız testi uygulaması ile internet bağlantı hızınızı test edebilirsiniz.

Android cihazınız için uygulama tavsiyesi olarak UC Browser Mini, Internet Booster ve son olarak Mobile Speed Test uygulamalarını google play üzerinden yükleyebilirsiniz. UC Browser Mini ve Internet Booster uygulaması ile Android cihazınız üzerinden internet gezintisini daha hızlı sağlayabilirsiniz.

UC Browser Mini Uygulaması

Android Cihazlarda Daha Hızlı İnternet

Android sistemli cihazınız üzerinden internete daha hızlı erişim sağlamak ve internette hızlı bir şekilde gezinmenize yardımcı olacak bir tarayıcıdır. Kolay arayüzü ile Android’ ler de bulunan tarayıcılara iyi bir alternatif olarak kullanılıyor. Ücretsiz olarak kullanım imkanı olan tarayıcıda Android kullanıcılarının aradığı bir çok özellik mevcut.

Kullanıcılar arasında popüler bir mobil tarayıcısı olarak kullanılan UC Browser Mini, hızlı modu sayesinde daha az veri kullanarak, internette daha hızlı sörf yapma imkanı sunar. Daha hızlı dosya indirmek için indirme yöneticisinden faydalanarak stabil indirme hızıyla internetten indirmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet sekmeleri arasında daha hızlı geçiş imkanı sunarken ses komut sistemiyle daha hızlı aramalar yapmanız için de yardımcıdır.

Tarayıcının sağladığı tam ekran modu ile çevrimiçi videoları tam ekran boyutunda oynatabilirsiniz. İnternet sayfalarından hem daha hızlı gezinebilmek hem de mobil uyumu sağlamak için size optimize edilmiş bir ekran düzeni sunar. Android cihazınızı gece kullanımı sırasında karanlıkta gözlerinizi koruyan gece modu sayesinde daha rahat bir web gezinmesi imkanına sahipsiniz.

UYGULAMA SAYFASI

Internet Booster Uygulaması

Android Cihazlarda Daha Hızlı İnternet

Android cihazınızda interneti daha hızlı kullanmanız için sinyal gücünü iyileştirmeyi sağlayan ücretsiz bir uygulamadır Internet Booster. Uygulama, cihazınızın 3G ile birlikte veri bağlantısını analiz ederek internetinizi daha hızlı bir düzeye çıkartır.

Uygulamayı kullanabilmek için cihazınıza yüklemiş olduğunuz İnternet Booster uygulamasını açarak cihazınıza internet bağlantısını etkinleştiriyorsunuz. Uygulama internet sinyallerini arayacak ve siz uygulamada analiz et seçeneği ile telefon ayarlarınızı kontrol etmesini sağlayacaksınız. Daha sonra Booster butonuna basarak internet hızınızı artırabileceksiniz. Uygulama telefonunuzu optimize ederek internet yavaşlaması için sebepleri bularak düzenler.

Internet Booster ile daha hızlı bir internet bağlantı hızına erişirken sizin dosyalarınızı daha hızlı indirme ve yükleme hızına erişmenize yardımcı olur. İnternet üzerinde videoları izlerken ki oluşan hız sorunları konusunda size yardımcı olur. Ağ performansınızı artıran uygulama şebeke operatörleri ile çalışır. Aynı zamanda radyo çekim gücünüzü de artırmakta size yardımcı olan bir Android internet hızlandırma uygulamasıdır.

UYGULAMA SAYFASI (Kaldırıldı)

Mobile Speed Test Uygulaması

Android Cihazlarda Daha Hızlı İnternet

Android cihazınızda internet hız testi yapmak isteyen kullanıcılar için hız testi yapma imkanı sağlayan bir uygulamadır. İnternet üzerinde bağlantı hattınızın ortalama olarak bağlanma ve dosya indirme gezinme hızlarını görebilirsiniz isterseniz bunları kayıt altına da alabilirsiniz.

Android cihazınızı yormayacak pratik bir internet hızı testi olarak bilinen Mobile Speed Test uygulaması yaklaşık otuz saniye gibi bir süre içerisinde internet hızınızı analiz edebilir. Uygulama size internet bağlantı, indirme, yükleme ve pingleme süresi hakkında bilgi verirken bu bilgileri gerçek zamanlı olarak sağlar.

Cihazınızda yaptığı test sonucunda internet hızınız hakkında size rapor olarak sonuçları sunar. Daha eski yaptığı test sonuçlarını da kaydederek böylece karşılaştırma ve kayıt altında tutmanızı sağlar. İnternet hızınız hakkında test yapmaya ihtiyaç duyuyorsanız yaptığınız işlemlere ve zamanlamaya göre cihazınızın size sağladığı internet hızı hakkında bilgi almak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

UYGULAMA SAYFASI
Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu