Mobil

Android APK Dosyası Açma Programı ve Uygulaması

APK dosyası tamamen Android mobil işletim sistemi üzerine geliştirilen paket dosya formatıdır. APK dosyalarını açmak için Android mobil işletim sistemine ihtiyaç duyurulur. Bu dosya formatını akıllı telefonlar dışında PC üzerine kurulacak emülatörler ile de kullanılabilmektedir. Günümüz mobil oyunlarının gelişmesiyle beraber artık kullanıcılar mobil oyunları bilgisayarları üzerinden de oynamaktadır. Bu durumda APK dosyası nasıl açılır? Sorusunu getirmektedir.

APK dosyasını açmak için hem bilgisayarınızı kullanabilir hem de burada sizlere aktaracağımız mobil uygulamalar ile akıllı telefonunuz üzerinden sorunsuz APK yüklemesi sağlayabilirsiniz. Akıllı telefonlar üzerinden APK açmak isteyen kullanıcılar genellikle doğru uygulamayı bulmakta problem yaşamaktadır. Sizlere en iyi APK yükleyici uygulamaları ikinci başlığımızda listeliyoruz.

APK Dosyası Açma PC: MEmu Programı

En iyi APK dosya açma programı olan MEmu, yüksek grafik çözünürlükleri ve stabil çalışmasıyla birçok mobil oyuncunun gözdesi durumundadır. Rakiplerine göre daha iyi FPS değerleri veren program, çoklu ekran desteği de sunmaktadır. MEmu programı ile APK dosyaları nasıl açılır hep birlikte inceleyelim:

1. Sistem Gereksinimleri

Bu işlemi sağlamadan önce bilgisayarınızın aşağıdaki sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun.

 • Bilgisayarınızın İşletim Sistemi: Windows 8 ve Üzeri.
 • Bilgisayarınızın RAM Miktarı: 4 – 8 GB veya Üzeri.
 • Bilgisayarınızın Ekran Kartı: GeForce GTX 1050 veya Benzeri.
 • Bilgisayarınızın İşlemcisi: Intel Core i5 8400 Soket 1151 ve Üzeri.

Eğer yukarıda sistem gereksinimlerini bilgisayarınız karşılamıyorsa APK dosya açma işlemini sağlıklı olarak sağlayamazsınız. Hata ve donmalar meydana gelebilir veya program hiç açılmayabilir.

2. MEmu Programını Bilgisayara İndirin

2020-09-21 MEmu sürümünü PC’nize ücretsiz olarak burada yer alan linkten indirebilirsiniz. Program kurulum işlemlerine En iyi 3 Emülatör içeriğimizde yer alan “2. Emülatör: MEmu” başlığından ulaşabilirsiniz

3. APK Dosyasını Açma – Yükleme İşlemi

Sizlere örnek olması adına “PUBG MOBILE LITE” oyununun APK dosyasını MEmu emülatör içerisine yükleyip, açıyoruz.

 • İlk olarak yüklediğiniz MEmu programını masaüstünde yer alan simgesinden çalıştırın.

MEmu Emülatör APK Açma

 • Program çalıştıktan sonra açmak istediğiniz APK dosyasını yukarıdaki görselde işaret edilen “APK” butona tıklayarak seçin.

MEmu Emülatör APK Yükleme

 • APK dosyasında herhangi bir sorun bulunmuyorsa, yukarıda görseldeki gibi “installing” olarak yükleme moduna geçecektir.

MEmu Emülatör APK Açma

 • Emülatör tarafından APK yüklendikten sonra “installing” yazısı kalkacak ve direkt olarak giriş sağlayabileceksiniz.

Görsel anlatımda size örnek olması açısında “PUBG MOBILE LITE” APK örneğini verdik. Yukarıda belirtilen yöntemle tüm APK dosyalarını sorunsuz olarak açabilirsiniz. Eğer yüklediğiniz APK hata veriyorsa, bu durum sistem kaynaklarınızın yetersiz olduğunu göstermektedir.

Sistem kaynaklarınız yeterli fakat yine de hata alıyorsanız, yüklediğiniz APK dosyasının hatalı olduğu anlamına gelir. Sistem gereksinimleri karşılayıp, sorunsuz APK yüklediğiniz sürece problem yaşamayacaksınız.

Mobil Uygulama İle APK Dosyası Açma

APK Dosya Açma Uygulaması

Google Play üzerinden sizlere en iyi APK dosya açma uygulamalarını bu başlığımızda listeleyeceğiz. Eğer APK dosyasını bilgisayar üzerinden değil de akıllı telefonunuz üzerinden açmak istiyorsanız, bu uygulamalar sizlere tam çözüm sağlayacak.

Uyarı: Aşağıda yer alan uygulamalardan kaynaklı yaşanabilecek herhangi bir zarardan help724.com web sitemiz sorumlu değildir. Sadece bilgilendirme amaçlı olarak sizlere aktarılmaktadır.

 1. Split APKs Installer (SAI)
 2. Apk Installer
 3. Apk Yükleyici

Yukarıda sıraladığım uygulamalar APK dosyası açma konusunda sizlere en iyi çözümü sunmaktadır. Fakat uygulamayı kullanırken sizden istenen izinlere dikkat etmeli ve geliştiricisinden emin olmadığınız APK dosyalarını yüklememelisiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu