Mobil

Akıllı Telefonda 2 WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır ?

Akıllı Telefonda 2 WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır? Sorusuna geçmeden önce WhatsApp hakkında kısaca bahsedelim. WhatsApp bildiğiniz gibi 2009 yılında Jan Koum ve Brian Acton tarafından kurulmuştur. Kısa sürede ilk olarak Apple Store’da kullanıcılara sunulmuş ve daha sonra Android telefonların marketlerine de gelerek milyonlarca kişi tarafından indirilmiştir.

Çok geçmeden 500 milyondan fazla kullanıcıya sahip bir uygulama haline gelmiştir. Facebook kurucusu olan Mark Zuckerberg ise 2014 tarihinde WhatsApp’ın bu gelişimini görerek 19 Milyar Dolara satın almıştır. Jan Koum ise CEO olarak devam ederken Facebook yönetim kurulu üyesi haline gelmiştir.

Erlang programlama dili ile kurulan WhatsApp dünya çapında kullanılan ücretsiz mesajlaşma desteği sağlayan bir uygulamadır. WhatsApp uygulaması sayesinde dünyanın öbür ucundaki kişiler ile mesajlaşabiliyor ve hatta arayarak görüntülü sohbet bile edebiliyorsunuz.

Birçok kullanıcı ise WhatsApp uygulamasını bazı nedenlerden ötürü telefonlarından birden fazla hesap ile kullanmak istemektedir. Bazı pratik çözüm yolları sayesinde bunu yapmak mümkündür. Bir akıllı telefonda nasıl 2 WhatsApp hesabı kullanılır maddeler halinde görelim.

Misafir Modu

Akıllı Telefonda 2 WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır ?

Misafir modunu Android telefonlarda kullanmak mümkündür. Misafir modu ile iki farklı WhatsApp hesabını tek bir akıllı telefonda kullanabilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki her WhatsApp hesabı için farklı bir numara gerekmektedir. Bu sayede birbirine paralel olacak şekilde farklı numaralarda WhatsApp hizmetinden yararlanılabilir. Bunun için Android cihazlarda yeni bir mail adresi eklemeniz gerekecektir. Yapılması gerekenleri sıralayalım:

 • Ayarlardan kullanıcılar bölümüne giriş yapın ve misafir hesabı oluşturun. Oluşturduğunuz misafir hesabına yeni bir mail hesabı ile bağlayın. Bu mail adresini aktif ederek Google Play Store içinde kullanılabilir duruma getirin. Daha sonra rahatlıkla misafir mod içerisine de WhatsApp kurulabilmektedir.
 • WhatsApp yapılandırması yaparken telefon numarası isteyecektir. Buraya yeni numaranız ya da kullanıyorsanız ikinci SIM karttaki numaranızı kullanabilirsiniz. İkinci SIM kart yeri yoksa da hesap doğrulama için telefon numarasına gönderilen kodu yeni hesabınıza aktarmanız yeterli olacaktır.
 • Bu ayarlar tamamen bittikten sonra tek bir akıllı telefonda 2 farklı WhatsApp kullanılabilir hale gelecektir. Tek yapmanız gereken kullanıcı değişikliği yaparak WhatsApp kullanmak olacaktır.

Parallel Space

Akıllı Telefonda 2 WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır ?

Parallel Space, akıllı telefonlarda sıkça kullanılan yardımcı uygulamalardan bir tanesidir. Özellikle sosyal medya ya da mesajlaşmaları yoğun olarak kullananlar var ise mutlaka bu uygulamayı kullanmaktadır. Son derece kullanışlı olan bu uygulama tek bir cihazda iki farklı WhatsApp kullanmak isteyenler için birebir uygulamadır diyebiliriz.

Bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde akıllı cihazların marketlerinden indirebilirsiniz. indirdikten sonra sosyal medya hesapları, oyunlar ve WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarını tek bir uygulama üzerinden rahatlıkla geçiş yaparak kullanabilirsiniz. Uygulama nasıl kullanılır sorusuna maddeler halinde cevap verelim.

 • Öncelikle uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.
 • Uygulama indikten sonra başlatın ve WhatsApp uygulamasını seçin.
 • Otomatik bir şekilde WhatsApp telefonunuza inmeye başlayacaktır.
 • WhatsApp kurulduktan sonra yapılandırma için aynı işlemleri takip ederek numaranız ile kayıt olun.
 • WhatsApp yapılandırması bittikten sonra tek bir akıllı cihazdan 2 WhatsApp uygulamasını kullanmak için sadece Parallel Space uygulamasını açmanız ve bu uygulama üzerinden WhatsApp kullanmanız yeterli olacaktır.

Çift SIM Kart

Akıllı Telefonda 2 WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır ?

Teknoloji geliştikçe akıllı telefonların kapasiteleri ve işlevleri de gelişmektedir. Bu sayede artık birçok akıllı telefonlarda çift SIM kart dahi bulunmaktadır. Sadece Apple cihazlarda olmayan bu çift SIM kartlar sayesinde tek bir cihaz üzerinden iki farklı WhatsApp uygulaması kullanmak mümkün. Bunun için:

 • Öncelikle iki SIM kartınızın da aktif bir şekilde çalışıyor olması gerekiyor.
 • Ayarlar kısmına gelerek ‘’Uygulamalar ve Bildirimler’’ bölümüne giriş yapın.
 • Burada her Android telefonlarda olmayan bir özellik bulunuyor. İkiz Uygulama sekmesi görünüyor ise sizde bu basit işlemler sayesinde tek bir cihazınız üzerinden 2 WhatsApp uygulaması kullanabilirsiniz.
 • İkiz Uygulama sekmesine girdikten sonra karşınıza Facebook, Messenger ve WhatsApp dahil diğer sosyal medya hesaplarınız karşınıza çıkabilir.
 • Aktif ederek ikiz uygulama oluşturabilir ve ikinci numaranız ile WhatsApp hesabınızı kullanarak tek bir cihazdan 2 WhatsApp uygulaması kullanabilirsiniz.

Bu tarz teknikler ile akıllı telefonlarınızda 2 WhatsApp uygulaması kullanmak mümkün. Akıllı Telefonda 2 WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır? Hakkında hazırladığımız içeriğin sonuna geldik. Merak ettiğiniz konuları yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

4 Yorum

 1. Merhaba telefonum çift sim kartlı marka ve modeli general Mobile GM 8 telefonda tek sim kart kullanıyorum. Kullandığım bir Whatsapp numarası var. İkinci bir Whatsapp numarası açmak istiyorum nasıl açarım?

  1. Merhaba, Yukarıdaki İçeriğimizde Çift SIM Kart Özelliği Bulunan Cihazlar İçin Yapılması Gerekenleri Aktardık. Tekrardan Buradan da Belirtelim Size. Öncelikle Cihazınızın ‘’Ayarlar’’ Bölümüne Giriş Yapın. Ardından ‘’Uygulamalar ve Bildirimler’’ Sonrasında İse ‘’İkiz Uygulama’’ Bölümüne Dokunun. Bu İşlem Adımları İle İki Farklı WhatsApp Hesabını Kolaylıkla Açabilirsiniz.

 2. Merhaba iOS telefonlar içinde bu uygulama geçerli mi? Akıllı telefonlarda dediniz ancak ben iOS üzerinden kullanabilir miyim ? iPhone’lar de çift sim kart özelliği yok bünün İçin bir çözümünüz var mı. ?

  1. Merhaba, Uygulama Şuan İçin Google Play Store İçerisinde Bulunmaktadır. İlerleyen Zamanda App Store İçerisinde de Yer Alır mı Bilinmez. Fakat Şuan İçin Ne Yazık ki Sadece Android Cihazlar İçin Geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu