Anasayfa » Mobil » Android APK Yükleme Nasıl Yapılır

Android APK Yükleme Nasıl Yapılır

Android APK Yükleme : Android işletim sistemine sahip cihazlar oldukça yoğun kullanılmakta ve sunduğu zengin içerikler nedeniyle tercih edilmektedir. Sunduğu zengin içerikler genellikle uygulamalar ve oyunlar olmaktadır. Bu uygulama ve oyunları cihaza yüklerken telefonun market bölümüne yani Google Play Store’ye girilerek işlem tamamlanmaktadır.

Android APK Yükleme Nasıl Yapılır 1

Google Play Store sayesinde tüm uygulama ve oyunlar kolaylıkla indirilmektedir. Yalnız bu uygulama ve oyunlar yoğun ilgi gördükten sonra Google Play Store’den kaldırılabilmektedir. Bunun dışında neden APK kurulumu yapmaya ihtiyaç duyabiliriz?

  • Cihazınız uygulamayı çalıştırmasına rağmen Google Play Store aksini söylüyor olabilir.
  • Android işletim sistemine sahip tabletiniz Google Play Store’yi desteklememesi

Bu durumda alternatif yollarla bu uygulamaları cihazınıza indirebilmeniz mümkün kılınmaktadır. Yapmanız gereken, internetten indireceğiniz uygulamaların APK dosyasına ulaşmak ve telefonunuza yüklemek. APK dosyasını indirip çalıştırmanız kurulum için yeterli bir işlemdir.

Android APK Yükleme Nasıl Yapılır 3

Fakat bu yüklemeyi gerçekleştirmek için telefonunuzda birkaç değişiklik yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde telefonunuz internetten dosya indirmenize izin vermeyecek ve sağdaki uyarıyı alacaksınız. Şimdi, bu uyarıyı almamak ve APK kurulumu yapabilmek için izlenecek yolları anlatacağız.

Android APK Kurulumu Yapabilme Adımları

  • İlk olarak telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne girin.
  • “Ayarlar” menüsü açıldıktan sonra, açılan menü içeriğinden “Güvenlik” kısmına dokunun.
  • “Bilinmeyen kaynaklar” adında bir başlık göreceksiniz. İşte, değiştireceğiniz ayar budur. Buradan kapalı olan bu özelliği aktif hale getiriniz.
  • .apk uzantılı dosyaları telefonunuza yüklemek için uygulama indirmeniz gerekmektedir. Bu konuda en çok kullanılan uygulama, AppInstaller’dır.
  • Bu uygulamayı Google Play Store’ye girerek indiriniz.
  • Telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve .apk uzantılı dosyayı telefona aktarın.
  • Telefonunuz ile bilgisayarınızın bağlantısını kesin.
  • Son aşama olarak AppInstaller uygulamasını açın ve yüklediğiniz .apk uzantılı dosyayı bulup kurma işlemini gerçekleştirin.

Bütün bu işlemlerden sonra APK kurulumu yapabilmek mümkün hale gelmektedir. Yalnız dikkat etmeniz gereken husus; her siteden bu dosyaları indirmemeniz. Güvendiğiniz sitelerden bu dosyaları indirmenizi ve kurmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde telefonunuza virüs bulaşma ihtimali yüksektir.

Android APK Yükleme Nasıl Yapılır 2

APK Kurulumu Yapabilmek İçin Uygulamalar

Az önce sizlere APK kurulumu yapabilmek için telefonunuza indirebileceğiniz bir uygulamadan bahsettik. Peki, sadece AppInstaller ile mi bu işlem gerçekleşmekte? Bunun cevabı olarak sizlere APK kurulumu yapabilmek için başka uygulamaların da olduğunu söylemek istiyoruz. Bunun için telefonunuzda Play Store’ye girerek arama çubuğuna APK yazınız. Size birçok uygulamayı sunacaktır. Fakat en iyisi, sizin için seçtiğimiz uygulama AppInstaller’dir.

AppInstaller Uygulaması Apk Manager Uygulaması Apk Google Play

Yazar Mehmet Karaman

Bilişim hizmetleri veren özel şirketlerde çalışmalarım oldu. İlgi alanım Teknoloji, Bilgisayar ve Webmaster . Bilgi paylaşımını seviyorum ve burada sizlere kaliteli konuları sunmaya çalışıyorum. Yazdığım konular hakkında yorum yazabilir görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*