Teknoloji

Akıllı Telefonları Kıskandıran Akıllı Valiz Bluesmart

Akıllı ürün teknolojilerini sadece akıllı telefonlarla sınırlamamak gerekiyor. Birçok ürün kategorisinde akıllı olarak değerlendirebileceğimiz teknolojiler karşımıza çıkmaya başladı. Bunlardan birisi de Bluesmart. Akıllı valiz olarak tanıtılan ve satışa sunulan Bluesmart, sık sık seyahat edenlerin yaşadığı sorunlara odaklanmış önemli bir teknoloji.

Bluesmart Nasıl Bir Teknolojiye Sahip?

Valizin akıllı olmasını sağlayan, valizle beraber gelen özel bir uygulama bulunuyor. Android ya da iOS işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda çalışabilen uygulama, doğrudan valizi takip etmenizi sağlıyor. Uygulamaya girdiğiniz an Bluesmart’ı kontrol edebiliyorsunuz. Uzaktan kontrol ile valizi kilitleyebiliyor, anlık konumunu öğrenebiliyor ve doluluk oranına bakabiliyorsunuz.

Uygulama üzerinden GPS konum takibi yapılması da sağlanıyor. Sadece valizinizin o anki konumunu öğrenmekle kalmıyorsunuz. Bunun dışında seyahat ettiğiniz yerlerin konum bilgisine de ulaşmak mümkün. Hatta bu konum bilgileri üzerinden bir rota çıkarıldığını ve kullanıcıların bir nevi seyahat analizlerinin sunulduğunu da belirtelim.

Ayrıca hırsızlığa karşı ya da unutkanlığa karşı da önlemler bulunuyor. Valizden uzaklaştığınız zaman, belli bir mesafe sonrasında akıllı telefonunuza bildirim geliyor. Sizin bildirimi görmeme ihtimalinize karşı, kişisel eşyalarınızın çalınmaması adına otomatik olarak güvenlik moduna geçiliyor ve valiz kendisini tamamen kilitliyor. Ayrıca telefonunuza son konum da gönderiliyor.

Tabii ki tek ayrıcalık, sunulan bu uygulama değil. Bunun dışında valizin kendi kontrolleri de dikkat çekici. Mesela tutma kolunu çektiğiniz zaman, toplam ağırlık hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Yine valizin üzerinde yer alan taşınabilir batarya sistemi ile akıllı telefonlarınızı ya da laptoplarınızı şarj edebiliyorsunuz.

Özellikle sık sık seyahat edenler için güzel ayrıcalıkları bulunan Bluesmart’ın fiyatı ise 250 dolar olarak açıklandı. Ürünün ikinci ve üçüncü nesilleri için çalışmalar da devam ediyor. Özellikle uygulamanın geliştirilmesi konusunda yapılan çalışmalar dikkat çekici.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu