Mobil

Android Akıllı Telefonları Hızlandırma

Android Akıllı Telefonları Uygulama Kullanmadan Hızlandırma Yöntemleri Bu Yazımızda Sizlerle. Android akıllı telefonları hızlandıran birçok uygulama bulunmaktadır fakat bu işlemi uygulama kullanmadan nasıl telefonlarımızı hızlandırabiliriz bunu göreceğiz. Anlatacağım yöntemler genel olarak Sony, General Mobile, Htc, Samsung ve LG markalı telefonlarda rahatlıkla uygulanabilir.

Kullandığımız telefonlar ne kadar iyi olursa olsun bir süre sonra yavaşlamaktadır.Akıllı telefonların yavaşlama nedenleri olarak birçok sebep sayılabilir fakat genel olarak telefonları en çok yavaşlatan sebepler kullanılan uygulamaların çok yer kaplaması, telefon hafızasında çok fazla müzik, resim, video ve benzeri dosyaların bulunmasıdır.

Ayrıca akıllı telefonlar yazılımsal ve donanımsal olarak iki farklı temel üzerinde üretilirler ve yavaşlamaları bu iki temel üzerinden çözülebilir. Android akıllı telefonları hızlandırma işlemi için kullanılan bazı hızlandırma uygulamaları işe yararken bazıları ise güç tüketmekten başka bir işe yaramazlar. Telefon üzerinde yapılan uygulamasız değişiklikler her an yapılabilir ve ek bir uygulama gerektirmez.

Animasyonlar :

Android akıllı telefonların geliştirici kısmı açıksa ulaşabileceğiniz bir özelliktir ve çok bilinen bir özellik değildir. Telefonunuzda bu özellik aktif değilse ve aktif etmek isterseniz telefonunuzun cihaz hakkında kısmını tıklayıp ardından yapım numarasına birkaç kez tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Geliştirici seçeneğini tıklayarak pencere animasyon ayarı, geçiş animasyonu örneği ve animatör süre ölçeği seçeneklerini kapalı hale getirin. Bu işlemlerin ardından telefonunuzdaki farkı rahatlıkla göreceksiniz.

Pano Temizliği :

Android telefonları hızlandırmak için pano temizliği son derece önemlidir. Mesajlaşırken veya internete girip çıkarken kopyaladığınız veya kaydettiğiniz tüm ekran görüntüleri, linkler ve metinler günlerce belki de haftalarca panoda kalır. Panoda kalan herhangi bir şey telefonunuzu yavaşlatır. Bu yüzden belli periyotlar da telefon panosu silinmelidir. Bu işlemi yapmak için telefonda bulunan mesajlaşma kısmından pano yazan yere tıklanır ve temizle seçeneği ile işlem gerçekleştirilir.

Uygulamaları Kapatın :

Kullandığımız akıllı telefonlar ilk alındığı zaman, sizin tercihiniz sorulmadan içersinde bir dolu uygulama ile gelir. Bu uygulamaların birçoğu işinize bile yaramaz. Tamamen üretici firma tarafından seçilen ve yüklenilen bu uygulamaları devre dışı bırakarak telefonunuzun işlemcisini ve belleğini biraz daha rahatlatabilirsiniz. Devre dışı bırakacağınız uygulamanın gerekli bir işlevi olmamasına dikkat etmelisiniz. Akıllı telefonunuz için gerekli olan bir uygulamayı silmeniz farklı sorunlara sebep verebilir.

Önbellek Temizliği :

Önbellek telefonda yaptığınız her işlemi kaydeden kısımdır ve bu kısmın düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Tüm uygulama için tek tek yapılan temizlik biraz zahmetli olacağı için bunu birkaç dokunuşla halletmek çok daha kolay olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirmek için telefonun ayarlar kısmına gelinir, kayıt yerinde bulunan önbelleklenen veriler seçeneğinden tüm önbelleği tek tıklama ile kolaylıkla silinir. Bu işlem günlük olarak uygulanırsa telefon çok daha hızlı olacaktır.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu