Yazılım

Adobe Genuine Software Integrity Service Silinmiyor Hatası Çözüm Yöntemi

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda Adobe Photoshop ve Adobe After Effects programlarını kullanmak isteyen kişiler ürünün lisanslı sürümünü satın almadan önce ilk olarak deneme sürümünü indirerek gerekli incelemeleri gerçekleştiriyor. Bu incelemeler neticesinde programdan memnun olan kişiler kullanımı sürdürürken memnun olmayan kişiler ise programı kaldırma yolunu tercih ediyor. Her ne kadar programı kaldırma işlemi rahatlıkla gerçekleştiriliyor olsa da program silindikten sonra bazı kalıntılar bırakabiliyor. Bu kalıntılardan biri de “Adobe Genuine Software Integrity Service” uygulamasıdır. İlgili içeriğimizde bu programı kaldırmak için uygulamanız gereken yöntemi en detaylı haliyle sizlerle paylaşacağız.

Adobe Genuine Software Integrity Service Hatası

Her geçen gün orijinal yazılımların fiyatlarından kaynaklı olarak daha az tercih edilmesi korsancılığın önünü açmaya başladı. Bu sebeple Adobe korsancılığa engel olmak amacıyla lisans ve patent haklarının kendinde bulunduğu bir yazılım geliştirdi. Adobe Genuine Software Integrity Service adı verilen bu yazılım bilgisayarınıza kurmuş olduğunuz tüm Adobe programlarının dosyalarını sürekli olarak tarayarak korsancılığa engel olmaktadır.

Yöntem 1: “Hizmetler” Bölümünü Kullanarak Yazılımı Kaldırma

Adobe programlarıyla birlikte otomatik olarak yüklenen yazılımın kaldırma işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor. Bu adımlar sizleri kolayca çözüme ulaştıracaktır.

 • Başlat Menüsü” bölümünü açın.
 • Hizmetler” olarak aratıp ilgili uygulamayı başlatın.
  Hizmetler
 • Listeden aşağıdaki hizmetleri bulun.

Adobe Genuine Monitor Service

Adobe Genuine Software Integrity Service

 • Hizmetlerin üzerine tıklayın.
 • Başlangıç Türü” seçeneğini “Devre Dışı” olarak belirleyin.
  Başlangıç Türü: Devre Dışı
 • Durdur” butonuna dokunun.
 • Tamam” seçeneğine basıp pencereyi kapatın.

Bu adımların ardından bilgisayarınızda kurulu olan “Adobe Genuine Software Integrity Service” programını kolayca kaldırabilirsiniz.

Yöntem 2: “Görev Yöneticisi” Aracılığıyla Yazılımı Silme

Windows 10 ve bir önceki işletim sistemi sürümlerinin tamamında çalışan herhangi bir uygulamayı cihazdan kaldırmak için ilk olarak “Görev Yöneticisi” bölümünden durdurmalısınız.

 • Görev Çubuğu” üzerine sağ tıklayın.
 • Görev Yöneticisi” seçeneğine dokunun.
 • İşlemler” menüsü altından “Adobe Genuine Software Integrity Service” uygulamasını bulun ve üzerine tıklayın.
 • Görevi Sonlandır” butonuna basın.
  Görevi Sonlandır

İlgili yazılımın çalışması sonlandırıldıktan sonra artık “Denetim Masası” aracılığıyla kaldırma işlemine devam edebilirsiniz. Bu iki yöntem genellikle kaldırılması mümkün olmayan programların cihazdan silinmesinde etkili sonuçlar vermektedir.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu